Skocz do zawartości

Moja pierwsza budowa-Hexa od podstaw do 1200zł


ChudySid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, są przejściówki, nazywają się wiertła 3.2mm i zalecane jest używanie w wiertarką stołową ;)

A bardziej na serio to miałem dokładnie ten sam problem przy wymianie silników z 1806 (mocowanie na śruby 2mm) na 2204 (3mm) - pomimo takiego samego rozstawu.

 

Natomiast czy masz gotowy zestaw do złożenia... tu są różne teorie. Chyba nikomu nie udało się zbudować model "raz a dobrze" i nic więcej nie ruszać. Szczególnie ten pierwszy.

 

Lista wygląda ok, przy czym na jednym pakiecie będzie ci się wystarczająco długo latało. Ponadto - czymś wypadałoby go naładować.

Zastrzeżenie jeszcze mam co do paska LED. Buzzer podłączysz bez problemu (ma osobny port), ale WS2812 podłącza się pod piąty kanał na wejściu Naze32 (kanał przełącza się z wejścia PWM na wyjście LED). Oznacza to tyle, że nie będziesz mógł podłączyć kanału 5 odbiornika do Naze32. Rozwiązaniem tego problemu może być zmiana odbiornika na fs-ia6b (wspiera CPPM i IBUS, w przeciwieństwie do fs-ia6 gdzie musisz podłączyć każdy kanał osobnym kablem). Na Banggood jest zestaw z tym odbiornikiem. W tej wersji podłączasz tylko jeden kabel i wszystkie kanały idą tym jednym kablem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymonidas, mój mentorze , to jak rozwiązałeś ten problem z rozstawem śrub? tylko teraz na serio :) Same pozytywy czytam o tych silnikach wiec je bym wolał u siebie umieścić bo są tylko parę groszy droższe . Co do buzzera to ten mi wpadł w oczy , nie musi być , ale Aparaturę na pewno i tak wezmę z odbiornikiem w wersji B . Zmieniłem też GPS na trochę inny , ale pasuje do Naze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozstaw miałem taki sam (16x19mm), miałem inną średnicę otworów (2mm vs 3mm). Tymczasowo rozwiązałem to wiertłem 3.2mm, a docelowo kupiłem nowe ramiona dedykowane pod silniki 2204. Budowałem quada ramie ZMR250, to popularna konstrukcja i kupno czegokolwiek nie sprawia problemu. Ostatnio obiło mi się nawet o oczy ramię z zintegrowanym reglem. Czegoż to ludzie nie wymyślą.

 

Ledy z buzzerem zostaw. Jeśli kontrolę puścisz jednym kablem (czy to CPPM czy SBUS) to w ogóle nie ma tematu, podłączasz wszystko jak leci. Możesz nawet sobie zrobić dłuższy sznurek ledów, czyba do 24 sztuk można osobno adresować (problem tylko jeden: musi to być wszystko połączone szeregowo).


Swoją drogą popatrz jeszcze na jedną rzecz. Rama jest z CF i nie ma zamienników ramion do niej. Na stronie produktu wyczytałem, że nie ma i nie planują produkować. CF jest wytrzymały i życzę bezszkodowych upadków, ale te ramiona są bardzo mocno wycięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spory minus ;/ Dzięki ze to sprawdziłeś , myśle czy jednak na quadro nie postawić , ale wszystko to klasa 250 a ja trochę większego , tak do 350 mm . Może jeszcze na innych stronach niż BG poszukam ramy.

EDIT: Projekt HEXA nistety zawieszam na jakiś czas , udało mi sie wyhaczyć quadrocopter na ramie f450 :  NAZA M lite przerobiona na NAZA M V2 z modułem PMU GPS iOSD , ESC 25A , silniki EMAX XA2212 z nowymi łożyskami i aparatura Turnigy x9 za tysiaka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.