Skocz do zawartości

Zestaw z Chin - Quadcopter F450 z APM2.6 - relacja


PioDabro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mode 2 to gaz po lewej. W aparaturze można zmienić, ale drążek po lewej w Mode 2 nie ma sprężyny na pionowej osi (właśnie jako gaz).

Mitar, u mnie się banan nie wypiął tylko przestał kontaktować wpięty... Dopiero po rozpięciu i podłączeniu zaczął działać silnik.
Co ciekawe po upadku nic się nie dało zrobić z aparatury, jedno śmigło kręciło się na maxa a pozostałe zgubiły synchronizację i tylko drgały, kontroler się zawiesił.
W logach jednak są fikołki więc zawiecha dopiero po upadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zestaw FPV powoli spływa. Ostatnio przyszedł nadajnik i odbiornik 5.8Ghz.

Tak więc zabrałem się za produkcję koniczynek.
Foto niżej. Czekam teraz na RG402 i końcówki RP-SMA.

Wyginanie listków.
post-18364-0-17849500-1473961480_thumb.jpg

 

Układanie listków

post-18364-0-13567700-1473961481_thumb.jpg

 

Anteny robię z miedzianego drutu 1.5mm (takiego z 3 żyłowego przewodu).
Czekam jeszcze na diody mikrofalowe do zrobienia reflektometru żeby móc wystroić anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizator sporo kosztuje. Nie opłaca się kupować do zrobienia 1 czy 2 anten. Za to zamowilem sprzęgacz i diody HSMS-286C.

Z tego można zrobić dobrze działający miernik SWR dla 5.8GHz który w zupełności wystarczy do zastosowań hobbystycznych.

 

Wytaptapane z Nexusa 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie znam nikogo z analizatorem a sam reflektometr (zwany SWR miarką)  jest w stanie zmierzyć bez problemu dopasowanie anteny. Wystarczy nadajnik video jako źródło i jazda -> zmieniając kanały zmieniam częstotliwości na kolejne i mierzę SWR.
Wszystko w temacie. Szukanie kogoś z analizatorem lub kupno własnego jest bez sensu.
Nie rozumiem dlaczego upierasz się przy tym analizatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak na 1 boje to nie wygląda to tragicznie , powinno pomóc dobranie odpowiednich gumek i pokombinowanie ze ściągnięciem ich trytytkami.

U mnie na twardych gumkach było dużo gożej niż u ciebie, wymieniłem na miekkie i poeksperymentowałem z trytytkami i wyszło naprawdę ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój quadzik znalazł nowego właściciela, ale owy właściciel ma z nim problem. Quadrocopter nie chce mu wystartować, dokładniej to przy starcie  tylne silniki rwą go mocniej do góry niż przednie w skutek czego quad koziołkuje, pomogłem go ponownie zaprogramować przez wizzarda i dalej nic. Nalepsze jest to, że sztuczny horyzont w MP reaguje prawidłowo, silniki również przeciwdziałają wychyłom tak jak powinny, tyle że przechyla go w przód na tyle, że nie da się nim wystartować. Czy może być to wina np. złego wyważenia quada, albo śmigieł ? Mi się przy nim takie coś nigdy nie działo. Napisałem obecnemu właścicielowi, żeby spróbował go wyważyć, i zamienić silniki miejscami, żeby sprawdzić czy efekt będzie taki sam.

 

Macie jakieś pomysły co może być nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.