Skocz do zawartości

Dron do 500zł


michal0051
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Trzeba coś wyjaśnić... 
 

Za podobne pytanie na rc-fpv.pl zrobili mi forumowi koledzy niezłą zadymę, nie boisz się pytać ? ;):):)

 

Bo na tym forum można dostać najwyżej raka a nie odpowiedz, choć można próbować, czasami się znajdzie normalna osoba :)

Masa kolegów z tego forum udziela się na TAMTYM forum. Jestem na obydwóch i jakoś potrafię się dogadać. 

Z całym szacunkiem, ale jeśli ktoś zakłada temat, a nie chciało mu się nawet przeczytać 3-4 tematów z budowy i zaproponować coś od siebie i czeka na gotowe to nie jest to w porządku żebyś teraz oczerniał innych na tym forum. Robuk było wziąć przykład z założyciela tego tematu który podał propozycje, a nie czekał na gotowe jak Ty, a potem obraził się i zaczął obrażać ludzi na PW. 
Sam zacząłeś głupie wywody pt: "ale czego ja się spodziewałem po człowieku ze stolnicy :|" albo "jeśli uważasz, że moje pytanie jest nieodpowiednie, bądź nie jesteś zainteresowany żeby uczestniczyć w wątku "zamilcz"  ablo " Nie chciał bym być niegrzeczny ale z takimi tekstami to do swojego ojca się udaj" 
 

Przepraszam za offtop, ale się uruchamiam jak ktoś kłamie i wywraca kota ogonem. 
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=37&t=31633&start=0
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wywracam, powiedz mi (przepraszam jeśli zaśmiecam temat) jaka jest różnica pomiędzy:

"Na bazie swoich doświadczeń podajcie jakich elementów używacie i jakie polecacie"

a

"przeczytać 3-4 tematów z budowy"

Ja właśnie o te pytałem, chciałem żywych przykładów czyli twojej konfiguracji, konfiguracji kolegi A...., czy D.... a następnie po przeanalizowaniu podjąć decyzję.

To było aż tak trudne ?

Jeśli ktoś ci wyjeżdża z hasłami że " ........ nie będę bluzgał" twoja reakcja z pewnością była by inna, Moja jednak nie musi być taka jak twoja. I należało by się z tym liczyć. Nie uważam także, że pisząc "jeśli nie chesz brać udział w dyskusji, nie pisz!" było z mojej strony nietaktowne.

 

Nie ważne. Temat zamknięty. Nie będę więcej nikogo pytał bo niema sensu.

Skoro to aż taki problem.

 

Ja też się potrafię dogadać, jestem człowiekiem otwartym i staram się być bezkonfliktowym.

Jeśli natomiast ktoś mi wyjeżdża z tekstami osobistymi .... to już nie przelewki.

 

Przepraszam za offtop, ale się uruchamiam jak ktoś nie zrozumie i próbuje siebie wybielać. 


Wracając jednak do tematu:

Budując moją pierwszą maszynę brałem pod uwagę rozmiary i przyszłe zastosowanie.

Dlatego kupiłem

ramę: White Sheep 480 - rama dość ciężka, można by w jej miejsce kupić coś lżejszego (CF-carbon-fibre), ramiona plastikowe ciężkie i dość słabe (przy spotkaniu z matką ziemią złamałem jedną)

silniki: DJ13 920KV - bardzo dobre, stabilnie pracujące nawet pod sporym obciążeniem

FC: APM Arducopter - bardzo rozbudowany kontroler, niestety zaleznie od producenta może być mniej lub bardziej problematczny i wymagać dodatkowych elementów np magnetometr po pełnym rozpoznaniu doskonała jednostka o wielkich możliwościach.

ESC: 4w1 4x20A - bardzo dobre rozwiązanie, wszystko zamknięte w solidnej obudowie.

Śmigła: DJI 8045 - mocne, elastyczne.

Odbiornik: 9x turnigy - taki miałem

 

W sumie waga końcowa całości 1300g bez kamery ale ze sporym zapasem mocy ;)

Dodanie gimbala i kamery nie powinno w najmniejszym stopniu wpłynąć na jakość lotu - może jedynie poprawić stabilność ;)

Notabene takiego czegos spodziewałem się od kolegów na sąsiednim forum. Niestety okazało się nad wyraz czasochłonne lub skomplikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dronami raczej mniej sie interesuje,ale akurat kupilem podobnego dla swojego starszego syna,ale nie na allegro tylko w sklepie,chyba nawet taki sam jak w pierwszym linku,tylko bez tych paskow kolorowych.Ogolnie fajnie wyglada ,kamera nawet dobrze kreci filmy i robi zdjecia,ale bateria to chlam,nie mam pojecia czy zostala zamieniona czy juz od poczatku jest niedobra.Dron nawet sie nie wzbija ,pokreci troche smiglami i tyle,znowu trzeba ja ladowac,mam jechac do modelarskiego zakupic nowa baterie(moze pomoze to )ale brak zawsze czasu,nadmienie ze drugiemu synowi kupilem wlasnie na allegro,tylko mniejszy,taki na dloni sie mieszczacy,i smiga on nim ze az milo,foto;i filmy tez kamera kreci dobrze,nawet troche wiecej czasu lata niz producent zaleca (okolo 20 min).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za podobne pytanie na rc-fpv.pl zrobili mi forumowi koledzy niezłą zadymę, nie boisz się pytać ? ;):):)

 

"Kto pyta, nie błądzi" - 

znaczenia:

przysłowie polskie

(1.1) zamiast uczyć się na własnych błędachwarto spytać o radę   Wydaje mi się, że nie należy bać się zadawania pytań. Nawet tego typu, które ja zadałem :) Pojawiło się sporo przydatnych odpowiedzi i na pewno wiele osób z nich skorzysta.
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak trochę z uzasadnionej przekory i w odpowiedzi twórcy tematu.

Jeżeli chcesz tylko latać i nie bawi Cię grzebanie z lutownicą w drucikach, a później spędzenie kilku nocy w towarzystwie kontrolera którego będziesz chciał ustawić żeby było dobrze a i tak nie będzie, to odpuść sobie jakąkolwiek budowę.

Poza tym koledzy zapomnieli dodać, że ktoś nie mający zaplecza modelarskiego jest zmuszony wydać następne 500.- na podstawowe pierdołki.

Następna sprawa to wszechobecna opinia, że samemu taniej, może gdzie indziej ale nie przy budowie coptera, taniej to kupujemy gotowce, które są o niebo lepsze od tych naszych konstrukcji.

Przykład http://www.banggood.com/Cheerson-CX20-Opensource-Version-AutoPathfinder-Quadcopter-RTF-p-932145.html i spytaj się kolegów, kto złoży taką zabawkę o tych możliwościach, z apką zasilaniem, ładowarką w tysiaku.

Drugi przykład http://pfmrc.eu/index.php?/topic/54117-tani-copter-z-wypasem-czyli-fy-x6/

Sklecam już trzeci copter oparty o zakup gotowca, bo kupując wyposażenie w nim zawarte zapłacił bym drożej, wydłubuję z niego to co mnie interesuje i sklecam po swojemu, czyli robię to czego jeszcze kupić nie idzie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa kolegów z tego forum udziela się na TAMTYM forum. Jestem na obydwóch i jakoś potrafię się dogadać. 

 

 

Arku , może źle się wyraziłem bo wychodzi ,że wszyscy użytkownicy tamtego forum tacy są.

Prawda jest taka ,że jest tam paru takich użytkowników przez których odechciewa się cokolwiek pisać.

Nie wiem z czego to wynika, bo przeważnie są to ludzie z dużym doświadczeniem, nie wiem nudzi im się?

 

Miałem taki przypadek gdzie jeden z użytkowników napisał, że nie da się latać 450 na 3S przy 920kv bo strasznie muli.

Grzecznie odniosłem się do tego ,że mam taki sprzęt i lata to całkiem przyzwoicie. Zresztą sporo osób lata na takim setupie.

Nie szukałem w cale zaczepki.

Nawet filmik który pokazywał, że się da nie przekonywał tej osoby bo przecież skoro jestem tam świeży to co ja mogę wiedzieć.

(cała rozmowa tu http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=61&t=31264&start=15 )

 

Ja osobiście odpuszczam sobie już tam jakiekolwiek dyskusje, będę miał problem to napiszę i będę się modlił żeby mi odpowiedział ktoś konkretny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak trochę z uzasadnionej przekory i w odpowiedzi twórcy tematu.

Jeżeli chcesz tylko latać i nie bawi Cię grzebanie z lutownicą w drucikach, a później spędzenie kilku nocy w towarzystwie kontrolera którego będziesz chciał ustawić żeby było dobrze a i tak nie będzie, to odpuść sobie jakąkolwiek budowę.

....

Coś w tym jest, szczególnie ostatnio. Ceny nuż nie są tak wysokie a faktycznie, jesli chodzi komuś w zasadzie tylko i wyłacznie żeby polatać ....

lub filmować.

Kupić latać nie marnować czasu na kombinowanie albo zlecić komuś (dać mu zarobić pare złotych) niech marnuje czas a My potem tylko będziemy się cieszyć z zabawki :)

 

W kwestii poruszonego w międzyczasie tematu rc.....pl, dziwi mnie najbardziej to, że te same osoby na innym forum zachowują się zupełnie inaczej :)

Może to kwestia zarządzania forum ?

Może administratorzy dopuszczają takie grubiańskie zachowania .... niewiem, dziwne.

Ale dajmy już temu spokój.

 

Jest kopter, jest zabawa! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na banggodzie w związku z promocyjnym piątki em tez są takie okazje ale wystawiają po kilka sztuk wiec szansa na trafienie jest bliska zeru.

 

Co do samego gearbest to nie jestem zadowolony z tego sklepu. Przesyłka idzie mi juz ponad miesiąc, kontakt paskudny. Ale może mam pecha. W każdym razie na BG można znaleźć sporo takich gotówców w dobryce cenach a jakość obsługi jest baaardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na banggodzie w związku z promocyjnym piątki em tez są takie okazje ale wystawiają po kilka sztuk wiec szansa na trafienie jest bliska zeru.

 

Co do samego gearbest to nie jestem zadowolony z tego sklepu. Przesyłka idzie mi juz ponad miesiąc, kontakt paskudny. Ale może mam pecha. W każdym razie na BG można znaleźć sporo takich gotówców w dobryce cenach a jakość obsługi jest baaardzo dobra.

Ja wiem, że ludzie nie mają zaufania do ebaya ale z mojego doświadczenia powiem ci, że kupuję często od takiego Chinolka co sie zowie gadgetinfinity. Przeglądałem jego komentarze, było kilka negatywów ale każdemu może się zdarzyć bo po pierwsze Oni tego nie produkują, po drugie często przesyłki giną (niestety) a ludzie jak to ludzie ..... mimo, że nie z winy sprzedającego walą mu negatywa. Niemniej, ponieważ nawet jeśli w najmniejszym stopniu coś mi nie pasuje, piszę do Chinolka i bez mrugnięcia przysyła nowy element. Przesyłki w najgorszym przypadku idą ... tydzień, często jednak mieszczą się w 5 dniach ..... przypadek ? chyba nie bo kilkakrotnie się zdarzyło że zamawiałem z rana w poniedziałek i w piątek już miałem :)

Natomiast jeśli chodzi o kontakt, praktycznie natychmiast po wysłaniu otrzymuję odpowiedź wraz z przeprosinami. ;)

 

Poniekąd dlatego nie kupuję na Banggood'ach czy innych Alibabach. Czasem też kupuję w HK ale ponieważ mam na miejscu też wszystko przychodzi praktycznie następnego dnia :)

Z okazji "Black Friday" muszę pokopać, może coś fajnego za drobne się trafi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.