Skocz do zawartości

Kolejny f450 z zestwu


JakubPtaszyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się lepiej uczyło na trybie ALTHOLD , bo nie martwisz się wysokością tylko opanowujesz na spokojnie lot we wszystkich kierunkach.

Dodatkowo tryb STABILIZE ma tendencję do wariowania z wysokością jeśli wysokość z GPS nie pokrywa się z wysokością z barometru APM (a czasami się to zdarza).

 

Jeśli masz dobrze ustawiony GPS i ustawisz sobie potem tryb LOITER to dopiero zobaczysz jak pięknie to może stać w miejscu :) .

 

Ja u siebie mam ustawione 3 tryby pod przełącznikiem (nie kombinowałem z 6)

ALTHOLD do szybkiego swobodnego lotu.

LOITER do spokojnego latania i filmowania.

RTL jak nie widzę maszyny (jak nie latałem jeszcze fpv) i spanikuje ;)

 

Jeśli chcę inne tryby to przełączam je już z telefonu z aplikacji TOWER za pomocą telemetrii.

 

Ps. Gratuluje oblotu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szkoda, że nie ma na to rozwiązania. Ale w nakretce-kolpaku jest dziurka. Myślę nad jakimś zabezpieczeniem :D

 

Teraz udało mi się ustawić mixera na 6 pozycji z powrotem, ale nie mogę znaleźć gdzie zmienia się wartości przełączania między trybami. Ja na poszczególnych pozycjach mam;

977

1177

1377

1577

1777

1980

 

A zakresy są tak ustawione, że na 1 i 2 pozycji mam tryb 1 a na 3 i 4 tryb 3. Jak to zmienić?

 

 

Edycja

 

Narazie poradziłem sobie z problemem wprowadzając limity w aparaturze. Mocno zmniejszyła się rozdzielczość ale chyba wystarczy do tego. Wartości są przynajmniej w 1/3 zakresu więc do granicy daleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo czyli 10C może dawać radę? Zastanawiam się nad takim pakietem - https://gimmik.pl/5100mAh_111V_10C_TATTU_Gens_Ace,o,16580.html ze względu na cenę, oraz to że mam już jeden pakiet tej firmy już drugi rok i działa bez zarzutu. Czy obciążalność około 51A jest wystarczająca? Setup mojego drona jest bardzo podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pio, planuję zamówić taki pakiet z HobbyKinga?

Może chcesz też sztukę, wtedy koszty przesyłki maleją.

 

Pakiet 5200 10C do tego koptera nadaje się nawet z zapasem.

52A prądu ciągłego, a silniczki z tego zestawu ciągną maks 12A/szt (tylko kto lata ciągle na pełnym gazie?? ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak bez sterownika żadnego? :P

 

Trzeba jeszcze coś tam doinstalować ale to też jest program z android market, ale powinien ci tam podpowiedzieć przed albo po instalacji co trzeba doinstalować.

 

 

 

Co do pakietu Multistar 5200 3S 10C to latam na nim już od roku i nie ma problemów.

Pakiet po intensywnym oblocie lekko ciepły.

Do tego setupu są to bardzo fajne budżetowe lekkie pakiety.

 

Oczywiście najlepszy byłby 4S ale są one trochę droższe i cięższe. Aktualnie nie ma ich chyba na stanie w HK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.