Skocz do zawartości

Zdjęcie

Anderson Kingfisher - hydroplan w skali 1:6

hydroplan łódź latająca

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
125 odpowiedzi w tym temacie

#121 mirolek

mirolek
  • Modelarz
  • 1679 postów
  • SkądKraków
  • Imię:Mirek

Napisano 24 April 2017 - 15:15

Powoli szykuję model do oblotu i jak pogoda będzie sprzyjająca to koniec weekend-u majowego będzie odpowiednim terminem.

Zamontowałem popychacze serw lotek, klapki, silnik i zbiornik paliwa - to mało nadające się do prezentacji prace a konieczne do wykonania.

Znalazłem też inne niż wcześniej planowałem miejsce na serwo gazu. Gorzej będzie przeciągnąć kabelek ale łatwiejszy będzie dostęp do regulacji przy zdjętej osłonie. Całość napędu już zabudowana i moim zdaniem przyzwoicie wygląda ;)

1.jpg

2.jpg

ms

• 0

#122 stema

stema
  • Modelarz
  • 1183 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Stefan

Napisano 24 April 2017 - 17:13

Dobrnąłeś do końca. Brawo.

Teraz trzymam palce za oblot.

Powodzenia.

• 0

#123 mirolek

mirolek
  • Modelarz
  • 1679 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 April 2017 - 06:55

Za wcześnie na świętowanie, jeszcze sporo drobiazgów zostało do zrobienia ;)

Duży problem mam z ustawieniem tłumika, na pewno do oblotu zostanie (brzydko) ustawiony do boku i będzie psuł wygląd modelu i pluł olejem na całe skrzydło.

Jestem ciekaw czasu pracy silnika na wybranym zbiorniku i sprawdzenia wymaga ciąg silnika względem finalnej masy modelu.

Powoli czuję małą gorączkę związaną z oblotem .... i to jest bardzo motywujące :)

ms

• 1

#124 mirolek

mirolek
  • Modelarz
  • 1679 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 May 2017 - 11:30

Niestety nie doszło do oblotu w dniu 3 maja jak planowałem.

Pogoda była nieciekawa ale prawdziwym problemem okazał się silnik, który odmówił współpracy.

Katowałem go starterem, zaskakiwał na chwilę i gasł. Najdłużej pracował może 30 sekund ale zwykle kończyło się to po kilku lub kilkunastu sekundach :(

Czeka mnie ponowny montaż na deskę i regulacja, którą tym razem postanowiłem wykonać w bocznym ułożeniu silnika.

Waga modelu uzbrojonego do lotu bez osłony silnika to ok. 3,3kg

ms

• 0

#125 mirolek

mirolek
  • Modelarz
  • 1679 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 July 2017 - 13:09

Temat ulotnienia modelu nie został zapomniany.

Po kilku kolejnych próbach regulacji silnika dałem za wygraną i mimo różnych prowadzonych zabiegów silnik nie pracował dłużej niz 30 sekund

Dopiero po rozebraniu silnika doszedłem do przyczyny problemu.

1.jpg

2.jpg

Wydmuchało pierścień uszczelniający z pod głowicy :(

Niestety dość długo czekałem na zamówioną część a po wymianie silnik odpalił.

Trochę zeszło czasu na regulację. Silnik pracuje choć jeszcze wolne obroty wymagają dopracowania. Niestety martwi mnie wilgoć jaka pojawia się na ręce tuż za cylindrem, czyli w miejscu w którym doszło do zniszczenia podkładki.  Nie wiem na ile jest to wynik nieszczelności instalacji paliwowej a na ile problem samego silnika który może mieć źle spasowaną głowicę. Założę silnik do modelu, spróbuję doregulować wolne obroty i będę obserwował jego pracę.

ms

• 0

#126 mirolek

mirolek
  • Modelarz
  • 1679 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 August 2017 - 10:00

Czekając na części do silnika, wykonałem zastrzały z wałka bukowego fi 8mm i listwy balsowej

1.jpg

Mając trochę czasu w długi weekend dopasowałem je i zamontowałem w modelu. Od strony kadłuba osadziłem tulejkę z kostki elektrycznej i zastrzał jest dokręcany jedną śrubą od strony skrzydła osadziłem aluminiowe blaszki i zastrzały są przykręcane wkrętami do klocków dębowych w skrzydle.

2.jpg

4.jpg

Model z zastrzałami zyskał na wyglądzie ;)

5.jpg

Zamontowałem też na pylonie silnik, wyregulowałem wolne obroty i korzystając z korekty krzywej gazu w nadajniku, ustawiłem proporcjonalny wzrost obrotów z ruchem drążka. Pierwotnie w drugiej połowie zakresu drążka regulowało się 3/4 zakresu obrotów silnika

Po korekcie moim zdaniem jest OK, silnik trzyma wolne obroty i płynnie wchodzi na wysokie.

Zasilanie zamontowane docelowo, model wyważony ..... jestem zatem gotowy do oblotu :)

ms

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: hydroplan, łódź latająca

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych