Skocz do zawartości

Motyl-2 (speed by Motyl)+video


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No i moge powiedziec ze mialem latadlo .

Adam uznal ze mu to odpowiada -co chyba ma znaczyc ze zrob sobie ata nowe.

Siedze i mysle cos nie ciezsze (z pakietem) niz 1kg

i zeby tak z 1,3 mialo .

i duze lotki.

i wolne

i konkretny kierunek.

Ech chyba pojde do Ery. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyobu pakietach latal modelem tez Adas . Bylem w szoku ze tak sobie dobrze radzi.

Raz nawet chcial minie sprzatnac bo mu za bardzoprzeszkadzalem

( piersze ujecie na filmie) , a reszta to juz drugi lota synka.

Szczerze mowiac to szykuje sie ostra konkurencja .

 

 

To nic nowego, bo Oni ( młodsi ) nie mają za pazuchą tego bagażu doświadczeń i stresu co my i nie myślą wogóle o konsekwencjach błędnych decyzji

 

 

My, stare pryki, możemy tylko popatrzeć

 

Niestety, sam widzę po sobie, że mimo tego iż moja przygoda z RC ma baaaardzo długą tradycję , to jednak z młodymi szczygłami nie mam co się porównywać ( nawet do tego nie dążę , cieszę się każdym lotem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o lotki to każdy kto raz zasmakuje w nich , to dąży do ich posiadania, ale mnie bardziej chodziło o tzw. wywijanie nie mylić z akrobacją . Mam chrześniaka 11 letniego , który poczynił błyskawiczne postępy w lataniu i jak określa to mój Brat " on nie potrafi latać po prostej " , a mnie przeciwnie : najpierw mała rozgrzewka w postaci paru spokojnych rundek :D i dopiero potem zaczynają przytrafiać się jakieś figury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda jest piekna wiec popoludniami prawie codziennenie latam motylem.

Z tego latania jest sporo frajdy ,a na pakiecie 2200 2 cele to prawie 20 minut lotu ze az lapki bola (bo to jest ciagla walka ) do tego mam pakiet 1300 ok 10 minut lotu.

Na dodatek gdy latam na jednym to drugi sie laduje i w sumie odbywam loty prawie 1 h.

Teraz o tym jak model lata.

Wiec pomimo tego co pisal mi Marcin w pocznie to mam problem z byt ciezkim przodem.

Pakiet musze na maxa dawax do tylu tak ze prawie nie trzyma sie rzepa mocujacego.

Dzis dalem jeszcze dalej (prawie 4cm dalej niz ostatnio latane z Hubertem i Bartkiem) ( z mniejszym pakietem mniejszy problem)

To bylo to !

Swietnie szybowal ale najwazniejsze ze jeszcze lepiej krecil akrobacje.

Jutro dam jeszcze dalej ,ale musze pomyslec nad jakims mocowaniem.

 

Co do kraks to :

Ja latajac zachaczylem o trawe i polamalem wrege z lewgo skrzyla.

Adam lecac wsrod komarow puscil stery i przygrzmocil skrzydlem i silnikiem.Polamal szystko poza kierunkiem i wysokoscia.

Lecac z odpadnietym ogonem polamalem wrege po drugiej stronie skrzydla

Lecac do gor nogami zawadzilem wysokoscia o trawe.

Lecac po 20 czy 30 beczce urwaly mi sie skrzydla.Toz nad ziemie i wsumie sero innych strat.

Teraz o modelu. Po kilku klejeniach przybyl 6gram i niewiele widac zmian.

Po prostu kilka kropel cjanu i model jak nowka.

Swietna sprawa bo najdluzsza naprawa trwala 60 minut.

I wszystko tylko dlatego ze Bartek pokazal mi jak takie problemy sie zalatwia.

No coz jutro znowu latam i to bardzo nisko wsumie zaczynam myslec o lataniu na hali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadna tajemnica poprostu sklejam kropelka wszystko co zostalo popekane nawet jesli wyglada z pozoru koszmarnir (staram sie terz o to abym mial wszystkie szczatki ) bo sama spoina i tak wazyb.malo a czas zlozenia w wypadku Motyla-2nie przekracza zazwyczaj 10 minut. (raz tylko po kompletnym przykrevcceniu Adama 30minut).

 

Dzis tez latalem iniestety latanie tum modelem, przy silnym termicznymwietrze ze sporymi zawirowaniami to obled.

Nie ualo mi sie przeleciec 5 m po lini prostej.Rzucalo modelem nawszystkie strony, az wkoncu gdy bylem na 3 metrach modelem obrocilo 0 90 stopni jabym lotek uzyl (mimo ze juz zaczynalem zbierac sie do zakretu w przeciwna strone) a nastepnierzucilo o glebe .Tak jaby nagle wszystkie sily areodamiczne zaczely dizlaac odwrotnie.

Straty

Skrzydlo w 2 kawalkach

Wyrwana wrega silnikowa.

Skrzydlo naprawialem 5 minut ,ale niestetyrobilem na lace i wyslo smiglo (myusze ozerwac klejenie i zrobic to na stole )

Kadlub wymaga wklejena wregi silnikowej oraz kesnu ktory zamienil sie w sterte balsowych listewek

Czyli roboty lacznie naok.1 godziny (kadlub iskrzydlo)

Kochany cjanopan !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.