Skocz do zawartości

Szukam motoszybowca


endriuRC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie potrzebuję porady, zastanawiam się od dłuższego czasu aby zakupić szybowiec taki 2m nie mniejszy do polatania w termice na zboczu jak i w zwykły sobotni poranek na polanie. cena jaka mnie interesuje aby się zmieścił + - z wyposażeniem to 1,5tys zł.

 

Jakieś propozycje? czasu troszkę mam ponieważ zakup dokonam gdzieś na początku sezonu 2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No to ja Ci oferuję mojego Virusa :D .

Kwota się zgadza,gotowy do lotu,laminat ,do tańca i do różańca ;) .

Super akrobat ,świetny termik,extra zboczówka .

Stan bdb ,bezwypadkowy ! .

Prawdopodobnie będzie na sprzedaż z początkiem roku....

No to będziem rozmawiać w tym temacie. Model widziałem lata pięknie, lecz czekam na inne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rekreacji mogę polecić Falcona, nie jest idealny ale bardzo dużo potrafi. Ale raczej w 1,5k za nówkę się nie zmieścisz. Używany jak najbardziej.

Macałem/latałem Blejzykami ok 2m. - latają bardzo dobrze ale do idealnego wykończenia trzeba włożyć kilka ładnych godzin pracy. Przy braku czasu to duży minus. No i...co laminat - to laminat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rekreacji mogę polecić Falcona, nie jest idealny ale bardzo dużo potrafi. Ale raczej w 1,5k za nówkę się nie zmieścisz. Używany jak najbardziej.

Macałem/latałem Blejzykami ok 2m. - latają bardzo dobrze ale do idealnego wykończenia trzeba włożyć kilka ładnych godzin pracy. Przy braku czasu to duży minus. No i...co laminat - to laminat :)

Boje się o to iż będę w czarnej D...e bo nie będe wiedział jak go skończyć, modelarz ze mnie jak z koziej pupci trąbka.   A no i jak by nie było troszke akrobacji też bym porobił tych podstawowych, beczka,pętle itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he. Jak doszliśmy do pianek to ja polecę Cularisa ;) co tam mały Solius czy Heron. Cularisa przynajmniej widac gdy jest ponad 1200m nad głową. Jak chcemy bawić sie w termike. Na zboczu tez da radę sie powozić. To juz namiastka 3m modeli. A jak łatwo naprawialna ;) ale wymieniony powyzej Falcon lepszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieszcze się w granicy 1,5k pytałem znajomego i mówił że nie ma szans.

 

Narazie poczekam na używki, może Rafał będzie jednak chciał sprzedać tego Virusa jak powie że nie sprzedaje wtedy się będe odzywał znowu, lub może akurat trafi się okazja, dużo jest półmakiet które mi sie podobają np ASW28, Condor itp :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A polatam tym soliusem na zboczu przy np wietrze 20km/h ? moim zdaniem chwila i skrzydła robią brzdęg. Lecz soliusem latałem i wiem że to jest na prawde bardzo dobry model.

przy 20km/h to wszystko poleci i nic sobie nie uszkodzi. 500g DLG spokojnie lata przy 50km/h. Na zboczu zakręt mozna wykonac na 1200sposobów, nawet tak że delikatny model będzie latał. Jedyny problem jest z waga modelu (uogólniając). Im mocniej wieje tym model powinien być cięższy, a nie w każdy da sie wsadzić balast.

 

Jak kolega tak bardzo niezdecydowany (i niedoświadczony) niech sobie kilka modeli wypisze na kartce i tak wylosuje. Każdy z opisanych tu będzie latał. Jak nabędzie doświadczenia do wybierze kolejny model bardziej dopasowany do swoich potrzeb (o których już wtedy będzie wiedział więcej). Takie praktyczne podejście.

 

I niby czemu z tanim wyposażeniem nie można sie zmieścić w 1,5k zł w laminacie? Cos za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za propozycję ten 2 by mnie zainteresował ale niestety tak jak pisałem w 1 poście model zakupię na wiosnę marzec/kwiecień, teraz nie dysponuję gotówką na nowy model.

 

 

Jurku kupić model za 1k i wsadzić do niego np serwa jakieś po taniości nie sztuka, lecz sztuka jest żeby te serwa wytrzymały chociaż sezon, a co za tym idzie latasz na krawędzi rozwalenia modelu bo się akurat na niego napaliłeś i kupiłeś lipne wyposażenie.  W tym roku już dość miałem widoków własnych modeli w kawałkach :P

 

Chłodna głowa jak już bym miał kupić laminatke to wolałbym poczekać do końca sezonu kupić porządne wyposażenie i sobie nim latać w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.