Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwszy projekt czyli czy to ma szanse latać ??

250class

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#21 RobUK

RobUK
  • Modelarz
  • 547 postów
  • GG:
  • SkądUK, Peterborough
  • Imię:Robert

Napisano 05 March 2016 - 14:05

Wygląda, że da się spokojnie wykorzystać bo ma osobny odbiornik i ESC, o ile to oryginalne elementy z tego modelu :)

https://www.google.c...457269638130494

• 0

#22 ASmen

ASmen
  • Modelarz
  • 31 postów
  • SkądBielsko
  • Imię:Arek

Napisano 07 March 2016 - 03:46

Wygląda, że da się spokojnie wykorzystać bo ma osobny odbiornik i ESC, o ile to oryginalne elementy z tego modelu :)

https://www.google.c...457269638130494

O właśnie to dokładnie to :) No to super. Puki co będzie musiało wystarczyć, bo trzeba przyznać że jest to kosztowne hobby.

• 0

#23 RobUK

RobUK
  • Modelarz
  • 547 postów
  • GG:
  • SkądUK, Peterborough

Napisano 07 March 2016 - 20:24

Znam kosztowniejsze :)

A masz do tego Radio ?

Jeśli tak to zdecydowanie możesz sobie to wykorzystać do czegokolwiek będziesz chciał :)

A jeśli nie to zobacz z czym to jest "zgodne" i zbinduj z radiem zgodnym z tym odbiornikiem :)

Dalej to już tylko wyobraźnia :)

• 0

#24 ASmen

ASmen
  • Modelarz
  • 31 postów
  • SkądBielsko

Napisano 10 March 2016 - 13:27

No to natrafiłem na pierwszy problem.

big_r6-ar.jpg?lm=1453735205

Tak wygląda mój odbiornik, tylko jak ustalić który kanał za co odpowiada, tzn który to gaz itd.

Czy moge na podłączonej baterii po kolei wpinać kabelki i sprawdzać na FC czy działa ? Nic się nie zjara ?

• 0

#25 tymonidas

tymonidas
  • Modelarz
  • 169 postów
  • SkądGdynia
  • Imię:Tymoteusz

Napisano 10 March 2016 - 15:40

Możesz, tylko śmigła zdejmij. Jak znajdziesz kolejność to przecież też będziesz to tak właśnie wpinał.

• 0

#26 ASmen

ASmen
  • Modelarz
  • 31 postów
  • SkądBielsko

Napisano 10 March 2016 - 17:58

Ok, dziękuję. Znalazłem kanały. Ze śmigłami spokojnie, bo narazie to jest sam odbiornik i kontroler lotu połączone ze sobą a nie ma SBUS wiec trzeba było każdy kanał po kolei odnaleźć.

• 0

#27 RobUK

RobUK
  • Modelarz
  • 547 postów
  • GG:
  • SkądUK, Peterborough

Napisano 10 March 2016 - 21:09

Zasadniczo nie powinno być problemu bo zazwyczaj kanały są wszędzie tak samo Ele, Ail, Thr, Rud albo Ail, Ele, Thr, Rud czyli lotki, wysokość, ciąg i kierunek.

Na tym (to ma chyba 6 kanałów ?) możesz sobie spokojnie zbudować samolota ze wszystkim co się da ruchomym .... prawie :)

a nawer spokojnie sie nada do Quadkopterka :)

4 kanały sterowania góra/dół prawo/lewo przód tył i jeszcze zostanie na przełączanie trybów lotu :)

• 0

#28 Y/F-22

Y/F-22
  • Modelarz
  • 845 postów
  • SkądPolska
  • Imię:Jakub

Napisano 10 March 2016 - 22:54

Radio w Pioneerze RTF jest 4-ro kanałowe z tego co pamiętam i nie zawsze się nada do coptera bo przykładowo OpenPilot w CC3D nie przepuści Cię przez proces konfiguracyjny jeśli nie podasz mu, nie wykryje, 5-go kanału do przełączania trybu lotów (w momencie konfiguracji radia, drążków itp.). Po prostu po wykryciu drążków poprosi Cię o przełączenie (w celu wykrycia) pśyczka, którego nie masz i nie da się kliknąć dalej, pominąć można dopiero kolejny etap (czyli 6-ty kanał i resztę). Nie znam softu naze itp. - musisz na to uważać.

• 0

#29 RobUK

RobUK
  • Modelarz
  • 547 postów
  • GG:
  • SkądUK, Peterborough

Napisano 10 March 2016 - 23:35

Pisałem o odbiorniku, który jak mi się wydaje jest 6 kanałowy :)

a radio ..... nie wiem, nie widziałem tego radyjka :)

• 0

#30 ASmen

ASmen
  • Modelarz
  • 31 postów
  • SkądBielsko

Napisano 11 March 2016 - 02:36

Dokładnie taka jest ta aparatura >> LINK<<

big_1.jpg?lm=1453637623
Radio jest 5kanałowe a odbiornik 6kanałów.

Jak wszystko po podłanczałem i podpiąłem do kompa to drążki ok, ale 5kanał jest jak rozumiem sterowany przełącznikiem po prawej i nie widzę żeby na FC coś się po przełączeniu zmieniało.

• 0

#31 tymonidas

tymonidas
  • Modelarz
  • 169 postów
  • SkądGdynia

Napisano 11 March 2016 - 09:28

Trzeci raz piszę (wyglądarka mi szaleje) i tym razem będzie najkrócej. Kanał możesz śledzić albo w zakładce Receiver (surowe dane z kanałów odbiornika) albo Modes (tu będziesz ustawiał tryby Rate, Horizon i cokolwiek tam jeszcze chcesz). Piąty kanał będziesz widział jako AUX1. Na radiu masz jeszcze możliwość ustawienia zakresu ruchu klap (bo to ten kanał), może jest ustawiony na zero ruchu i dlatego nie widać? Spróbuj ruszyć ten potencjometr.

(...) przykładowo OpenPilot w CC3D nie przepuści Cię przez proces konfiguracyjny jeśli nie podasz mu, nie wykryje, 5-go kanału do przełączania trybu lotów (...)

Cleanflight będzie działał nawet z 4-kanałowym radiem, wiele rzeczy (w tym uzbrojenie) można robić kombinacją na drążkach. Więcej info tu. No, ale nie ma "wizarda" :)

• 1

#32 tymonidas

tymonidas
  • Modelarz
  • 169 postów
  • SkądGdynia

Napisano 31 March 2016 - 12:44

Jak postępy, Arku?

• 0

#33 ASmen

ASmen
  • Modelarz
  • 31 postów
  • SkądBielsko

Napisano 06 April 2016 - 19:31

Postępy super, właśnie spaliłem sobie odbiornik i szukam gdzie by tu dokupić taki do mojej aparatury. Chociaż to chyba towar deficytowy ;)
PS. Postępy są za niedługo wrzucę trochę fotek :)

• 0

#34 ASmen

ASmen
  • Modelarz
  • 31 postów
  • SkądBielsko

Napisano 06 April 2016 - 21:20

No to tak:

Poprzychodziły mi "pamiątki z chin", wiec zacząłem pomału bawić się w składanie. Niestety okazało się że silniki SunnySky które sobie zamówiłem długo nie pokazywały się jako dostępne więc zamówienie anulowałem i wybrałem inne z gamy DYS o bardzo podobnym ciągu.

Więc i ESC zostało 40A ;)

IMAG1350.jpg IMAG1353.jpg

Przyszła też rama

IMAG1339.jpg

Szybko okazało się że moje ESC są trochę za bardzo "przypakowane" jak na możliwości ramy. Kondensator żadna siłą nie chciał się zmieścić pomiędzy pokładami. W końcu pomogło zmiana położenia ramion (teraz trafiły one pod pokład, a nie jak to przewiduje instrukcja na pokład) poza tym potrzebne były małe podkładki które dodatkowo zwiększyły dystans między pokładami. Teraz kondensator z esc mieści się jakby był tu całe życie. Wyleciały orginalne kabelki z ESC i połączyły się ze skruconymi kablami od silników. Silniczki kręcą się w tym samym kierunku, wiec w dwóch z nich zmieniłem kolejność lutowania 2 z 3 kabelków.WP_20160406_21_52_26_Pro.jpg

WP_20160406_21_53_18_Pro.jpg

WP_20160406_21_54_08_Pro.jpg

Puki co czekam na PDB która coś nie może dotrzeć ;)

• 0

#35 RobUK

RobUK
  • Modelarz
  • 547 postów
  • GG:
  • SkądUK, Peterborough

Napisano 06 April 2016 - 23:10

Nooo widzę, że mi tu bliźniaczek rośnie :)

Fajne te ESC, malutkie, spokojnie zmieszczą się na ramiona :)

Ja w swoim RoboCat'cie ponieważ zastosowałem ESC 4 w 1 zmieniłem co nieco i ramiona są mocowane nie do dolnej a do górnej płytki, pianki jak widać podkleiłem od spodu i dodatkowo piankowe stopki do dolnej płytki żeby się nie obdzierała ;)

FC zapakowałem APM 2.6 z GPS'em. Ale chyba zmienię na NAZE32 Acro. Z drugiej strony ..... opcje RTL, latanie po zaprogramowanej trasie .... musze to przemyśleć :)

DSCF8134.JPG

DSCF8136.JPG

(SC nieco przesunięte w górę :) co prawda nieznacznie ale fajniej wygląda)

No i nie opierają się śruby mocujące sliniki na glebie :)

Założyłem śmigiełka GEMFAN 6030 (mieszczą się)

W kwestii lutowania kabelków, zrób tak, żeby kabelki leżały maksymalnie płasko czyli, żeby się nie krzyżowały a kierunek obrotów zmienisz programowo. Na 100% te ESC pozwolą (Software BlHeli) ... no chyba, żeby nie :)

• 0

#36 RobUK

RobUK
  • Modelarz
  • 547 postów
  • GG:
  • SkądUK, Peterborough

Napisano 24 May 2016 - 14:03

Hej tam,

Arek jak sytuacja ?

Ostatni wpis w twoim wątku 6.04.2016 a dziś już mamy 24 Maja :)

Lata się czy cóś ?

• 0

#37 ASmen

ASmen
  • Modelarz
  • 31 postów
  • SkądBielsko

Napisano 24 October 2016 - 01:20

hejka.

Przepraszam że się nie odzywałem. Już się poprawiam.

Niestety się nie lata. Chciałem sprawdzić czy kierunek w którym kręcą się moje silniczki przed montażem w ramionach i czy są odpowiednio wyważone, aczkolwiek chyba coś "ciulato" podłączyłem i odbiornik poszedł z dymem.... Niestety to problem który się nie dało rozwiązać budżetowo, 

Brak funduszy na nową aparaturę sprawił że wszystko zostało spakowane do kartonu i musiało poczekać na lepsze czasy które właśnie nadchodzą ;)

Chce zamówić taką aparaturę: RadioLink T10II

a w międzyczasie kupiłem tester do serv i nim sprawdzę czy wszystko się dobrze kręci ;)

A no i najważniejsza sprawa :P w moim życiu pojawiła się mała kobieta która doskonale wie jak zająć tacie czas ;)

• 0

#38 ASmen

ASmen
  • Modelarz
  • 31 postów
  • SkądBielsko

Napisano 29 October 2016 - 19:43

Mam takie pytanie. Dlaczego to nie chce działać ???484d68150f710060be07f9072c3a6bf1.jpg

Bateria podłączona do esc, tester do zasilania i esc.
Esc gra po podłączeniu baterii a potem pika co kilka sekund. Ale silnik nie reaguje na wychylenie potencjometru. O co chodzi ???

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#39 tymonidas

tymonidas
  • Modelarz
  • 169 postów
  • SkądGdynia

Napisano 29 October 2016 - 21:38

Tester ustaw na "manual" i na zerowe wychylenie (maks w lewo). podłącz baterię do regla. Być może regiel nie reaguje na początkowy sygnał inny niż 0 (czy -100%), być może ma firmware który wchodzi w tryb programowania przy wartości sygnału sterującego około neutrum.

Potem wykalibruj regla: tester na manual, maksymalne wychylenie w prawo, podłączasz baterię, czekasz na melodyjkę i jednym nieprzerwanym ruchem potencjometr w lewo do zera. Rozołączasz i podłączasz baterię do regla i powinien być skalibrowany (czyli regiel wie jakiego sygnału szukać przy minumum i maksimum wychylenia). niektóre regle miały tak, że nie działały dopóki nie zrobisz kalibracji.

Aha i jeszczze dwie sprawy:

1. tak położony silnik obudzi Twoją małą księżniczkę (zapytaj skąd wiem, podpowiem, że moja księżniczka uwielbia "dlon mały i dlon duzy")

2. GRATULACJE!

• 1

#40 ASmen

ASmen
  • Modelarz
  • 31 postów
  • SkądBielsko

Napisano 04 November 2016 - 23:17

tester zasiliłem z innej baterii, podlaczylem wszystko i co?? dalej lipa. sprawdzalem na kazdym silniku i nic. może ma ktos jakies podobne doswiadczenia z tymi esc ? dys seria sn??? help

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych