Skocz do zawartości

Hit z "Alledrogo"


Francka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To model naszego kolegi Ernesta. Poszedł po bandzie jeśli chodzi o wyposażenie i ta cena jest poniżej kosztów. Szkoda, że go nie zabuduje bo to byłby pierwszy w Polsce tak potencjalnie szybki model. Wyposażenie jest bardzo markowe, silniki Lehner to jest najwyższa półka i co by nie mówić ale większość wyników najlepszych każdy z naszych zawodników na Lehnerach robił i nadal niektórzy robią. Moim skromnym zdaniem to wyposażenie jest " przesadzone " i to zabawy  ten katamaran można było zrobić o 2/3 taniej. W każdym razie ciekawostka nawet dla Nas szkutników..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej niestety będzie oznaczało wolniej bo na innych silnikach nie ukręci tyle obrotów. To jest zestaw do bicia rekordów. W Polsce nie ma ani takich zawodów ani nikt nawet o nich nie myśli.. W Niemczech mają cykliczne imprezy i jest wiele takich modeli. To wyposażenie jest przesadzone do rekreacji moim zdaniem ale jak kogo stać to czemu nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołali mnie, to się do dyskusji włączę. Wyczyn na najwyższym poziomie MUSI kosztować. Nie wiem, czy akurat ten zestaw wart jest tyle, ile chce właściciel. Pewnie jest tyle warty. Wiem ile może kosztować łódka zawodnicza w spaliniakach. Ja za budowę  gotowej do startu łódki mniej jak  min dwa tys Euro bym nie wziął. Zawodnicza łodka z najwyższej półki  FSR15 czy mniejszy jest po prostu tyle warta. V 35 to minimum 3,5 tys Eur. Więc ja się tej cenie nie dziwię :).

A.C.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po dość ciekawej dyskusji, nie wiem czy ten temat jest w odpowiednim dziale.... :) .

Jakby nie patrzeć to nie jest nieciekawa oferta, a po prostu konkretna oferta za konkretny sprzęt.

Fakt, dla większości z nas (i dla mnie ) to kosmiczne pieniądze za możliwość zabawy czy hobby ale dla fanatyka,zawodnika ??.

Sporadycznie trafiają się takie rarytasy na aukcjach z każdej dziedziny modelarstwa,ostatnio modele latające po prawie 20 tyś zł. i mimo że na pierwszy rzut oka można pomyśleć że kogoś pogięło to po zainteresowaniu się ofertą okazuje się że  ona jest naprawdę dobra !.

Oczywiście dla większości z nas ,brylujących wśród chińskiego sprzętu,okazji z aukcji,czy od kolegów,modeli reanimowanych, to fanaberie sprzedającego ;) .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano... Za jeden taki motor z tego katamaranu można kupić z 7 chińskich. Tylko co z tego jak każdy z tych Chińskich rozsypie się od razu. Amerykanie płacą każde pieniądze ze te lehnery, to są jedyne silniki gdzie wirnik nie jest z klejonych magnesów na rdzeniu a jest z plasterków nakładanych na wał silnika. Te silniki można kręcić ile się chcę , ile łożyska pozwolą i wirnik jest cały. Ten sprzęt jest typowo dedykowany do 1 konkurencji i mimo, że w Polsce to jeszcze fantazja to u naszych Zachodnich sąsiadów jest mnóstwo zawodników i mają cały cykl imprez.. kto wie co będzie za 10 lat w Polsce..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowa zabawka dla entuzjastów, cena szokuje ale tu nie ma tanich chińskich zamienników albo ma ciągnąć 200 i kosztować albo... nie kosztować. Znam kilka osób w trochę innym hobby, którzy każdą wolną chwilę i każdy grosz utopią w swojej pasji. Po latach efekty są z reguły wspaniałe, chociaż twórcy do krezusów nie należą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ten model z allegro to na razie zlepek części, trudno nazwać to modelem. Każdy może kupić ale nie każdemu popłynie te 200... Ba.. niech popłynie 100...

To dość sensowne co napisałeś :) .

 

Paweł ,pełen szacun za osiągnięcie :) .

Są jednak kategorie modelarstwa, gdzie Twoja prędkość to pikuś ;) ,nie dość że tak samo w kółko to bez silnika !  ;)  .

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.