Skocz do zawartości

Kolejny f450 z zestwu


JakubPtaszyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 3 miesiące temu...

W związku z "powrotem do życia" (w ostatnim czasie nie miałem czasu nawet tu zaglądać), odgrzeje kotleta, bo mam kilka pytań.

 

Wczoraj naprawiłem quadro, po ostatniej kraksie, chyba z trzy miesiące temu I zabrałem się za kalibrację z prawdziwego zdarzenia. W ostatnim czasie copter dziwnie zachowywał mi się podczas lotów na gps I postanowiłem przeanalizować co jest nie tak.

Ustawiłem antenę, wszystko poskręcałem dokładnie I nagle zauważyłem, że coś jest nie tak. Czerwona I żółta linia nachodzą na siebie, ale kierunek trochę odbiega od tego na który copter patrzy.

Jeszcze raz, ustawiłem antenę, i wszystko wydawało się ok. Wykonałem lot próbny, no I na trybie positionhold, coś słabo trzymał pozycję. Poza tym zauważyłem tendencje do zmiany kierunku. Nie ruszałem osi obrotu, tylko start gazem I po chwili lądowanie. Efekt był taki, że copter lądował kilka metrów dalej, obrócony o jakieś 15 stopni. Po wylądowaniu oczywiście kierunek wg gps znowu nie zgadzał się.

 

Teraz moje pytanie. Czy coś dalej kombinować, czy przede wszystkim kupić nowy, lepszy gps? Jak tak to jaki?

 

Zależy mi na lataniu zgodnie z gps, ponieważ ma on służyć do filmowania, a na trybach lotu bez gps, jest on bardzo podatny na wiatr, znosi go strasznie.

 

Aha bym zapomniał uprzedzić głupie pytania ;) fix jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kalibrację z prawdziwego zdażenia.... zaóważyłem, że coś jest nie tak....Poza tym zaóważyłem tendencje do zmiany kierunku.... I po chwili londowanie.... Efekt był taki, że copter londował kilka metrów dalej... Po wylondowaniu oczywiście...

Wybacz, ale nie mogę. Proszę, popraw to :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana GPS nic nie da, bo to nie GPS'a wina tylko kompasu w module z GPS'em.
Kompas w każdym module z GPS jest taki sam (ten sam układ scalony).
Poszukałbym problemów w mocowaniu, sprawdź czy nie przekręca się od drgań.
Sprawdź czy w pobliżu kompasu nie masz żadnych stalowych elementów, śrubek itp.
Każdy ferromagnetyk w pobliżu kompasu zakłóca jego działanie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Kuba żyje :D

Co do kompasu to noga trzymająca talerz od GPS tam jest śruba - oglądałem twój i masz tak samo co ja.

Ja podczas powrotu do domu RTL wraca na punkt z dokładnością max 50cm ( punkt startu zaznaczam kamieniem). Jedyna rzecz jaką zauważyłem to copter podczas RTL wraca na takiej wysokości jaką miał przed włączeniem RTL (można to zmienić że będzie wracal na wysokości jaka zadamy w MP) i nad punktem wznosi się o 2m na + od zadanej wartości wysokości i dopiero ląduje. Ciekawe od czego to ;)

 

Jak dotrą pakiety i goggle daj znać. Może jakaś recenzja? Hk na pewno wynagrodzi :D

 

Wysłane z mojego SM-T235 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. To jest jedyna rzecz która jest metalowa w pobliżu anteny. A właściwie to pochwal się jaki jest wysoki ten maszt? Bo mówiłeś mi że już kilka razy się złamał i skracales go. Nie wiem czy to ale apm może być blisko anteny i może siać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skracałem, ale max 10-15mm. Zobacze, wywale ten stojak i dla testów zrobie taki z tektury :)

W tym chyba temacie widziałem jak ktoś zrobił stojak z złamane nogi tzn podwozia. Z tektury nie będzie trzymał prosto zadanego kierunku kompas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.