Skocz do zawartości

Sbach 342 lub Extra 300S


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Cześć Jarek, nie żebym krytykował, ale według mnie wlot chłodzenia cylindra trochę skromny, brak też wylotu powietrza (wytnij na samym dole maski) nie wiem czy dobrze widzę, ale kabel z fajki dotyka krawędzi (wycięcia) maski, co grozi przecięciem tego kabla, tłumik to samo, za blisko krawędzi otworu.

Jarek,  to są tylko takie moje uwagi, które ja bym poprawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jarek, nie żebym krytykował, ale według mnie wlot chłodzenia cylindra trochę skromny, brak też wylotu powietrza (wytnij na samym dole maski) nie wiem czy dobrze widzę, ale kabel z fajki dotyka krawędzi (wycięcia) maski, co grozi przecięciem tego kabla, tłumik to samo, za blisko krawędzi otworu.

Jarek,  to są tylko takie moje uwagi, które ja bym poprawił.

Jasne.....co nieco jest do poprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo, owiewki na podwoziu przy kadłubie, są na styk...nie wiem z jakiego materiału jest podwozie. Ale mogą pękać przy twardszym lądowaniu

Na owiewki będzie naklejony jakiś miękki wężyk,podwozie jest węglowe,ale dzięki za cenną uwagę.Wszelka krytyka mile widziana,będę na bieżąco poprawiał...

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycięcia w masce pod wydech i fajkę świecy poprawione,myślę że teraz jest ok!.

Chciałem tylko nadmienić, że przewód odpowietrzający który jest widoczny na fotce będzie wyprowadzony w innym miejscu.Przewód zapłonowy od aparatu zapłonowego do samej fajki jest w ochronnym oplocie, także nie grozi mu uszkodzenie mechaniczne....

post-8470-0-73509000-1486142145_thumb.jpg

post-8470-0-90764400-1486142162_thumb.jpg

post-8470-0-07510800-1486142180_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wężyki na te owiewki raczej nie pomogą, sprawdziłem to u nas na lotnisku:( jeśli chodzi o kabel do fajki to warto by nie miał możliwości ,,dotarcia,, do maski. Kiedyś przetarłem sobie o maskę kabel do świecy....

Tak w sumie,to te owiewki przy kadłubowe moim zdaniem nie spełniają żadnej funkcji,(chyba że jako ozdoba),także w każdej chwili mogę je po prostu zdemontować.Model bez nich też będzie latał... :)  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dawno tu nie zaglądałem,no ale wszystkiemu winien brak czasu.Ale skoro już tu jestem, to chcę powiedzieć że zostały mi tylko skrzydła do dokończenia.

Dzisiaj wkleiłem zawiasy w lotki,a jutro całość wklejam w skrzydła..... Bardzo wolno........ale do przodu..  :wacko:

post-8470-0-77123600-1491235883_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Rafał,tak też robię.Po wklejeniu lotek w skrzydła zostało mi troszkę żywicy,więc kontroluje co jakiś czas jak ona twardnieje,i poruszam lotkami.Posmarowałem też wszystkie zawiasy czystą oliwką stosowaną przy smarowaniu maszyn do szycia.Jest wszystko OK... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim polecisz to wszelkie kable połap opaskami zaciskowymi ,tak żeby się nie telepały, na filmie widać , że część masz połapane a część nie.

Dodatkowo każdą śrubkę, jak już będziesz wiedział , że jest na miejscu, zaklej CA.

Benzyna lubi rozkręcić model w powietrzu.

W mojej pierwszej benzynie odpadło kółko, wymontował sie tłumnik typu kanister, wysunęło się skrzydło, na szczęście nie na tyle , żeby coś się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.