Skocz do zawartości

MAGMA


janegab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No Janku gratuluje zainteresowania nową dyscypliną modelarską - akrobacją. Myślę że jak zaczniesz latać modelem to będzie na co popatrzeć :)

Model jest na tyle prosty do złożenia, że nie powinieneś mieć żadnych problemów, żeby to zrobić samemu bez porad innych  :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak oglądam film "Bitwa o Anglię" i widzę lecące Spitfiry na tle białego klifu w Dover zastanawiam się czy tam ktoś lata szybowcami na żaglu :)

BialeKlify%20(12).JPG

3044.jpg

 

sory za OT

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie po drugiej stronie kanalu lata sie jak najbardziej, wiec czemu nie tam..? Chyba ze nie wolno czy cos..?

 

 

post-2244-0-93940700-1450080572.jpg

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

post-2244-0-18732700-1450080685.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba do klifów po stronie uk nie mozna za blisko podchodzić. A na zdjeciu Wojtka model nie lata na klifie tylko na górce przy klifie ;)

Jurek. Lataja na bialym klifie. Dwa razy ogladalem angielskich zboczowcow. Nie ma tam zakazu lotow modelami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wewnatrz wyspy czesciej gedziesz mial wschod.Opowiadalem Andrzejowi K ze latalem na zboczu o dlugosci 1.5 km a do ladowania mialem ok. 15m/2. 600m wysokie i czasami w lipcu temp spadala do 4 stopni,a model trzymal sie tylko na krawedzi. Wyspy kontrastow wiatrowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob analize klifu,a ja tyko dodam ze z moich obserwacji to 95% dni w roku na wyspach wieje zachod. Moj znajomy z muzeum mowil ze poluja na wschodni wiatr w lecie,czasami trafi sie dwa razy w roku.

Wiem wiem, Dania, Norwegia, Bretania, UK. Szkoda że u nas za często wieje wschodni wiatr ;) Szczególnie latem

W Dover latem jest głównie południowy zachód, poza tym zachód. Ale dziś w Dover jest wiatr z południa ;) Da się polatać z lekką odchyłką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba do klifów po stronie uk nie mozna za blisko podchodzić. A na zdjeciu Wojtka model nie lata na klifie tylko na górce przy klifie ;)

 

Czujny!

 

Wlasnie, na Cap-Blanc-Nez lata sie na zboczu a nie nad samym urwiskiem. Od kilku lat jest tam cos w rodzaju rezerwatu. Trzeba byc czlonkiem tamtejszego klubu, zeby moc polatac...

 

Co do klifow w Dover- wlasnie kierunek wiatru ogranicza uzywalnosc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kierunek wiatru to jeszcze pikus. Arabowie zpowodowali ogranniczenia na najlepszych czesciach klifu(blizej portu jest zakaz lotow). W irl jest latwiej-do wiekszosci miejsc dojedziesz asfaltowa droga lub 300m pieszo.calkowity zakaz jest tylko na Klif of Moher,ale tam jest wielka turystyka,a i kamienie tam lataja!!!(serio)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.