Skocz do zawartości

FSR pomoc w doborze napedu


sebka34
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Duży model i dość ciężki. Pewnie to stara łódka pod silniki 6,5 czy 7,5 ccm. Napęd zanurzony , od razu zapomnij, że elektrykiem pokręcisz taką dużą śrubę. Motorki spalinowe mają nieco mniejsze obroty niż elektryczne więc warto zejść ze średnicą śruby, model zyska na stabilności i szybkości bo będziesz kręcić większe obroty. Wbrew pozorom nie przekłada się tylko średnica śruby na prędkość co doskonale widać po moim modelu gdzie pływam na 33 tyś obr i śrubie 52-54 ( napęd półzanurzony ) a odpowiedniki spalinowe pływają na łopatach w granicach 65-67 i są wolniejsze.  Tak czy siak motor proponowany przez Wapniaka ten aquastar nada się na pewno, kwestia tylko zasilania i ilości woltów. Nie zapominaj też o tym , że takim elektrykiem popływasz nie za długo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, to stara piętnastka jest, dać jej z 1000 - 1500 W i z 10000-12000 obr/min i będzie hulać , że aż miło.

To może być znacznie taniej niż na początku pisałem.

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__19112__DT38_620kv_Turnigy_Hotliner_Brushless_Inrunner_Motor.html

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__28224__HobbyKing_120A_Boat_ESC_4A_UBEC.html

 

Akus do tego 5-6 S, tak od chociaż 6 - 8 Ah

Ale chyba już taniej się nie da...

No i aż tak popylać nie będzie, jak by mogła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

os max aquacraft 3,5cm to spalina wiec problem z doborem regulatora, Jaki? Początkowo myślałem o elektryku ale ceny mnie przerażają wiec pozostaje spalina. A to czy stara czy nowa jakie ma to znaczenie dla kogoś kto chce popływać na wakacyjnym urlopie 2 tyg. w roku. ma dawać frajdę mi i moim dziecią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OS Max 3,5 cm nie da sobie rady z tym kadłubem . Ten goły kadłub waży tyle co zatankowana łódka klasy 3,5 i jest po prostu za duży. Elektryk wyjdzie drogo i tu muszę się zgodzić bo sam robię elektryki i znam temat. Jeśli już chcesz pływać tym modelem to postaraj się kupić jakiś przechodzony silnik 7,5 z rurą i dopytaj fachowców czy ma napędzać wał przez przekładnie czy też bez . jeżeli chodzi o regulator do tego OS maxa to Wapniakowi zapewne chodziło o regulator WR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli tylko i wyłącznie jakiś używany silnik wodny. Może  nie od razu CMB bo te na rynku wtórnym to raczej szrot, ale jak dobrze poszukasz i nawiążesz kontakt z fachowcami od FSR to coś  doradzą. Polecam temat zadać na portalu związanym z tą klasą modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik spalinowy nie ma sprawy lecz problem sie pojawia w momencie jak pytasz o głowice chłodzoną wodą i z używek brak

Spalina w łódce to nie tylko głowica chłodzona wodą, to jeszcze to samo z wydechem, wspomniany już tu WR, koło zamachowe, sprzęgło elastyczne, rozrusznik, paski do niego, żarka, o zbiorniku i paliwie już nawet nie wspomnę.

Jeśli myślisz, że wyjdzie Cię to taniej niż elektryk, to jesteś w dużym błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja latam spalinami więc wiele z tych żeczy rozumiem i posiadam lecz koło zamachowa ??? sprzęgło elektryczne ??? o czym ty piszesz kto stosuje sprzegło elektryczne jak napisałem na początki tego wątku chcę FSR amatorsk, wieć jak najmniejszym kosztem zachowując przy tym jakieś zasady doboru jednostki napędowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tu jest st. http://www.fsrpolska.nazwa.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=323&sid=1570b047f179edbabc31bef9aa14c51c

Zapodaj temat na pewno ktaś zasugeruje  jakieś racjonalne rozwiązanie.

Ale jeśli sam wykonujesz modele to może ten wątek zaciekowi Cię http://marek.aplus.pl/forum/viewtopic.php?t=4300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.