Skocz do zawartości

PIKNIK ŻAR 2016


PilotM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podobnie jak w zeszlym roku, oficjalnie piknik zakonczono w niedziele ok godz. 13-tej.
Wg mnie, oficjalne zakonczenie mozna by przesunac na godzine 15 lub nawet 16. Troche szkoda tego dnia zarowno dla pilotow jak i publiki.
Taka sugestia, do rozpatrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie fajnie, piknik super, może trwać nawet do późnych godzin popołudniowych,niemniej jednak

trzeba spojrzeć na drugą stronę medalu, czyli tak bardziej od zaplecza. Organizując dwudniową imprezę

jest sporym wyzwanie logistycznym, wliczając w to całą organizację przedsięwzięcia, prowadzenie imprezy i najważniejsze

zadbanie o bezpieczeństwo. Przez ostatnie lata pogoda sprzyjała, nawet zbyt nadto, co skutkowało sporymi upałami.

Więc już sama spikerka i pilnowanie porządku w takich warunkach jest naprawdę męczące tym bardziej że z tyłu głowy

jest zawsze myśl aby nic się przypadkiem nie stało. Inaczej to wygląda jak przyjeżdżamy i na luzie sobie siedzimy bądź

startujemy od czasu do czasu samolotami a inaczej jak mamy obowiązki, tyczy się Marka i Rafała który go wspierał.
Być może mylę się, ale tak ja to widzę. więc wcześniejsze zakończenie w niedzielę nie jest takie złe, mając na uwadze zmęczenie ,,materiału..ludzkiego.

Ponadto wcześniejsze zakończenie nie jest powodem aby od razu opuszczać lotnisko, tyle że odpowiedzialność za bezpieczeństwo w dalszych lotach

trzeba wziąć we własne ręce, Oczywiście to tylko moje zdanie .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek bo jak ktoś ma 350-500km albo jeszcze więcej jak Byniu ponad 600km do domu to trzeba w niedzielę jak najszybciej się wyszykować żeby po nocy nie wracać.

Fajnie się mówi osobie, która mieszka max 100km od Żaru żeby impreza trwała do wieczora. Równie dobrze można powiedzieć dlaczego trwa tylko od soboty a nie np. od czwartku?

Takie gadanie dla samego gadania.

Tak jak jest, jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad nie tak, właśnie dlatego piknik kończy się ok. 14:00, bo trzeba jeszcze posprzątać a niektórzy do domu mają 6 i więcej godzin jazdy.

Myślimy tak samo tyko gdzieś się nie zrozumieliśmy.

Jakby jeden z drugim, którzy chcą przedłużyć piknik pozostali aby po nim posprzątać i dopiero pojechali do domu, to by zrozumieli dlaczego jest tak jak jest, a jest po mojemu OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek odpowiadając Tobie to tak na dobrą sprawę odpowiadałem nie Tobie :) i jednym z przykładów byłeś właśnie Ty, że do domu nie masz 15 min pod górkę tylko trzeba jechać przez pół polski.

A do tego biorą jeszcze sprawy o których pisał Bogdan to ta 14 jest idealna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież kto musi może wcześniej wyjechać. Jak ja np. jadę kilkaset km to chce sie wylatać na maksa. Niestety często właśnie organizatorzy psują tą radość bzdurnym gadaniem ze zawodnicy maja do domu kilkaset km. A właśnie te osoby chcą latac jak najdłużej tak wiec Jak nie jestem organizatorem, to sprawy poboczne mnie nie interesują. Jak jestem, to daje sie wszystkim wyszaleć do woli ;)

Oczywiście pisze jako uczestnik/organizator jakiś tam zawodów a nie pikników. Ale zasada powinna być podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy chcą polatać a po imprezie trzeba posprzątać a organizator sam tego nie zrobi,tym bardziej że też musi dojechać do miejsca zamieszkania.Ktoś już napisał że najlepiej spakować swoje cztery litery do auta i krytykować wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to kwestia organizatora. Jesli potrafi wpłynąć na uczestników to mu pomogą. Jak nie to zostaje dłużej. Mi czasami zdaza sie ze zjeżdżam z miejsca zawodów gdy cześć kolegów jest juz dawno w domu. Ot chce innym dać radość z latania. Problemami ich nie obarczam. Ale gdy jadę do kogoś to oczekuje tego samego podejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby spotkania modelarskie roznej masci trwały dłużej w niedziele niż do 13-14. Tu na przykładzie pikniku na Żarze ;)

Sugestia była do organizatora. On podda ja rozważeniu. Ale irytujące głosy sie pojawiły ze sie nie da ;) a jsk die chce to sie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek,jako prawa ręka organizatora i komentator ;)  nie widzę żadnej potrzeby aby przedłużać oficjalny piknik bo i po co  ?

Piknik kończy się ok. 14 -tej dlatego że część ludzi się rozjeżdza ,są do wręczenia dyplomy,puchary ,wspólna fota.

Nikt wraz z oficjalnym końcem pikniku nie zabrania latać ,ba są tacy co latają do zmroku i dłużej ;)

Dla mnie jako osoby komentującej piknik szczerze ok. popołudnia w niedzielę chce się już rzy...(bez urazy) i mam ochotę w spokoju zasiąść ,polatać,pogadać z innymi.Nigdy nie ma tak że z oficjalnym zakończeniem lotnisko jest zamykane,wtedy jest czas na ogarnięcie sprzętu nagłośnieniowego,siatek (akurat w tym roku nie było potrzeby ich zwijania) i dla organizatora jest jeszcze sporo  do zrobienia i nie mamy zamiaru "orać" do wieczora kiedy większość się zwinie.

Bardziej skupiłbym się na frekwencji sobota/niedziela jak nad godziną zakończenia pikniku gdzie tak naprawdę faktycznie co rok kończy się on póżnym wieczorem dla chcących się wylatać .

 

A poza tym byłeś ? widziałeś ? latałeś ? ,ktoś Cię ograniczał ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.