Skocz do zawartości

MZ 24 Graupner


BRoman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czy ktoś z kolegów ma doświadczenia z tym nadajnikiem oraz z systemem Hott ?

Z systemem Hott przelatałem dwa sezony ale na MC-32. Natomiast MZ-24 mam od miesiąca i  jeszcze nim nie latałem. Jakie doświadczenia Cię interesują i co chciałbyś wiedzieć?      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie zaawansowane miksowanie w szybowcu oraz kompatybilność logiki programowania  z MC. Z opisu wynika ,że jest tak sobie ...

Logika programowania MC-32 i MZ-24 jest podobna. Przed HOTT latałem na MPX mc-4000 i zaprzyjaźnienie się z filozofią HOTT trochę trwało. Miesiąc temu kupiłem MZ-24 i poszło błyskawicznie. Jednak instrukcję przeczytałem w całości i w trakcie programowania wielokrotnie do niej wracałem. Jeżeli chodzi o zaawansowane miksowanie to jest mi trudno ocenić czy jest dobrze czy tak sobie. Musiałbym wiedzieć co wchodzi w zakres zaawansowanego miksowania. W MC-32 nie potrafię zrobić SNAPFLAP VOLUME. W MC-4000 dzięki  MULTIMIX mogłem suwakiem płynnie zmieniać zakres SNAPFLAPA a w MC-32 nie potrafię tego zrobić. Wracając do MZ-24 to jego możliwości programowe z racji choćby jego ceny muszą być mniejsze w porównaniu do MC-32. W oprogramowaniu MZ-24 brakuje mi przełączników logicznych. Przełączniki mechaniczne są kiepskiej jakości. Nie doszukałem się w instrukcji informacji na temat priorytetów faz lotu (Q-link). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Właśnie stałem się posiadaczem MZ-24 i mam następujące pytania do posiadaczy.

1. Zrobiłem ustawienia wstępne dla szybowca z klapami i mogę zaprogramować do obsługi klap dowolny trój pozycyjny przełącznik ale nie mogę przypisać suwaka bocznego. Czy to jest w ogóle możliwe?

2. Gdy ustawiam włączanie timera dowolnym przełącznikiem to timer startuje ale gdy przełącznik robię w pozycję off to timer nie zatrzymuje się ale liczy czas nadal. Co robię nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem tego radia. Mam odbiornik gr12l i gr 12. Nie miałem problemów z zasięgiem .Latam dronem do ok 800 m Połączenie spadało o jedną kreskę.Chętnie bym sie pozbył tego radia .Albo wymienił na coś pulpitowego .Nie mogę przyzwyczaić sie do kciukowej apki.Wczesniej latalem na profi 3030.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, daj zdjecie zestawu - uniwersalnym pulpitem ?

 

To jest akurat pulpit uniwersalny FPV ale po odkręceniu przystawki FPV wygląda tak jak na zdjęciach poniżej. Podpórki boczne są regulowane w pionie i poziomie.

 

a634cdc817e120cbmed.jpg

 

aba60a09249140f7med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.