Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf 109


Atomizer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do nagrywania, to dawno temu miałem coś takiego na głowie ;)

post-7718-0-03489900-1499499613_thumb.jpg

Da się z tym żyć ;)


Co do modelu. Koniecznie kup sobie to: http://www.rcskorpion.pl/towar/rc-miernik-wskaznik-pradu-do-30a-24v/

kosztuje niewiele a pozwoli Ci sprawdzić ile tak naprawdę silnik ciągnie prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ech, a musiałeś go w tym malowaniu ze swastyką zrobić? Może ja jestem jakiś wrażliwy, ale o ile jakiś wiernie odwzorowany model redukcyjny jestem w stanie przełknąć, to bawić się takim faszystą bym nie mógł. Niemniej model całkiem zgrabny, nie to żebym krytykował, żeby Ci tylko jakaś starowinka na zawał nie zeszła, jak zobaczy co lata nad jej polem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, a musiałeś go w tym malowaniu ze swastyką zrobić? Może ja jestem jakiś wrażliwy, ale o ile jakiś wiernie odwzorowany model redukcyjny jestem w stanie przełknąć, to bawić się takim faszystą bym nie mógł. Niemniej model całkiem zgrabny, nie to żebym krytykował, żeby Ci tylko jakaś starowinka na zawał nie zeszła, jak zobaczy co lata nad jej polem ;)

A mi się wydaje, ze ktoś mi opowiadał o lotnisku przy lesie w mojej miejscowości gdzie lądowały samoloty w tym messerschmity a nawet doszło do moich uszu że mój dziadek z innym tam znajomym kolesiem podpalili dwa co zostały po tamtych czasach.

Wiec chyba starsi to są przyzwyczajeni do takich widoków, nie wiem jak młodzież reaguje... na razie to widzę tylko zazdrość i podziw co u niektórych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a nawet doszło do moich uszu że mój dziadek z innym tam znajomym kolesiem podpalili dwa co zostały po tamtych czasach.

 ...

Jak zostały po tamtych czasach to po co było podpalać?

...

... na razie to widzę tylko zazdrość i podziw co u niektórych :P

Na pewno?

Gdy widzę kilkanaście następujących po sobie złej jakości monotematycznych zdjęć nie wiele wnoszących dla modelarstwa to mi to na samozachwyt jednak wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe? czy na pewno by ktoś chciał się cofnąć w czasie?

Na pewno! Tylko ktoś mądry ;)

Jak zostały po tamtych czasach to po co było podpalać?

Na pewno?

Gdy widzę kilkanaście następujących po sobie złej jakości monotematycznych zdjęć nie wiele wnoszących dla modelarstwa to mi to na samozachwyt jednak wygląda.

Nie bronię przecież nikomu po obserwować na żywo w najlepszej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nie do pomyślenia , teraz niekoniecznie, ludzie jakby zapomnieli a co to  pozostawiam bez wyjaśnienia bo pisano już o tym wielokrotnie  i co niektórzy zachwycają się tym  dalej . Są i tacy co pod pretekstem odwzorowania historycznego są gotowi robić jeszcze gorsze rzeczy .Smutne to trochę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nie do pomyślenia , teraz niekoniecznie, ludzie jakby zapomnieli a co to  pozostawiam bez wyjaśnienia bo pisano już o tym wielokrotnie  i co niektórzy zachwycają się tym  dalej . Są i tacy co pod pretekstem odwzorowania historycznego są gotowi robić jeszcze gorsze rzeczy .Smutne to trochę .

Nie drążyj kolego modelarzu tego tematu w moim poście. To tylko jeden z moich modeli. Mam w swojej flocie też modele Japońskie i Amerykańskie. Są też Polskie i własnej konstrukcji Polskiej i jest ich przeważająca liczebnie większość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dwa tygodnie temu, wraz z kolegą Guicio 72 - Robertem lataliśmy swoimi modelami nad terenem zajętym przez jastrzębia, albo to inny ptak /wisiał w miejscu trzepiąc skrzydłami/.Odniosłem wrazenie że chce nas z tego terenu wygonić, dolatywał blisko ale nie atakował modelu.W sumie miałem takie dwa spotkania,ale chyba to nie rzadkość na terenach otwartych / pola/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda zderzenia z ptakiem jeszcze nie miałem ale na początku kariery stoczyłem walkę z trzema czaplami modelem nazwanym żółty. To bardzo wredne ptaki i wypadają mi ryby ze stawku. Na początku był tylko jeden i od razu zaatakował model kiedy przelatywalem obok. Cały czas ujadal jak podjąłem walkę. Szybko pojawił się kolejny bojowo nastawiony, a nim się zorientowałem było już trzech na jednego :P

To była walka! Szkoda, że nikt nie nagrał jak wygrywam to starcie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu, wraz z kolegą Guicio 72 - Robertem lataliśmy swoimi modelami nad terenem zajętym przez jastrzębia, albo to inny ptak /wisiał w miejscu trzepiąc skrzydłami/.Odniosłem wrazenie że chce nas z tego terenu wygonić, dolatywał blisko ale nie atakował modelu.W sumie miałem takie dwa spotkania,ale chyba to nie rzadkość na terenach otwartych / pola/.

Potwierdzam. 

Wyglądało, jakby chciał nas (raczej model) przestraszyć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

No w końcu po incydencie w tamtym roku kiedy to BF109 wpadł w korkociąg i spadł na ziemię ???? dziś po zamontowaniu nowego śmigła (10x7) można było przez 10 min. obserwować model w powietrzu. Lot bez stresu no może samo lądowanie ha ha... Model szybki ma dobre parametry ???? osiągi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało mi jeszcze tylko pomalowanie lewego karabinu, który to ułamał się podczas kraksy!

Mam zamiar dla wyrównania szans zbudować Polski model o takich samych wymiarach w tej samej technologii (technice budowy - użyte materiały) tylko nie wiem jaki??? Może macie jakieś pomysły :D

 

 

post-18554-0-19297200-1531988355_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P-50 może być ha ha...

A dziś o włos od kraksy!

Jak wypuszczałem model z ręki zachaczyłem o ster wysokości w wyniku czego pękł cały ogon a kawałek steru spadł na ziemię. Myślałem, że to koniec zabawy ???? ale model leciał ha ha... więc sobie myślę co ma być to będzie i gaz do dechy. Kilka pieknych przelotów na pełnym gazie i trochę dalej i wyżej ???? aż tu nagle silnik zajęczał strasznie raz. Zwolniłem trochę i obserwuje ???? przy zmianie gazu jakieś dziwne zachowanie, no ale już dość długo latałem wiec siadam na ziemi. Lądowanie OK

Ja otwieram maskę a tam żar ???? pakiet ugotowany spuch jak balon.

Tyle na dziś ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.