Skocz do zawartości

Zestaw z Chin - Quadcopter F450 z APM2.6 - relacja


PioDabro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Elektroniką bawię się od 10 roku życia i takie sytuacje przestają mnie zaskakiwać. Pomiar miernikiem wykonujemy zawsze bez obciążenia i z tąd powstaje błąd. Połączenie elektryczne pod obciążeniem może mieć zupełnie inna rezystancje, niż pokazał to wcześniej miernik.

 

 

Hehe, to tak jak ja ;) Pierwszy układ to elektroniczna kostka do gry z zestawu do samodzielnego montażu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Panowie witam i mam pytanie zakupiłem ten zestaw w Chinach i czekam na przesyłkę ale ma status zatrzymana na urzędzie celnym, mieliście tak ze swoimi zestawami?

To jest moja pierwsza przesyłka z takim statusem. Pozostałe części mam już w domu a tu znowu czekanie oby do świąt się wyrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie dostaniesz list od UC że masz im przedstawić dowód zakupu(screen z ali) i potwierdzenie transakcji (wydruk z banku).

Potem zwalniają przesyłkę i listonosz pobierze od Ciebie VAT (23% wartości zapłaconej kwoty - nie interesują ich koszty przesyłki - tyle ile zeszło z konta tyle jest podstawą opodatkowania).

 

Niestety przesyłki o wartości powyżej 20 Eur są opodatkowane więc kupując w chinach ryzykujesz tym, że podatek zapłacisz. Trzeba o tym pamiętać.

 

PS. Jak będziesz miał farta to po prostu zwolnią przesyłkę i dostaniesz bez dodatkowych płatności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie dostaniesz list od UC że masz im przedstawić dowód zakupu(screen z ali) i potwierdzenie transakcji (wydruk z banku).

Potem zwalniają przesyłkę i listonosz pobierze od Ciebie VAT (23% wartości zapłaconej kwoty - nie interesują ich koszty przesyłki - tyle ile zeszło z konta tyle jest podstawą opodatkowania).

 

Niestety przesyłki o wartości powyżej 20 Eur są opodatkowane więc kupując w chinach ryzykujesz tym, że podatek zapłacisz. Trzeba o tym pamiętać.

 

PS. Jak będziesz miał farta to po prostu zwolnią przesyłkę i dostaniesz bez dodatkowych płatności ;)

 

Vat obejmuje przesyłki pow 45Eur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przymierzam się w najbliższej przyszłości do zakupu tytułowego zestawu Qadcoptera z Chin. Przy okazji zakupów w hobbykingu chciałbym zamówić pakiet zasilający do drona i teraz pytanie który z tych trzech wymienionych poniżej wybrać? co polecacie do tego zestawu?

 

1. http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__65267__Multistar_High_Capacity_3S_5200mAh_Multi_Rotor_Lipo_Pack_EU_Warehouse_.html 10C

post-7049-0-21632200-1458632803.jpg

 

2. http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__86213__Turnigy_3200mAh_3S_30C_LiPoly_Pack_w_EC3_E_flite_Compatible_EFLB32003S30_EU_Warehouse_.html 30C

post-7049-0-45747900-1458632931.jpg

 

3. http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__35834__Turnigy_5000mAh_3S_20C_Lipo_Pack_EU_Warehouse_.html 20C

post-7049-0-17586900-1458632973.jpg

 

Pojemnościowo i cenowo najlepiej wychodzi pozycja nr 1 tylko czy nie za małe ma C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego zestawu o którym tu mowa starczy ci spokojnie 1 opcja (mam takie 4 pakiety) , natomiast pytanie jest czy w przyszłości nie chcesz przejść na coś "większego" ,wtedy lepszym rozwiązaniem może być pakiet z większym C.

 

Ja osobiście czekam na dostawę do HK europa tych pierwszych ale 4S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za potwierdzenie wyboru. Przy okazji zapytam jeszcze ile minut lotu osiągacie na tych pakietach z pierwszej opcji? 

 

 

Mam dwa z opcji pierwszej. Sprawdzają się idealnie.

Zauważyłem że często modelarze nie potrafią zrozumieć tego C.
W aku o pojemności 5200mAh, 10c to 52A poboru.

Przeliczanie pojemności akumulatora przez C akurat rozumiem. Daje nam to informację jaki prąd maksymalnie może pobierać zestaw napędowy (silnik-śmigło) z naszego pakietu. Lepiej zawsze mieć lekko zawyżony ten parametr niż niedoszacowany stąd moje pytanie.

 

 

 

 

Ja osobiście czekam na dostawę do HK europa tych pierwszych ale 4S.

 

Też bym wolał pakiet 5200 4S ale z tego co się orientuje przedmiotowy zestaw z chin przystosowany jest pod 3S maksymalnie. Chyba że się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne silniki których specyfikacja mówi max 3S, ale i tak ludzie latają na 4S i nie ma problemów.

Więc pewnie w przypadku tych silników jest podobnie.

 

Jeszcze dodam coś do tego co napisał Jakub, te pakiety są owszem na 10C (52A) ale ciągłego rozładowania, maksymalnie jest 20C (104A) które można utrzymywać przez kilkanaście sekund.

 

Ja kierując się wyborem pakietu celowałem w lekki (te są  najlżejsze) i tani , z myślą że ma to być pierwszy pakiet którego jak zniszczę nie będzie mi żal.

Minął prawie rok i pakiety są dalej u mnie i dalej działają jak nówki.

 

...Przy okazji zapytam jeszcze ile minut lotu osiągacie na tych pakietach z pierwszej opcji? 

 

Zależy od wagi, ja przy 1650g (gimbal ,fpv) miałem do 12min  , bez bajerów pewnie 15min i więcej wyciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne silniki których specyfikacja mówi max 3S, ale i tak ludzie latają na 4S i nie ma problemów.

Więc pewnie w przypadku tych silników jest podobnie.

 

No tak ale regulatory zestawowe pójdą raczej z dymem od razu niestety.

 

 

Dzięki za wszelkie info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak, masz już tą przesyłkę u siebie ? Bo ja też czekam na ten zestaw i od trzech dni jest w Warszawie. Jestem ciekaw czy naliczyli ci podatek?

dzisiaj zwolniona z cła pewnie jutro albo w piątek płacenie mnie czeka, ale resztę mam w domu i teraz przez święta mogę się pobawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.