Skocz do zawartości

Aparatura na początek latania


Pilot77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie zamierzam kupić pierwszą w życiu aparaturę i model. Mam zamiar nabyć ten zestaw :

 aparatura  Turnigy 9XR PRO Radio Transmitter Mode 2 + moduł FrSky DJT 2.4 Ghz Combo Pack for w/ Telemetry Module & V8FR-II RX do tego model motoszybowca ASW 28.

I tu moje pytanie czy ten moduł to właściwy wybór ?

Sprzęt kupuję w tym miesiącu i będę się uczył latać na symulatorze, a sam model motoszybowca na wiosnę.

   
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Poszukaj na forum i na aukcjach, to znajdziesz używanego Taranisa w podobnej cenie co te Turnigy. Miałem ten sam dylemat co Ty teraz. Wybrałem Taranisa bo nie musiałem grzebać w nim i lutować dodatkowych modułów do programowania itp. Na plus Taranisa: wykonanie, drążki, oprogramowanie, skrypty LUA. Na dzień dobry masz 16 kanałów.

 

Po roku użytkowania jestem zadowolony z zakupu. I mogę napisać, że nie żałuję zakupu.

 

Pozdrawiam, Łukasz.

 

 

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.

Zostaje przy Turnigy pro. Sporo poczytałem o zaletach i wadach tego sprzętu ale jak mam wybierać to wole nówkę sztukę niż coś używanego.

A74 jest gdzieś w sieci opisany szerzej ten problem z tymi blaszkami ?

No i kolejne pytanko czy do tej aparatury i  modułu muszę coś jeszcze dokupić aby to działało razem np. to http://hobbyking.com/hobbyking/store/__64876__Frsky_Telemetry_Head_Track_Module_Extent_Cable_for_9XR_Pro_EU_Warehouse_.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym linku masz odbiornik który nie ma telemetrii.

 

W drugim linku, odbiornik D8R... Ma port telemetrii starego typu. Lecz spokojnie można zmierzyć napięcie pakietu przez odpowiedni dzielnik rezystorowy oraz podpiąć variometr. Vario które obecnie posiada FrSKY działają z tym odbiornikiem, mimo, że mają port S.Port. Sprawdzałem tą konfiguracje i działa bezproblemowo. Jeśli masz zamiar iść w szybowce, bierz ten zestaw z odbiornikiem D8R.

 

Wysłane z mojego SM-T211 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z powodu dużo niższej ceny.

 

 

 

Hmmm... pi razy oko : 120 do 170 pln ... Nie nazwałbym duża różnicą... biorąc pod uwagę że ta różnica to mniej więcej cena twardego lądowania średniej wielkości samolotem, zakończonego uszkodzeniem śmigła. Ja bym koledze to rozwiązanie również polecił do rozważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi na temat modułów ale teraz to mam mentlik w głowie i trochę się pogubiłem w temacie.

Pierwszy moduł (tańszy) nie mam telemetrii ale jest lepszy od firmowego Turnigy ?

Drugi moduł ma telemetrię i tu mogę w późniejszym  czasie dokupić sensory (napięcia ,wysokości itp.) ?

Wyniki z tych sensorów są widoczne na ekranie aparatury tak?

Jestem na początku przygody z modelarstwem  rc więc mam sporo pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy moduł (tańszy) nie mam telemetrii ale jest lepszy od firmowego Turnigy ?

Drugi moduł ma telemetrię i tu mogę w późniejszym  czasie dokupić sensory (napięcia ,wysokości itp.) ?

 

Oba moduły (nadajniki) mają telemetrię. Różnica jest w odbiornikach.

Ten tańszy zestaw ma odbiornik bez telemetrii.

 

Wyniki z tych sensorów są widoczne na ekranie aparatury tak?

 

Domyślnie nie.

Albo dokupujesz zewnętrzny wyświetlacz FLD-02.

Albo robisz modyfikacje w aparaturze (9x, 9xr - doprowadzasz sygnały, wgrywasz nowy soft.)

W przypadku 9XRpro, trzeba dodatkowy kabel który wpinasz w moduł i aparaturę.(http://hobbyking.com/hobbyking/store/__58503__Frsky_Telemetry_Head_Track_Module_Extent_Cable_for_9XR_Pro.html)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle ale przeceiz  o tym pisałem kilak postów wyzej ... skontrowałeś ze cena duzo wyższa ... az 50 PLN róznicy w modułach.

 

Adamie co do mętliku o modułach

 

FR-Sky ma de facto 2 moduły Nadawcze.

Stary Seria D

Nowy Seria X

 

Oba mają telemetrię ale opartą na innych systemach.

D - "analogową z HUBem"

X - "cyfrową na S-Port" de facto działa jak can-bus - łaczysz czujniki niejako szeregowo nie dbając o kolejnośc podłączenia.

De facto obie sa cyfrowe ale tak sie utarło mówić.

 

Jak sie domyślasz seria X jest nowsza i ma teoretycznie większe możliwości.

Moduł D może pracować w trybie D

Moduł X może pracować w trybie X jak i w trybie D ale tu uwaga !! Tylko jeśli ma oprogramowanie dla normalnych, dla niewolników eurokratów działa tylko w trybie X.

 

Ponieważ zaczynasz zabawę ten ostatni problem nie będzie miła wpływu na Twoje życie dlatego ze decydując się na serię X możesz kupować tylko odbiorniki X i mieć problem z eurokołchoźniczym Firmware "w tyle". Jednak zawsze możesz kupować odbiorniki D (nie wiem po co ale możesz) wtedy trochę zabawy z firmware będzie konieczne.

 

Jeśli zdecydujesz sie na D to będziesz ograniczony tylko i wyłącznie do odbiorników D i już.

 

Jak sie który zachowuje w Turnigy nie wiem bo używam od ponad 2ch lat taranisa a licze ze wkrótce będę mógł przesiąść sie na Horusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie

 

Wracam do tematu bo potrzebuję waszej pomocy.

Radio kupiłem w grudniu bez modułu (moduł płynie do mnie z Usa). Dziś kupiłem dedykowany (usb) do aparatury turnigy aby podłączyć do pc i zacząć latać,ale pojawił się problem bo jak podłączam do apki to ona się uruchamia lecz w kontrolerze gier nie działa nic.

Chcę skalibrować w komputerze ale nie ma żadnej reakcji.

Czy do latanie na symulatorze wymagany jest moduł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kupileś turnigy 9x? W niej moduł wlasnie trzeba za kazdym razem wyciagać jak chcesz podlaczyć do symulatora. (Chyba ze dokonasz malej przeróbki wtedy nie) u mnie na dedykowanym kabelku usb wszystko dzialalo bez problemu. Tylko w symulatorze trzeba wszystko odpowiednio skalibrować i ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są moje początki z aparaturą i jestem zupełnie zielony.

Menu protocol to jest ustawione PPM i tam mogę zmienić na dsm2 lub PXX ale i tak to nic nie zmienia.Nadal nie mam żadnej kontroli nad aparaturą aby skalibrować w komputerze.

Proszę o wyjaśnienie krok po kroku co mam zrobić abym mógł poćwiczyć na tej apce i symulatorze Multiflight.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Aparatura działa razem z symulatorem Multiflight  :-). Trochę czasu mi to zajęło, ale dzięki temu poznałem troszkę działanie turnigy.

Na dzień dzisiejszy mam aparaturę Turnigy +  moduł Frsky  DJ COMBO i tu zmiana, miał być jako pierwszy model motoszybowca ASW 28, ale po spotkaniu z doświadczonym modelarzem postanowiłem i kupiłem motoszybowiec Easy Glider pro :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.