Skocz do zawartości

Zestaw z Chin - Quadcopter F450 z APM2.6 - relacja


PioDabro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A może ;) Zaraz zerknę ;)

 

http://ardupilot.org/copter/docs/autotune.html

 

Tu jest wideo jak gostek robi autotune.

Lądujesz i rozbrajasz z włączonym prztyczkiem od autotune aby zapisać nowe PIDy.

Pamiętaj że na GCS musisz odświeżyć wartości z kontrolera jeżeli cały czas jesteś podłączony, żeby zobaczyć zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...

Latał ktoś z was na silnikach 2212 920kv (lub podobnych parametrami) na 4S?

 

Mam trochę mętlik w głowie, bo wychodzi z e-calc ,że albo zostanę na śmigłach 10x4.7 i spale silniki albo zmienię na 8x4.7 i  w zasadzie bedę miał taką samą moc i czas lotu jak na 3S i jaki tu sens zmiany.

 

Jak to się ma do rzeczywistości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat
Wszystko ładnie, pięknie zmontowałem, uzbroiłem silniki. 
Z radia Fs-i6 mogę jedynie dodawać gaz na wszystkich 4 silnikach za pomocą przepustnicy. Co najmniej tak jakby wszystkie inne kanały nie działały, powinienem coś programować, ustawiać ktoś mnie nakieruje na jakiś temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja zacznę z innej „beczki”, pierwszy lot i gleba połamane śmigła. Ponowna kalibracja  ,nowe śmigła i lata, tylko czasami przy wytracaniu wysokości zaczyna nim dziwnie bujać na boki po dodaniu gazu ustaje , gdzieś cos czytałem na ten temat ale teraz nie mogę odnaleźć może ktoś coś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę mętlik w głowie, bo wychodzi z e-calc ,że albo zostanę na śmigłach 10x4.7 i spale silniki albo zmienię na 8x4.7 i  w zasadzie bedę miał taką samą moc i czas lotu jak na 3S i jaki tu sens zmiany.

 

Na 10x4.7 spalisz silniki na pełnym ciągu (chociaż niekoniecznie). Zachowując śmigła i podnosząc woltaż będziesz miał podobną wagę do lotu, więc 'hover' będzie w na tych samych obrotach, ergo ta sama moc (w Watach) będzie do niego potrzebna. A skoro ta sama moc to na 4S będzie to mniej Amper. Będziesz miał dużo szybszy wzlot (i tu się należałoby martwić o spalenie silników), ale suma summarum czas lotu się wydłuży - to by trzeba było przeliczyć na watogodziny, których w 4S o tej samej pojemności jest po prostu 33% więcej niż w 3S. To nie przekłada się na 33% więcej lotu, bo sam pakiet dodaje też 33% swojej masy. Będziesz tez miał 'hover' w niższym punkcie na nadajniku - w moim mikrusie na 3S jest to +-50%, na 4S ok 30% wychylenia drążka, zdecydowanie niżej.

 

Jeśli się boisz o silniki, to możesz założyć 9x4.7, będzie to pewien kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wszędzie w specyfikacji piszą 3S - 10 i 4S - 8, i nie dyskutował bym z tym ale widziałem kilka tematów w których ludzie pisali, że latają na 10 przy 4S i nie ma problemu.

 

Nic, będę musiał założyć 10 i 4S i sprawdzić, pierw polatam na spokojnie i zobaczę jak się grzeją. Ewentualnie zmienię na 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, poleć na 4S i nie dawaj za ostro w palnik tylko po w miarę spokojnym locie zobacz czy w ogóle się grzeją. Mi się zdarzyło tylko jeden silnik spalić z niewiedzy. 1306 3000kv uzbroiłem w śmigła 6x4.5 i podałem 4S. Jeden z czterech nie przeżył, reszta była gorąca. Wszystkie inne, które próbowałem spokojnie latają na 4S lub na nieco większych śmigłach (1806, 2204), chociaż pzy tych rozmiarach to wszystkie silniki się ładnie chłodzą.


ah tylko jeszcze jedno - upewnij się, że reszta elektroniki wytrzyma, czyli dobrze wentylowane regle i wszelakie BECe które używasz (w szczególności te liniowe, bo będą się grzać jeszcze bardziej), oraz wszystkie inne duperele typu gimbale itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, nie dorobiłem się jeszcze osobnego BEC-a do zasilenia APM więc zasilam z jednego z regulatorów, i wolę się upewnić czy kondensator 3300 µF 6,3V będzie odpowiedni aby ustabilizować zasilanie, i czy mogę go wpiąć na w jedno z wyjść regulatorów na płytce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wszędzie w specyfikacji piszą 3S - 10 i 4S - 8, i nie dyskutował bym z tym ale widziałem kilka tematów w których ludzie pisali, że latają na 10 przy 4S i nie ma problemu.

 

Nic, będę musiał założyć 10 i 4S i sprawdzić, pierw polatam na spokojnie i zobaczę jak się grzeją. Ewentualnie zmienię na 9.

Latałem i nic się nie grzało, ale dla pewności wyląduj po paru minutach i sprawdź

F450 wyniki na 4S silniki 2212 920kV, waga do lotu1390g

Śmigła 8" czas 21,30 min

Śmigła 9443 czas 25 min na 3S 22,40

Śmigła 10x45 czas 25,30 na 3S 23,40

Tryb lotu, sprzątanie ogródka ;)

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszyscy mają "drona" mam i ja :)

 

Dzisiaj odbył się pierwszy lot i muszę powiedzieć, że lata naprawdę super. Do zestawu z Chin dokupiłem wibroizolator pod APM, power module do zasilania, stojak pod GPS, nogi podwyższające oraz nowe porządniejsze śmigła - te z zestawu nie nadają się kompletnie do niczego...

 

Od siebie mogę jak najbardziej polecić ten zestaw.

 

post-7049-0-66700100-1462302943_thumb.jpg

post-7049-0-65044800-1462302945_thumb.jpg

post-7049-0-36900500-1462302947_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasty widzę że też nieco inne niż te z zestawu. Te z zestawu są o kant dupy rozbić...

 

Wytaptapane

 

Tak, zgadza się.

 

Zestawowe piasty nie nadawały się zupełnie do niczego. Zestaw jest ogólnie tani, bo wychodzi około 350 zł ale niestety trzeba go doinwestować o jakieś 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja też pochwalę się moim :) .Jest to ten sam zestaw co wszystkie powyżej, kupiony w promocji za 80$. Do tego radio FS-i6 oraz akumulator Multistar 5200mAh 10C, czasem używam dwóch połączonych szeregowo Turnigy 1300mAh 25-35C i też daje rade ale wtedy lot trwa 6min. uchwyt pod GPS zrobiony jest z przyciętej nóżki podwozia, które u mnie nie zdało egzaminu. Z kolei podwozie mam własnej konstrukcji, i jak widać na zdjęciu niżej, są one bardzo szeroko dzięki czemu jest go ciężko wywrócić przy lądowaniu. Do tego gimbal, także sam sobie zrobiłem z płaskownika aluminiowego i dwuch serw, czyli to co miałem pod ręką .

Czas zawisu bez kamery to 20 min, z kamerą i FPV jest to ok 15min. Posiadam go od Wielkanocy i jeszcze nie zdarzyło mi się aby mi się zsunęła piasta. Co prawda rozbiłem go dwa razy ale raz było to spowodowane pęknięciem chińskiego śmigła, które było w zestawie a drugi raz to zimny lut między silnikiem a regulatorem, który puścił od wibracji no i wiadomo co się stało :rolleyes: . Poniżej kilka zdjęć.

5dc73a018adbe02d.jpg

 

c972464b968fc955.jpg

 

48171b8397508309.jpg

 

d0335673a0710c3b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, podpięty jest tylko do FC, potrzebny mi jest tylko aby kamera była w miarę równo a nie np. patrzyła w ziemię przy locie do przodu i jak na razie mi wystarcza. Mam zamiar w przyszłości kupić taki jaki ty prezentowałeś na jednym ze swoich filmów, ale to dopiero w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.