Skocz do zawartości

Konwersja Saito 125 A


czester
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam w użytku dwa takie silniczki i tak sobie pomyślałem może bym w jednym zastosował benzynę bo mój ucando na 15 minut zżera mi 400-450ml paliwa 15%, gdzie można było by zakupić taki zestaw do konwersi ?W modelmotor kiedyś były dostępne takie zestawy ale na dzień dzisiejszy brak.Najlepiej było by zakupić np.rozwalony silnik FG 21 ale też nic ciekawego nie wynalazłem na ebay był za 30 euro ale szybko zniknął wić myślę że trzeba poeksperymentować ,kolega ma os maxa 91 i od trzech sezonów chodzi na benzynie bez kłopotu na or.gaźniku więc myślę że saito też powinien to przełknąć ale pewności nie mam .Silnik ma przepalone dopiero 6 litrów włącznie z docieraniem więc jest w stanie (igła)Jeżeli by ktoś miał jakąś wiedzę to prosił bym o podpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja mam jeszcze swojego FG 14 ( FG20 sprzedalem ) i planuje zrobic odwrotnie , a mianowicie  przerobic na zarowy  :D . Juz nawet znalazlem gaznik gdzies w Anglii ( FG 14 to FA 82 ) .  Dla mnie te male benzyniaki  to wielkie nieporozumienie . One nie chca prawidlowo chodzic na oryginalnych gaznikach "benzynowych" , wiec  sobie nie wyobrazam JAK bedzie chodzil na oryginalnym ZAROWYM !

Z moim FG 14 walczylem dwa sezony , pomagali mi starzy doswiadczeni modelarze ( tez maja podobne silniki i podobne problemy  ) i na powiedzmy 50 lotow  gasl w powietrzu ( w roznych fazach lotow ) ze 48 razy. Dobrze ze model do ktorego byl wpiety moze latac i ladowac bez silnika ( startowac nie moze )  ;)  

Przeprosilem sie z silnikami zarowymi i wracam do metanolu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie troszkę sie waham może lepiej znaleźć źródło tańszego paliwa bo 115pln za 4 litry to sporo ale znów silnik jak zamontowałem po dotarciu wypalił całą czwórkę paliwa i nie gaśnie ciąg bdb nawet  lekko zadurzy zapala bez problem oczywiście od palca troszkę mi go szkoda psuć nie wiem co mam zrobić .

A lata tak:

https://www.youtube.com/watch?v=IPb6p8ILbXs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO - koszty paliwa w modelarstwie (rekreacyjnym nie mówię o zawodniczym) to raczej mała kropla w morzu wydatków. Latając sporo (1 dzień lotny w tygodniu ca. 6-8h na lotnisku) zużywam około 30 litrów paliwa na sezon - czyli pi razy oko 600-800 PLN. Koszty walki z benzynowym maluchem wliczając rozbicie modelu są moim zdaniem wyższe niż ewentualne oszczędności. Policzcie proszę ile was kosztuje czysty dojazd na lotnisko. Od razu odechciewa się tego typu przeróbek.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też kiedyś myśłlałem o konwersji lasera, ale jak popatrzyłem na koszty tej przeróbki to wątpię żeby sie opłacała.

 

przy benzynie sa mniejsze problemy z malowaniem bo nie jest tak agresywna dla malunków jak metanol (paliwo na jego bazie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie w związku z planem konwersi podjechałem do sklepu a żeby sie rozeznać i takie kwoty mi strzelili że w końcu zakupiłem cztery bańki paliwa i na razie daję sobie spokój aczkolwiek drugi silnik przerobie bo jest już troszkę zjechany i wymyśliłem tak gaźnik od rcgf 15 a zamiast zapłonu elektronicznego zapodam mu świecę OS MAX G5 i myślę że będzie dobrze,Na razie sobie odpuszczam konwersie ale po mału namierzę części i po montażu opiszę wszystko po kolei a i koszta powinny być umiarkowane bo prawie dziewic stówek na przeróbkę to troszkę za dużo taniej by było kupić nowy org. benzynkę.


Ps.Robercik a trzecia wojna to była w grudniu jak rozwaliłem przy dziewiątym locie nową 46-tkę.

https://www.youtube.com/watch?v=Z3ECQP7kq_0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.