Skocz do zawartości

Bagnet-większy wznios


janegab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja do żadnej. Tylko latam, teorie w dużej części mam w D...

No,no.  Z Twojej teorii na forum można by zrobić małe podforum... ;) .

Co nie odznacza że nie masz czasem racji :) .

 

Żeby zostać w temacie to pytanie do Janka

Jak zrobisz wznios to skrzydła już nie przylegają tak ładnie do kadłuba ? pewnie zostaje minimalna szpara od spodu skrzydła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

O to to! To co stoi na przeszkodzie pisania w języku obcym? Przestrzeni w sieci gdzie można to robić aż nadto.....

Aktywni teoretycy może i nie rozumieją, ale Ci prawdziwi umieją przełożyć teorię na praktykę i w drugą stronę też ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od "tematu"....

Szukanie "źródła" też jest sztuką....licz się z tym, że że na drodze spotkasz wiele przeszkód- najczęściej problemem jest fakt, że Ci co "wiedzą" nie chcą mówić. Nie dziw się- wiedza kosztuje. A bajarzenie właśnie jest za friko....choć to też "sztuka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wznios o 0,5stopnia nie robi różnicy.

Teorie modelarskie w wiekszosci składają sie z uproszczeń :) a aktywni teoretycy nie zawsze rozumieją rzeczywistość. Takie sa moje obserwacje z polskich lotnisk i z polskich forów..

 

No,no.  Z Twojej teorii na forum można by zrobić małe podforum... ;) .

Co nie odznacza że nie masz czasem racji :) .

 

Żeby zostać w temacie to pytanie do Janka

Jak zrobisz wznios to skrzydła już nie przylegają tak ładnie do kadłuba ? pewnie zostaje minimalna szpara od spodu skrzydła ?

Wszystko mozna spasować o ile jest ku temu cel  . albo zakleić  spod łaczenia skrzydel z kadłubem  albo latać z dziurami   :lol: ..żaden problem    przeciez to słuzy zabawie a nie zawodom "O ŚMIERĆ I ŻYCIE"..   :o    Moja  przyjemnośc w lataniu  to by sobie  poszaleć - pobimbać   czy to  co naprawiłem  -zmieniłem  jest  lepsze , skuteczniejsze    a  zwiekszenie  wzniosu  bagnetu  zrobiłem  dlatego  ,bo  standard  mam  - co tu  teoryzować   latać  na  innym  i doswiadczac...pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek, sorki ake mieszasz na forum ludziom w głowach.

Po co kupujesz szybki model a chcesz zeby latał wolniej? Kup sobie cos wolniejszego. Nie musisz miec tego co Jacek.

 

A zebym mogl odnieść sie do Teoich propozycji to prosze napisz jaki masz teraz ustawiony SC w respekcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Respect łapie termike to ja juz wiem. Bardzo dobrze ;) w B termika to drobiazg. Pytanie jak poleci na dystans i predkosc...

Próbuj Jurek  próbuj.. / jak masz czym /   kombinuj ze śr.  ciezkości  .pytaj Kierownika..tylko go nie zamęcz..i   pisz.. :D  Pawełku w termice  lata sie super  zimą  nawet przy  -15 c   .pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat, osobiście dał bym wznios do 6 st. - jak coś zmieniać to już konkretnie  i można lotki zablokować i latać tylko na SK i SW tyle, że na zboczu to już trzeba by się wprawić w to latanie ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuj Jurek  próbuj.. / jak masz czym /   kombinuj ze śr.  ciezkości  .pytaj Kierownika..tylko go nie zamęcz..i   pisz.. :D  Pawełku w termice  lata sie super  zimą  nawet przy  -15 c   .pozdrawiam .

 

Janku ... Respectem nie latałeś przy -15 bo wtedy jeszcze go nie mialeś...A tej jesieni jeszcze takich mrozów nie było. Z tego co wiem to Kierownika nie ja zamęczam rozmowami :)

Ja prosiłem Cie żebyś napisał jaki masz ŚĆ w Respekcie. Wiec napisz ;) Dzielisz sie rozwiązaniami zaawansowanymi które używasz, a ja proszę o taką podstawową informacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat, osobiście dał bym wznios do 6 st. - jak coś zmieniać to już konkretnie  i można lotki zablokować i latać tylko na SK i SW tyle, że na zboczu to już trzeba by się wprawić w to latanie ;):D

 To takie staroświeckie ;) Ale fajne. W tym roku jak ktoś ma takiego starocia to w sierpniu pewnie będą zawody retro ;) Nad morzem.

Jeszcze nigdy nie zdążyłem zważyć modelu bo od razu zabierałem się za składanie :)

 a po złożeniu wiesz ile waży? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie lewego statecznika, potem prawego, skrzydło lewe, prawe, a może w odwrotnej kolejności 4 strony.

Przygotowanie półki pod serwa- dyskusja panelowa (10 stron wyższości węgla nad kevlarem, a docelowo zrobiona ze sklejki)

Zamontowanie serw w skrzydłach (wybór serw 15 stron- dyskusja ekspertów).

Wybór zasilania- 30stron wydzielony przez moderatora do odrębnego wątku- porady naukowców, ze skomplikowanymi wzorami.

Wybór środka ciężkości 5 stron, porównanie użytkowników do podobnych modeli (sky surfer, beta 1400 etc)

 

Pozdrawiam  :D  ;)

Obiecanki cacanki  :P  :D

>64 str ? - temat Gorący!!! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie ... porady naukowców, ze skomplikowanymi wzorami.

 

Cała kwintesencja, choć ktoś mi napisał, że to przecież forum dyskusyjne ;)

Widać, żeś chory zdrowiej i pochwal się nabytkiem najlepiej w jednym poście a  potem niech się reszta towarzystwa wymądrza i dyskutuje nad oczywistymi sprawami ;)

Może się skuszę też na takie cudo :D

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janku ... Respectem nie latałeś przy -15 bo wtedy jeszcze go nie mialeś...A tej jesieni jeszcze takich mrozów nie było. Z tego co wiem to Kierownika nie ja zamęczam rozmowami :)

Ja prosiłem Cie żebyś napisał jaki masz ŚĆ w Respekcie. Wiec napisz ;) Dzielisz sie rozwiązaniami zaawansowanymi które używasz, a ja proszę o taką podstawową informacje ;)

Tak Jurku  respektem w ten czas  jeszcze  nie latałem   przy  - 15  ale   probowalem  latać  w   termice  innymi modelami..były  fotki na forum ..modelem  "sirius"  poszukam zamieszczę  ...pamietam by podać śr, cieżkości  ale  cierpliwosci   dzisiaj   dalsze  próby  miałem pojechać na Jeziorsko  ale  koledzy  prosili  o Lubstów  nie załuję  bo  nie wiało  jak było w prognozie  i  popadywało....próby   robiłem  są  fajne  pozytywne  spostrzeżenia  co do predkości  nie mam tak duzego  doswiadczenia  myslę ,że  Ty ocenil byś to obiektywnie...pokusze się  by  zrobić  jeszcze  1 bagnet   o  wzniosie jeszcze  wiekszym  .... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.