Skocz do zawartości

Co nam się marzy, co byśmy, gdybyśmy...


Grifon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tu nie sprawdza się brytyjskie powiedzenie piękny samolot pięknie lata :(

 

a moje marzenie ja wygram w totka to zbuduje to w wersji J

 

23Skidoo.jpg

 

Krzysiek ,nie tylko Twoje marzenie :) .

Plany od Ziroliego ok. 3 m wersji mam na kompie a kolega ma je w skali 1:1 i kiedyś ,na bank ruszymy z budową ...emerytura  ;)  ?

http://www.eurekaaircraft.com/plan_kits/z-p-38.htm

 

Mnie bardziej podoba się srebrny ale nie mam pojęcia jak zrobić takie lustro

 

p_38_lightning_2012_by_airshowdave-d4ywq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 

Mnie bardziej podoba się srebrny ale nie mam pojęcia jak zrobić takie lustro

 

p_38_lightning_2012_by_airshowdave-d4ywq

W wątku o "Jaszczembiu"  (http://pfmrc.eu/index.php?/topic/64682-pzl-p50a-jastrz%C4%85b-143-czyli-a-mog%C5%82o-by%C4%87-tak-pi%C4%99knie/ ) jest mowa o folii Flite-Metal  - http://www.flitemetal.com/, efekt może być faktycznie piękny, ale cena powala...

 

A ja z kolei coraz bardziej się paczam na takiego "cusia" i mam coraz większą ochotę go popełnić:

 

post-14343-0-37693300-1478332067_thumb.jpg

 

Mam cholera jakiś fetysz na samoloty z silnikami Lorraine - Dietrich, bardzo mi się podobają;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle wspaniałych samolotów z dwa, życia by były potrzebne na emeryturze i góra pieniędzy, żeby porobić to co każdy z nas pragnie.

Rafał co do P-38 rozmiar 3 m jest w sam raz i myślę , że to projekt na kilka lat i na planach Zirroli. Przy tak dużym modelu dla uzyskania efektu polerowanej blachy aluminiowej pokrył bym go blachą oczywiście odpowiedniej grubości, i wypolerował. Mnie jednak kręci samolot w mundurzeB) 

 

 

 

osh05_p38_glacier_girl_1404.jpg

c13703c3d44187eae477a8b72d11d326.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A naklejenie i wypolerowanie grubszej aluminiowej folii by się nie udało?

Fakt, że roboty ogrom, bo kształty obłe, ale może po rozkroju/nitowaniu oryginalnych blach by się dało..?

A model ma być wykonany, jak mniemam, podług wzoru z górnego zdjęcia w komplecie razem z obsługą "wafek" ? (a właściwie to WASPS albo WAACs)  ;):D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, dzisiaj jest mus żyć co najmniej 67 lat by jej doczekać, ale pewnie niedługo podniosą próg do 100-tki, więc powinieneś zdążyć... :D

 

(ale zagrożenie jest bo.. ;)

nawet-on-nie-dozyl-emerytury_2016-06-29_

 

 

A nie podchodzi Ci np nasz dwusilnikowy PZL-38 "Wilk" ?

 

 

 

http://gadzetomania.pl/3296,prawie-sie-udalo-czyli-polski-sprzet-wojskowy-ktory-nigdy-nie-wszedl-do-sluzby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę...

Tu wstrzymałem się z pytaniem o kolejne polskie konstrukcje bo pewnie też je już masz rozrysowane :D

Pozostaje życzyć 100 (200, 300) lat życia, żeby to wszystko mogło się wzbić w powietrze :)

 

Trochę off topic - z tego co widzę projektujesz modele w devCADzie i rozszerzeniach (devWing i devFuse)?

Według Ciebie warte są swojej ceny? Obsługa jest faktycznie tak intuicyjna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim tępie z niezrealizowanych polskich latadeł pozostanie tylko Smok Wawelski.

Ten Wilk 1\9 zdaje się być bardzo lekki. Ładnie wisi w powietrzu, mogę prosić o

parametry i foty z bliska. Powoli kończy swojego pierwszego 2silnikowca i miałbym z czymś porównać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś potrzebował to mam klej podobny który używa sie do folii do pokrywania modeli. smarujesz klejem powierzchnie czakasz aż wyschnie. Potem sie aktywuje żelazkiem. Folie metalizowną opp tez moge mieć. opp (Polipropylen orientowany) kurczy sie podobnie jak folia do modeli. Dawno temu okleilem czyms takim model i bylo calkiem nieźle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.