Skocz do zawartości

F 117 Nighthawk -mój pierwszy EDF


Rekomendowane odpowiedzi

dwa lata namawiał mnie pewien... rosjanin :) mieszkający w Stanach żebym wrzucił dooferty to  latające żelazko... :)
 
usiadłem do rysowania
każdy z wariantów cięcia tej pokraki z bloków epp okazywał się ślepym zaułkiem :/
po dwóch dnaich przed ekranem, zdecydowałem się na inne rozwiązanie -a przy okazji eksperyment:
bryła budowana a la model kartonowy- z poszyciem klejonym klejem na gorąco
 
dla ułatwienia wydrukowałem sobie rzuty w skali w której chcę zrobić model oraz podstawowe szablony.
Reszta szablonów powstanie "z ręki" poprez przymiarki.
 
zamaist fotek - eksperymentalny filmik :)

 


 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...

zabawy ciąg dalszy:

przyszła kolej na częsciowy montaż poszycia, tak aby można wziąć sie za dorobienie tuneli :)

 

20151212_201951.jpg

 

tunele dolotowe zrobiłęm z tektury Kraft -mając nadzieję że upążkowanie wzmocni ich przekroje

 

20151212_213613.jpg

 

20151212_215321.jpgprzekrój czołowy na razei zaburzony -ale to dlatego że jest niewklejony ;)

 

fajnie wygląda w środku:

20151212_215830.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Marku,jestem tu świeży wiec proszę o wyrozumiałość.Przyznaję się,też mnie napadło i zrobiłem F 117.W swoim zainstalowałem turbinkę 70 mm z pięcioma łopatkami i silnikiem emax 2846 3200 kv.Może nie mam racji,wydaje mi się,ważniejszym byłoby zrobić tunel wylotowy ,ja zrobiłem go z butelki pet.Po oblocie okazało się,że musiałem dorobić kierownice na wylocie tunelu ponieważ model tym bardziej zadzierał nos im więcej dodawałem gazu.Dokładnie to samo zjawisko co w napędach śmigłowych.Model pomimo kształtów niesamowicie szybki,znajdę kamerzystę wrzucę filmik,trzymam kciuki.2rjlpry7g12k.jpgw56u24c917am.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.