Skocz do zawartości

OLDPIT


Gość horn3t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Piękny !

Ale jakoś tak zainteresował mnie ten HLG. Możesz coś więcej na jego temat ?

Pozdrawiam - Jurek

Jurku oczywiście, kiedyś mój syncio wygrał na pikniku na Wilczych Laskach miejsce na podium i do pucharu był zestaw elektroszybowca E-hawk 1500.

Karton z zestawem KIT przeleżał w piwnicy kilka lat, a że mam jeszcze dużo wolnego czasu to wyżebrałem ten model do poskładania. Chciałem go zrobić na lekki zestaw do strzelania z gumy i ewentualnych lotów na zboczu lub wale przy słabych warunkach. Rozpiętość ma 1500 mm masa bez doważenia i pakietu wyszła mi 340 g, niestety model ma gruba i ciężką rurę musiałem dołożyć z pakietem na przód 170 g co ostatecznie dało mu masę do lotu 510 g. Chciałem lżej ale nie dało rady,  widać Chińczycy zaprojektowali go do silnika zastanawiam się czy nie włożę mu napędu.

Co do samego zestawu to powiem wielka lipa, balsa marnej jakości elementy lustrzane w skrzydłach z rożnej balsy a to twardej a to miękkiej niektóre detale rozsypywały mi się w dłoniach musiałem dorobić nowe, osobiście bym tego nie kupił choć da się poskładać i sam model lata przyzwoicie. :D

Tu link do tego zestawu http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/SAMOLOT-ZDALNIE-STEROWANY/Samoloty-w-wersjach-KIT/TT-4202-EHAWK-1500-BALSA-KIT.html

 

i jeszcze jeden filmik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtopic, ale zrobiłem ehawk'a 1500:

post-17980-0-61009700-1455275721_thumb.jpg

 

Nie miałem problemów z trwałością materiałów - natomiast był jeden błąd w instrukcji a propos kolejności montażu wzmocnień do skrzydeł (i z tego co oglądałem zdjęcia w necie z budowy innych egzemplarzy to podobne poprawki widziałem).

Lata bardzo fajnie - waga mi wyszła 600-700 (z całym wyposażeniem pakiet + silnik) - nie pamiętam dokładnie - mogę zważyć w domu. Lata bardzo stabilnie, idealnie i momentalnie reaguje na drążki, ale jak dla mnie jeszcze trochę za szybko.

 

A ten oldpit w locie jeszcze fajniej niż na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ten szybowiec jest popularny, ja zmieniłem w nim kształt końcówek skrzydeł i napęd lotek serwami mocowanymi w skrzydle. Dodatkowo lotki lekko zmodernizowałem i są zamocowane na zawiasie z taśmy biurowej samoprzylepnej  przezroczystej. Popełniłem błąd bo folie na lotkach za mocno naciągnąłem gorącym żelaskiem i sie powykrzywiały ale sa na tyle elastyczne , że po przyklejeniu do skrzydeł trzymają fason. Dziś wypróbowałem szybowiec na wale co prawda warunki nie były idealne bo miałem sporą odchyłkę i było turbulentnie ale model lata bardzo ładnie.

I z tej okazji został przechrzczony na Orkę bo latają u nas na wale wiślanym  "Rekiny", "Długie Gacie" to czemu nie orka :D

Też sobie trochę zaśmiecę temat ale kolega zrobił ładne zdjęcia to czemu nie zaprezentować :)

DSC_5272_zpszk1q3ezz.jpg
DSC_5271_zpswrvh8vsu.jpg
DSC_5268_zpsacfg4wxn.jpg
DSC_5263_zpsdtqr46vu.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W OldPit płat względem statecznika poziomego jest ustawiony zaklinowany na 2 st.

W szybowcu nie mam pojęcia nie mierzył wychodząc z założenia, że inni latają na fabrycznych ustawienia i ja tak puściłem model w powietrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ma w głowie,  rzut kadłuba rozrysowany na odwrotnej stronie planów P.11 rysunek skrzydła był prowizoryczny dla ustawienia geometrii i już dawno jest  w koszu. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam,naprawde prześliczny modelik i profesjonalne wykonanie,masz Waść talent wielki.film z oblotu też super.Gratulacje przez duże ,,G,,.nity z wikolu?

Dziękuję nity z kleju do kabin kombinuje nad powiększeniem tego modelu do 2 m na silnik benzynowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.