Skocz do zawartości

Szybowiec fpv long range-koszty


mikpasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Często oglądam filmiki na yt gdzie ludzie latają samolotami na np.: 40 km. Zastanawiam się nad kosztami. Ile kosztowało by mnie zrobienie takiego samolotu ( dokładnie kupienie części i poskładanie )? Czy mógłbym zmieścić się w 3000 zł. Jeżeli zamontował bym go pro to czy można byłoby też zamontować gimbal taki jak np.: od phantoma? Lub jeżeli nie samolot to czy jest możliwe złożenie quada którym bym mógł tak latać jednocześnie z możliwością ładnego nagrywanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałbym coś w stronę pokroju Skywalkera a gimbal umieścił wewnątrz kadłuba + pod nim kopułka. Do tego autopilot i możesz skupić się wtedy na nagrywaniu tylko zastanawia mnie co tu nagrywać na wysokości powiedzmy 500-1000 metrów? Bo na takich odległościach nie lata się raczej nisko. Tyle, że autopilot itp. to już niestety spore koszta. Ewentualnie stabilizator lotu aby móc przez chwilę skupić się na obsłudze gimbala. Nie można mieć wszystkiego, szczególnie w tej cenie, a takie odległości to już większe przedsięwzięcie i wymaga porządnego sprzętu, który kosztuje. Na początek zmontuj sobie może skrzydło z kamerą na dziobie, gopro, którą będziesz mógł odchylać w dół aby ponagrywać coś pod sobą ale wypadałoby zastosować jakikolwiek stabilizator lotu aby to miało sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest legalne, jak wszystko w naszym hobby ;)

Osiąganie dużych odległości wiąże się z dość długim czasem przebywania w powietrzu i w przypadku szybowca można pokusić się o korzystanie z termiki, nie zapominając o paliwie na minimum 2-3godz lotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie wiem co jest legalne, 50 lat temu jak bawiłem się latawcem to na pewno było legalne, dzisiaj pewno naruszyłbym parę przepisów, paragrafów, ustaw, wytycznych (odpowiednie skreślić) no i nie wiem czy nie musiał bym lotu zgłosić do jakiegoś Urzędu Do Spraw Zajmowania Przestrzeni Powietrznej Przez Drachety no i oczywiście latawiec powinien mieć ważny przegląd techniczny i dopuszczenie do lotów.

Jako pilot również chyba potrzebuję prawo jazdy drachetowe z ważnym badaniem lekarskim no i obowiązkowo nie być "po zażyciu".

Kiedyś przy czasie jak będzie mi się chciało skupić to postudiuję te pierdoły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zobaczyłem ten temat, i fajnie by było tak polatać daleko, ale narazie trzeba quadro dojechać :D

 

Najlepszy do dalekiego zasięgu będzie eleres prawda ? Tylko chyba nie do każdej apki pasuje ?;p Pewnie do mojego optica 5 nie podejdzie :P Oczywiście odbiornik musowo musi być z zestawu ?:P dużo osób pisze, że ma tylko jedną część tego :P nie wiem do czego im to ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy wszyscy latają tak wysoko bo chcą zobaczyć świat z dużej wysykości, czy jest to uwarunkowane zasięgiem fpv? Jeżeli tak to przy dobrym systemie long range na jaką odległość mogę polecieć na wysokości ok. 50 m i czy pomoże w tym umiejscowienie anteny kierunkowej na dachu domu i wyłączenie wifi?

 

EDIT: Czy w tym modelu http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__10443__A380_Airbus_R_C_Plane_EPO_Plug_n_Fly.html mógłybm osiągnąć godzinę lotu,np: 3x 6000 3s lipo? Wiem, że do fpv są przeznaczone szybowce, ale uwielbiam samoloty pasażerskie. Jeżeli ten jest za mały to czy są dostępne w UE większe. Nie chcę sam robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=11&t=19915

 

Zapoznaj się z tym, mowa o fotowoltaice jest na pierwszych kilku stronach (z 40-tu paru). Arbuzem na EDF-ach nie polatasz FPV, chyba że w zasięgu wzroku.

Fajnie, że FPV Cię rajcuje, ale to nie jest takie hop-siup. Ci, którzy latają daleko posiedli sporą wiedzę i niezłe umiejętności, a do tego nawet zasobna kieszeń

nie bywa drogą na skróty.

A tym, którzy latają blisko, potrzebne są takie same fundamenty.

Ale pomysły masz ciekawe, sam bym takiego chętnie przyjął. Można by 1-go czerwca dzieciakom frajdę zrobić, wpisując Arbuza w jakiś zbiorowy pokaz :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.