Skocz do zawartości

Poznań, lotnisko Kobylnica


bjacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A gdzie trafiłeś? Ja żyję w przeświadczeniu, że Giganty będą w Bednarach.

Miały być na Bednarach, ale trudno było uzgodnić konkretny termin i dlatego impreza odbędzie się w Kąkolewie od piątku do niedzieli :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to wygląda na to, że Aeroklub Poznański nie przeniesie się w najbliższym czasie. Krótko mówiąc - chcemy żeby było lepiej niż w ubiegłych latach (mam tu na myśli zlot). Na Kobylnicy nie bardzo są warunki, bo nawet nie ma się gdzie rozpędzić, na Bednarach nie wyszło, bo mają zajęty termin na jakieś szkolenie kierowców, a Kąkolewo to fajne lotnisko mające dużo przestrzeni i dlatego "giganty" odbędą się właśnie tam. Pamiętacie ile razy na "gigantach" jedynie stały i błyszczały jety? Co najwyżej mogły sobie poszumieć silnikami, bo na Kobylnicy nie ma warunków - można połamać delikatne podwozie. A teraz będą latały, bo w Kąkolewie jest normalny pas. Zapowiadają się nawet goście zza granicy. Na pewno będzie fajna impreza. Zapraszamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę był piknik zorganizowany przez Aeroklub Poznański na otwarcie sezonu lotniczego...

 

A to z lotniska w Kąkolewie, na które niedługo zacznie przenosić się Aeroklub.

 
Znaczy się, że ta informacja jest już nieaktualna?
Uff... co za ulga :) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AP do Kąkolewa przeniesie się na pewno, tylko powiedziano nam, że potrwa to jeszcze ok. 3 lat. Mamy więc troszkę "spokoju". Z drugiej strony, nam modelarzom obiecano alternatywę. Zostawmy na razie te dyskusje - klimat uległ znacznej poprawie, czekamy na efekty.

 

Tymczasem w niedzielę była piękna pogoda i na lotnisku były tłumy z różnorodnymi modelami. Na przykład ja oblatałem swojego, zbudowanego na wzór modelu Seagulla, Ultimate z silnikiem MVVS-26. Serwa i baterie przeniosłem za środek ciężkości, żeby zrównoważyć ciężar silnika. Udało się - model nie wymagał doważania. Przed lotem trząsłem kolanami (model kosztował mnie kilka miesięcy pracy), ale niesłusznie - lata jak po sznurku! Po rozwiązaniu problemów z wyłącznikiem zapłonu wystartowałem do rundy honorowej. Ultimate lata świetnie, aczkolwiek jeszcze wymaga dopieszczenia. W tę niedzielę szykują się kolejne obloty, zapowiadane są kolejne modele ;). Oby dopisała pogoda.

 

post-8458-0-25156500-1490650431_thumb.jpg

 

post-8458-0-43817900-1490650584_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co prawda, nie nazywam się Jarek, ale byłem na zebraniu, więc zaspokoję twoją ciekawość ;). Aeroklub przenosi się do Kąkolewa. Zgodnie z tym, co usłyszałem, lotnisko w Kąkolewie już jest własnością AP - dokonano zamiany za połowę terenu lotniska na Kobylnicy. Druga część lotniska będzie sprzedana za jakiś czas (niezbędna jest zmiana planów zagospodarowania przestrzennego, co zajmie minimum 2-3 lata). Nowy właściciel pozwolił nam (modelarzom) korzystać z lotniska na "starych zasadach" dopóty, dopóki AP całkiem nie wyprowadzi się z terenu. A więc dla nas - na razie nic się nie zmieniło. Dalej zapraszamy na tradycyjne spotkania pod lasem w każdą lotną niedzielę.

 

Zlot Gigantów w Kąkolewie ma być inauguracją działalności AP na nowym terenie. Planowane są liczne imprezy towarzyszące, więc tym bardziej zapraszamy! Zapisywać się, przyjeżdżać - będzie się działo! :)

 

Oprócz Kąkolewa, gdzie będą strefy modelarskie, obiecano nam alternatywne, normalne lotnisko modelarskie blisko Poznania. Ma tam też być budynek lub co najmniej pomieszczenia na serwis i modele. Sprawy mają się tak, że AP nie może rozwijać działalności w Poznaniu, w najbliższej okolicy też nie, więc nie ma wyboru. Politechnika Poznańska ma w planach szkolenie pilotów, co nie jest możliwe na Kobylnicy (ograniczenia ze względu na Ławicę, hałas i wreszcie brak miejsca). Na razie działa w Kobylnicy, ale zapewne wkrótce zaczną przenosić jakąś część działalności do nowej lokalizacji.

 

Osobiście wyprowadziłbym F16 do Kąkolewa, a Aeroklub Poznański posadził na Krzesinach ;). Miałbym i ciszej, i o rzut beretem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.