Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zbudować model ESA - poradnik wideo

ESA aircombat

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 mirolek

mirolek
  • Modelarz
  • 1693 postów
  • SkądKraków
  • Imię:Mirek

Napisano 16 luty 2016 - 15:00

*
Popularny

Dla potencjalnych przyszłych zawodników ESA oraz modelarzy którzy nie startują w zawodach ale mają ochotę budować takie małe i zwinne modele przygotowałem filmy objaśniające jak z kawałka białej pianki epp wykonać latającego warbird-a ;)

Jeżeli administrator forum uzna temat za ważny i na tyle uniwersalny by służył jako materiał edukacyjny, może zostać podpięty jak kiedyś temat o naprawach modeli ESA

ms

• 7

#2 mirolek

mirolek
  • Modelarz
  • 1693 postów
  • SkądKraków
  • Imię:Mirek

Napisano 15 październik 2016 - 21:59

Udostępniam kolejne filmy z cyklu "zrób to sam" pokazujące technikę budowy modeli ESA.

Na przykładzie modelu JU-87 starałem się przekazać więcej informacji dotyczących budowy tych małych modeli a zwłaszcza w czasie rzeczywistym pokazać jak powstaje model krok po kroku.

Otrzymałem kilka uwag do wcześniejszej serii filmów, że nie wyjaśniają wszystkich szczegółów: jak wciskać pręt węglowy, jak obrabiać i kleić epp, kiedy stosować CA i przyspieszacz a kiedy kleje kontaktowe.

Mam nadzieję, że filmy z budowy tak niecodziennego modelu jakim jest sztukas w wersji ESA, wyjaśnią więcej niż wcześniejsza kompilacja zdjęć a może również zainspirują kolejnych modelarzy do zbudowania swojego pierwszego modelu do walk aircombat.

Modele ESA nie koniecznie muszą być uproszczone i sylwetkowe, można wykonać model ze stałym podwoziem o makietowym wyglądzie a zarazem służący do zabawy w aircombat.

Zapraszam do oglądania i budowy kolejnych modeli

ms

• 1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych