Skocz do zawartości

Zestaw z Chin - Quadcopter F450 z APM2.6 - relacja


PioDabro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

list z UC dostałem 18 marca  ale to zapomniana  historia, zestaw mam w domu VAT + opłaty dodatkowe zapłaciłem teraz mogę się pobawić w składanie i pomyśleć jak zamontować GPS , zapomniałem o podstawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu doszła moja długo wyczekiwana paczka z 450-ką. Wszystko działało, nawet spasowanie nie było tragiczne, musiałem podpiłować tylko dwa otwory w  laminacie bo otwory się minimalnie nie zgrywały.Poskładałem go w jeden wieczór i następnego dnia już latałem.Jestem z niego bardzo zadowolony i szczerze polecam.Czekam jeszcze na docelowy pakiet Multistar 5200mAh, i muszę dokupić to czego nie było w zestawie czyli jakieś podwozie, dodatkowe śmigła i ramiona i kilka innych dupereli. W między czasie postanowiłem zbudować sobie prymitywny gimbal z tego co miałem pod ręką, czyli dwa serwa i kawałek płaskownika aluminiowego, a tak wygląda

12910954_581430535349730_1270483099_n.jp

 

12910761_581430248683092_2083893292_n.jp

 

12900062_581430528683064_72270127_n.jpg?

 

Moje pytanie brzmi czy mogę podpiąć te serwa bezpośrednio pod APM czy do FC podpiąć tylko sygnał a plus i minus do któregoś z BEC regulatorów ?

a i jeszcze jedno, czy to podwozie http://abc-rc.pl/Podwozie-H-100 będzie stabilniejsze niż to http://abc-rc.pl/Podwozie-nogi-f450-f550 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc chyba wezmę te drugie, bo jak się przyjrzałem to te pierwsze przy twardym lądowaniu mogą połamać mi dolny laminat od ramy. A co z tym gimbalem, w internecie widziałem że niektórzy wpinają bezpośrednio w APM. Wolę spytać zanim podepnę bo może serwa pobierają zbyt dużo prądu i płytka będzie wariować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za post pod postem, no więc gimbal podłączony tak jak pisałem, wszytko działa i nawt nie ma takiej tragedii, muszę tylko zmienić gumki na jakieś elastyczniejsze no obraz jest "galaretowaty". Ale słyszałem gdzieś, że w APM da się ustawić aby podczas misji kontroler kierował kamerę w stronę określonego punktu. Czy to jest prawda ? jeśli tak to jak mogę to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na galaretowaty obraz pomoże wyważenie śmigieł. To jest bardzo ważne aby pozbyć się efektu jello.

Nawet gumki nie pomogą jak śmigła będą telepać...

Podłączenie będzie ok, bo wszystko i tak jest na wspólnej masie.

Co do ustawień to za bardzo nie grzebałem tam jeszcze ale wiem, że można włączyć stabilizację a kierunek patrzenia regulować z aparatury.

 

Wytaptapane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do kolegi JakubPtaszyk. Wykonał on u tokarza lepsze piasty do tych silniczkow. Sam mam komplet :)

Piasty mają inne (pewniejsze) mocowanie oraz gwinty od śmigieł dostosowane do kierunku obrotu śmigieł (2 prawe i 2 lewe).

 

Może ma jeszcze komplet. Polecam zmienić.

 

Te z zestawu potrafią się zsunąć podczas lotu. W dodatku są do dupy wyważone.

 

Wytaptapane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie niestety wszystkie poszły. Jak będzie potrzeba, to wykona się kolejne, tyle że dobrze by było zrobić więcej niż jeden komplet. Może ktoś jeszcze? Ja dla siebie zrobię na pewno komplet zapasowy ale nie na już.

 

Po zmianie Piast wszystkie problemy z quadzikiem odeszły w zapomnienie ;-) a kolegą jak się sprawdzają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój mam dopiero od wtorku ale jak na razie sprawuje się dobrze, lecz po tym co przeczytałem o tych piastach z zestawu to sprawdzam je przed każdym startem :D . A ile u kolego kosztował by komplet takich piast, bo raczej był bym chętny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Dołączyłem do forum na dniach. Zakupiłem tak jak Wy zestaw na ramie zmr 450, apm 2.6 6m oraz pospolite silniki xxd a2212. Wszystko złożone ale na pierwszy ogień poszedł cc3d na op ale niestety nie potrafię opanować pid ów. W trakcie walki z pidami zamówiłem sobie kolejny zestaw z Ali ale ten chce aby latał na apm. Chcąc zasilić apm nie z esc tylko z zewnętrznego zasilania np przetwornik z 11.1 na 5v czyli tzw ubec, czy mogę podłączyć wtyczkę serwową jr pod piny od strony gdzie wpina się esc? Wspomnę że mam zakupione dwa power moduły ale czytając opinie o tym cudzie mam wątpliwości. Pozdrawiam

 

Pigmej181 Gniezno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.