Skocz do zawartości

okazjonarium.pl - Zakupy w sklepie???


amatorsky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przemek, w regulaminie jest napisane, że przy płatności przy odbiorze - tylko DHL. Zatem zrobiłeś przedpłatę?

Napisz jeszcze czy brałeś coś większego gabarytowo. Ja chcę zamówić sklejkę 1,2m i nie wiem czy PP nie doliczy za gabaryt.

Nie wiem do kiedy bedzie rabat ale wiem ze  2 grudnia ceny wzrosna -beda o 20% wyzsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błażej, skąd masz takie informacje? Tak sobie myślę, że gdyby sklep chciał zarobić, to o bliskim terminie wzrostu cen by poinformował.

To absolutnie standardowa polityka marketingowa, dodatkowo uwiarygadniająca obecne, "dziwnie niskie" ceny.

Tymczasem jest to jak jakaś tajemnica, do której jednak Ty masz dostęp. Mogę zapytać, na jakich zasadach?

 

Na naszym forum jesteś nowy. Czy jesteś może zarejestrowany na jakimś innym forum modelarskim? Budujesz, latasz?

 

Możesz skrobnąć parę słów?

 

Nie miej mi za złe tej ciekawości, ale najpierw w wątku byleś pytającym, bez wiedzy o sklepie, potem dość szybko stałeś się informatorem, a teraz niemalże zachęcasz do kupowania ujawniając ""niejawne" informacje ;) nt. polityki cenowej sklepu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda pięknie -zbyt pięknie.

ja się nauczyłem, że jak coś jest 20-30% taniej niż typowe ceny  konkurencji  to może być okazja, upust itp.

jak jest 50% to jest niebywała okazja lub przekręt... jak więcej niż 50% -cóż żaden sklep nie będzie dopłacał klientowi do zakupów...

 

jeśli towar jest  bezpośrednio od chińskiego producenta to może być sporo taniej -tani transport duży jednorazowy zakup itp... -jeśli towar jest z polskich hurtowni -hurtownie swojego zysku nie odpuszczą...typowe koszty transportu, cła, podatków już zostały poniesione...

jeśli nowy sklep  bierze towar z typowej sieci dystrybucyjnej... -to i ceny musi mieć typowe. cudów nie ma.

 

ale może jest super promocja i sprzedaż dumpingowa .... może.

 

 

 

 

      Przesyłka pobraniowa też  niczego nie gwarantuje. Paczkę  otworzyć można dopiero po zapłaceniu kurierowi -zobaczyć co przyszło - i ewentualnie spisać protokół z kurierem -jeśli sklep daleko i wirtualny -to papier można ładnie zgnieść i wykorzystać... jako papier.

 

              -kiedyś dawno  dawno - ze znanego  polskiego sklepu w przesyłce pobraniowej zamiast zamówionych części przyszedł kamyk zawinięty w zgnieciony papier -o zwrot kasy bujałem się ponad pół roku -sklep  się wypierał - pomogło jak zagroziłem zrobieniem antyreklamy -opisaniem sytuacji i podaniem do publicznej wiadomości na forach oraz w prasie modelarskiej.

 

Cóż na początek mniejsze zakupy -i trzeba zobaczyć jak będzie z realizacją.

Za pięknie -chyba, że sklep prowadzi święty Mikołaj.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek, w regulaminie jest napisane, że przy płatności przy odbiorze - tylko DHL. Zatem zrobiłeś przedpłatę?

Napisz jeszcze czy brałeś coś większego gabarytowo. Ja chcę zamówić sklejkę 1,2m i nie wiem czy PP nie doliczy za gabaryt.

 

Paka duża a tak to wygląda.

 

Gama 2100 KIT - elektroszybowiec
166,05 zł
1
166,05 zł
Szczegóły zamówienia
Nr zamówienia:
5
Data:
2015-11-30 17:29:00
Cena dostawy:
20,00 zł
Cena produktów:
166,05 zł
Suma:
186,05 zł
Metoda płatności:
Płatność przy odbiorze

Opłatę za zamówienie, należy zapłacić przy odbiorze towaru

Status:
Oczekuje na realizację (niezapłacone)
Rodzaj dostawy:
Poczta Polska (Pobranie)

Wysyłka pocztą polską, paczka pobraniowa ekonomiczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie dane rejestrowe firmy, sprawdźcie dane rejestracji domeny. Jak znajdziecie kod pocztowy, miasto i ulicę w jednym miejscu to gratuluję. 

Sprawdźcie ofertę sklepu - mają absolutnie wszystko. Od 23.11 mają również intensywną kampanię na portalach z ogłoszeniami. 
 

Jeżeli przyjdą wam zamówienia to albo będziecie sobie z nich gotowali ziemniaki albo zaczniecie budować dom z cegieł, które były w paczkach. 

Takie oferty i ceny są nierealne. Ale sprawdzajcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ma ten PLUS że mam zaprzyjaźnionego listonosza ;] i sprawdzę paczkę przed pobraniem.

Przyjdzie to przyjdzie, a jak nie to nie.

Nie ma co dybać, zobaczymy co będzie.

Z drugiej strony można płacić przez PayPalla, a to już mamy zabezpieczenie, że jak będzie cegłówka to spór rozwiązuje Pay.

Tylko szkoda wpłacać tyle kasy, i potem czekać aż PayPall zwróci.

Z ciekawości napiszę kiedy można się spodziewać wysyłki towaru który zamówiłem, jak odpiszą to zamieszczę informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mojego portfela to niewielka pociecha...

Mnie najbardziej zastanawiają dwie rzeczy, obydwie zresztą tu podnoszono. Pierwsze to ceny. Jeśli model Multiplexa Extra 300 kosztuje niecałe 350 zł, a wszędzie indziej 800 i więcej to sprawa wygląda dziwnie. To nie jest model firmy krzak, ok, może i robią go w Chinach, ale na zamówienie Niemców i oni raczej pilnują, żeby im nie psuć rynku. Najtaniej co widziałem to kosztował 620 zł, dawno temu, jak € kosztowało niewiele ponad 3 zł a $ gdzieś ze 2.50 zł. Te 335 zł za Extrę to około połowy tamtej ceny sprzed lat. Dziwnie okazyjna cena...
Druga rzecz to fakt, że z chwilą, gdy ruszyła strona (a właściwie gdy została ogłoszona na forum) to co bym nie patrzył, mieli w magazynie 18 sztuk. No nie ma lewara, żeby to była prawda. Modele przychodzą w kartonach, serwa i aparatury też w opakowaniach zbiorczych, ale samoloty raczej po dwa w wielkim kartonie, a serwa po kilkadziesiąt w mniejszych. Nie ma takich technicznej możliwości, żeby zamówić akurat wszystkiego po 18 sztuk. Teraz stany się zmniejszyły, gdy sprawdzałem szybowiec GAMA (Przemek zamówił jeden) to było już chyba 13 sztuk... OK - może być tak, że ceny promocyjne obejmują właśnie 18 sztuk z wszystkiego co mają na stanie.

 

To oczywiście możliwe, ale wciąż zastanawia mnie jaki tu przyjęto model ekonomiczny. Można sobie odpuścić zarobek przez jakiś czas i sprzedawać artykuły w promocyjnych cenach, zwłaszcza, jeśli to dotyczy drobnicy jak serwa czy regulatory. Ale nie bardzo mi się chce wierzyć, żeby świeża firma na rynku miała takie rezerwy kapitałowe, by wystawić około 160 modeli telewizorów LEDowych (po kilkanaście-kilkadziesiąt sztuk z każdego rodzaju, przynajmniej kilka tysięcy sztuk telewizorów) i nic na nich nie zarabiać w ramach akcji promocyjnej.  Na taką akcję stać może jakiegoś szejka, ale on raczej nie musi się bawić w handel detaliczny w sieci...

 

 

Życzę kolegom którzy już zrobili zamówienie, żeby wszystko było w należytym porządku, żeby towar był najwyższej jakości. Sam jednak z pewnym niedowierzaniem będę podchodził do tej oferty... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją refleksję i pytania do Błażeja zainspirowały konsultacje z innym kolegą na PW, który na pewne rzeczy zwrócił uwagę. :)E

 

EDIT:

Jeszcze tylko dodam, że wczoraj, a właściwie dzisiaj trochę po północy, wysłałem maila z kilkoma pytaniami (o niezgodność w opisie produktów, o zabezpieczanie do transportu i koszty wysyłki). Sprawdzam dziś skrzynkę i widzę, że odpowiedź przyszła po pół godziny (1:09).

 

Zrobiłem zamówienie na ok. 80PLN plus przesyłka 35PLN. Nigdy nie ryzykowałem w ten sposób, ale kiedyś trzeba spróbować.

Będę informował na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie naiwni co będzie najlepsze.... Jak ludzie ze sklepu ślędzą te wątki - a śledzą i kilku z nas (ale wytrawnych zaufanych użytkowników forum) otrzyma swoje paczki i wszystko będzie OK. Towar będzie jak w zamówieniu i będzie działał itp.....

 

......Wtedy masa napalonych na okazję, kórzy przeczytają tu, że jeden i drugi dostał i jest OK rzuci się na zakupy!!! A wtedy to wspomniane wyżej cegły, kamienie.....

 

Dla mnie ewidentna ściema!

 

Podoba mi się wypowiedż latacza parę postów wyżej (Napisano dziś, 01:22)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Jak ludzie ze sklepu ślędzą te wątki - a śledzą i kilku z nas (ale wytrawnych zaufanych użytkowników forum) otrzyma swoje paczki i wszystko będzie OK. Towar będzie jak w zamówieniu i będzie działał itp.....

 

......Wtedy masa napalonych na okazję, kórzy przeczytają tu, że jeden i drugi dostał i jest OK rzuci się na zakupy!!! A wtedy to wspomniane wyżej cegły, kamienie.....

 

 

jak to dobrze że kupując za granicą nie mam takich rozterek jak w sklepie powyżej :)

 

tam zamawiam, płacę, i otrzymuję to co zamówiłem - takie to proste  ;)

 

a tu kurde tyle rozterek i dylematów  ! ? ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że nie co dzielić skóry na niedźwiedziu. Sam zamówiłem serwa za niewilką kasę i zobaczymy co będzie (realnie swoje szanse na otrzymanie tego co zamówiłem oceniam co najwyżej na 50% w związku z powyżej wymienionymi powodami  :)  ). Przypomnę tylko jakie dyskusje odbywały się na tym forum związane z HobbyKingiem (szczególnie na początku).

Pożyjemy zobaczymy ...       i albo kupie pare serw w dobrej cenie , albo np. bardzo drogą paczkę orzeszków tudzież innych kamyczków. Stare porzekadło mówi: " Kto nie rezykuje , ten w kozie nie siedzi " :P. Oczywiście nie omieszkam się pochwalić swoim szczęsciem w obydwóch przypadkach   :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.