Skocz do zawartości

FlySky FS-i6/Turnigy i6/itp. - przeróbki


PioDabro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

witam.

Wgrałem nowe oprogramowania do FSi6 ver.1.5. Wszystkie kanały z odbiornikiem i10 działają. Zegarków żadnych nie widzę. Są alarmy napięcia zasilania odbiornika i napięcia z sensora CVT01. Jutro może dokładnie posprawdzam ale żadnego szału nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję 8-kanałową przystosowaną do obsługi kopterów,  gdzie układem anten można zwiększyć zasięg do ponad 1km http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2270231  http://www.banggood.com/Flying-3D-X6-X8-FY-X8-016-6CH-Remote-Control-Transmitter-p-1049047.html.

Bardzo wielu producentów ufo-lotów wykorzystuje FS-i6 do sterowania swoimi zabawkami i dokonuje modyfikacji wersji podstawowej, warto podpatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FS i6 ma też ciekawe menu serwisowe. Gdy trzymamy oba drążki na dół w lewo i włączymy zasilanie pojawia się menu FAKTORY.

Jest możliwość zmiany częstotliwości 2,4GHz ,wybór anten , kalibracja napięcia nadajnika i jeszcze parę innych rzeczy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

FlySky i6 to aparatura z dużym potencjałem o czym sam się przekonałem czytając o różnych modach.
Sam od niedawna zaczynam z modelarstwem i zaopatrzyłem się właśnie w taki sprzęcik, latam obecnie quadcopterem z dostępem do 3 trybów (na tym przełączniku z prawej strony w aparaturze oznaczonym jako "SWC"), jednak mimo, że latam od niedawna to już odczułem brak dodatkowych trybów. Spodobał mi się ten drugi mod kolegi PioDabro ze zmienionego potencjometru na 6cio pozycyjny przełącznik i chciałbym zrobić to u siebie. Nie za bardzo mogę doczytać, czy ten przełącznik musi być jakiś specjalny? Panowie w temacie takiej zmiany mogą naprowadzić mnie czy to co sugeruję jest ok?

Znalazłem taki przełącznik na naszym popularnym serwisie aukcyjnym za niecałe 6 PLN
 

"Przełącznik obrotowy 6 pozycji 1 obw /1342"
Przełącznik obrotowy 6 pozycji 1 obwód

Napięcie/ Prąd: 60VDC 0.3A

Średnico ośki: 6mm
Długość gwintu: 7mm
Długość gwintu +ośki: 15mm
Średnica przełącznika: 16mm
Wysokość od płytki: 25mm

1339-rys.jpg

5660734803.jpg

 

Tutaj jest napisane 60VDC, ale rozumiem, że na 5V z apką chyba też nie miałby kłopotów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taki kupiłem gdzieś na allegro. Doń lutujesz rezystory i robisz w ten sposób z niego skokowo przełączany potencjometr. Ot cała technika.
A ja niedługo zabieram się za przeprogramowanie mojego fsi6 ;)
Kurde 10 kanałów w gratisie :D:D

Tylko odbiornik zamówię ;)

 

//EDIT - nowy firmware wgrany, tylko wgranie kasuje ustawienia radia wszelakie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zrobilem moda do mierzenia pakietu.

Rozklejamy plastik jak na foto i demontujemy plastik na pinach lekko podwarzajac raz z jednej raz z drugiej strony.
d0e9b4156576afebad85ceb8f2c41b98.jpg


Zdjety plastik
cfd5b74c82de1447888a1e7144fa1079.jpg

Przecinamy sciezke jak na zdjeciu
84c7dbeb21ba895b28a2ad9bb1f39fe0.jpg

Na upartego da sie to zrobic bez rozklejania obudowy.

 

Do + kanału pierwszego podłączamy nasz pakiet. Dla 3S dało radę zmierzyć pełne napięcie pakietu, choć wolę pojedynczą celę ze względu na mniejsze przekłamanie pomiaru (wartość mierzona przez odbiornik różni się o 0,05V od tej mierzonej przez multimetr dla jednej celi, dla całego pakietu jest znacznie gorzej). Zasilanie odbiornika ze wszystkich pozostałych + poza właśnie kanałem 1.

PS fs-ia10 zamowiony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to już przerobiłem kilka dni temu, ale dzięki za odpowiedź :)

Modyfikacja potencjometru na 6-cio poz. przełącznik wydaje mi się bardzo przydatna dla każdego kto lata copterem :) Wszystko w sumie zrobiłem tak jak opisałeś powyżej, w 10PLN idzie się zmieścić z całą modyfikacją, także drogo nie jest, a wszystkie tryby mamy pod "jednym palcem" i nie trzeba bawić się w muxowanie kanałów ;)

 

Endpointy trzeba było zmienić i jest idealnie w Mission Plannerze, chociaż jeszcze w praktyce nie testowałem jak to działa bo pogoda od 2 dni nie za ciekawa :( może dzisiaj się uda :).

 

Tak to wyszło:
(potencjometr 6PLN, gałka 2PLN i rezystory 100szt. 1k Ohm 1PLN)

f1y_s2_Y_a01.jpg

f1y_s2_Y_a02.jpg
(tak wiem może te napisy nie wyglądają najestetyczniej, ale miało być po prostu praktycznie :D)
f1y_s2_Y_a03.jpg
 

Co do tej przeróbki do pomiaru pakietów to nie wiem czy to bezpieczne :D gdzie odczytujesz pomiar tego napięcia - na aparaturze? Za 10 PLN masz tester lipo z małym ekranem i buzzerem, którego słychać dość wyraźnie z powietrza jeśli nie latasz jakoś specjalnie daleko dronem, a na ekranie w każdej chwili można odczytać pomiar całego pakietu jak i poszczególnych cel.

Ciekaw jestem jak będzie z tą pracą apki na 10ch - powodzenia i daj znać jak poszło ;)
PS: wiesz już do czego wykorzystasz te dodatkowe 4ch? - pytam z ciekawości bo ja mam 6 i w sumie nawet by mi 5 wystarczyło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeróbka jak najbardziej bezpieczna.
Napięcie masz wtedy na aparaturze na wyświetlaczu. Po zmianie softu apki na ten 10ch masz możliwość ustawienia alarmu napięcia.
Jak dla mnie lepsza opcja od wiszącego na dronie pipczyka z wyświetlaczem. Przynajmniej na bieżąco wiesz ile jeszcze polatasz :)

 

Zmiana softu jest banalna: wystarczy mieć przejściówkę USB - RS232 (np. popularny FT232RL) z logiką na 3.3V (lub na 5V + translacja napięć).

I kilka(trzy) kabelków połączeniowych do goldpinów z tym że z jednej strony gniazdo a z drugiej pin.

post-18364-0-12113800-1471001635.jpg

Potem na komputerze stąd: https://github.com/benb0jangles/FlySky-i6-Mod-/tree/master/10ch%20Mod%20i6%20Updater

Pobieramy najnowszą wersję i odpalamy jako admin plik .exe
i postępujemy według wskazówek z tąd: https://github.com/benb0jangles/FlySky-i6-Mod-
;)

 

Soft ten działa bezproblemowo z odbiornikiem FS-iA6 (tak jak oryginał).

Pomysł z naklejką z trybami lotu bardzo dobry, ja na pamięć wiem gdzie i co ;)
U mnie  endpointy to 80% i 70% i jest bardzo dobrze.

Odczyt napięcia przez odbiornik spokojnie ogarnia pełne napięcie naładowanego 3S, ludzie pisali że kończy się trochę poniżej pełnego 4S, ale wytrzymuje bez problemu 4S.
Ja osobiście podłączyłem pomiar tylko do 1szej celi pakietu (mniejsze przekłamanie - ok. 0.05V) i ustawiłem alarm na 3.4V
Działa to bardzo fajnie i choćby z tego względu dobrze jest zrobić obie modyfikacje ;).


Dodatkowe kanały planuję wykorzystać do włączania różnych opcji. 7my np służy do uruchamiania AutoTune lub AutoTrim (zależnie od ustawienia w MP).
Z racji tego że mam kamerkę z serwem na Tilt to drugi potencjometr służy mi do sterowania pochyleniem kamerki. Więc u mnie wsztystkie 6 kanałów jest zajęte.
Fajnie jest mieć np. RTL lub Land pod osobnym przełącznikiem.
APM sam w sobie ma tylko 8 wejść więc zostają nam jeszcze 2 bezpośrednio z nadajnika, można je wykorzystać do np. zrzutu cukierków :) lub szybkiego odcięcia zasilania (przy nieudanym lądowaniu) lub wyzwolenia kamerki. Możliwości jest mnóstwo trzeba tylko uruchomić wyobraźnię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Przyszła paczuszka z FS-iA10 i teraz mogę z czystym sumieniem potwierdzić że na PWM działa wszystkie 10 kanałów z radiem FS-i6 po zmianie FW.
Do tego działa PPM na 8 kanałów (w APM więcej nie potrzeba, chyba że chcemy coś z zewnątrz podłączyć to po PWM wszystko trzeba).
PPM fajniejszy bo mniej przewodów pałęta się po kopterze (3 zamiast 10ciu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kolejny mod samego odbiornika FS-iA6 skąd można wyciągnąć 10 kanałów w postaci podobnej do iBus i przy małej modyfikacji FW np. w Cleanflight można dostosować iBus do tego co wypluwa FS-iA6 lub zorbić konwerter na PPM z Arduino mini pro.

Opis tego co przychodzi i fotka gdzie się wlutować jest tutaj: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2711184

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.