Skocz do zawartości

Poznań, lotnisko Kobylnica


bjacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 3 tygodnie później...

Ej, Yarecki - bo ludzie pomyślą, że u nas to się już tylko jeździ po lotnisku. Poleciałbyś wreszcie! :D

A w ten weekend faktycznie bardzo mocno wiało. Każde lądowanie to była istna walka o "życie" modelu. A nasz kolega Mirek zbudował i oblatał takiego "potwora". Bardzo ładnie toto latało po wyholowaniu w górę.

 

post-8458-0-96311800-1495470353_thumb.jpg

 

post-8458-0-83351400-1495470354_thumb.jpg

 

post-8458-0-52101200-1495470355_thumb.jpg

 

To jeden z ciekawszych modeli. Oprócz tego Wojtek zbudował i oblatał szalonego fun fly'a o rozpiętości około 2 metrów, Andrzej walczył z nowym silnikiem w modelu dolnopłata. Były też mniejsze i większe katastrofy. Nie było dużego ruchu, bo nasi szybownicy trenowali w Jeżowie Sudeckim, a niektórzy latali na Radawcu. Tak czy inaczej, weekend był bardzo udany pomimo silnego wiatru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Jacku..... brzuch mnie boli ze śmiechu do teraz,rozśmieszyłeś mnie tym postem...  :D  :D  :D  :D .A tak na poważnie to planuję oblot w przyszły weekend,gdy pogoda pozwoli... 

A tak Jacku,jeśli chodzi o te kołowanie,to muszę się przyzwyczaić do drążka gazu,muszę go po prostu wyczuć,bo minimalny ruch i model jest narwisty jak roczne prrrrr. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Rafał nie wiem kiedy byłeś ale frekwencja na Kobylnicy jest nadal. Czasami na kręgu bywa kilka modeli jednocześnie ;-)

W zeszłą niedzielę mieliśmy klubowe zawody F5J-klub. Relacja na www.aeroklub.poznan.pl

Na ten weekend część ekipy jest w Pile na Zlocie a część w Jeżowie Sudeckim na zboczu.

Pozdrawiam z Góry Szybowcowej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że na Kobylnicy się dzieje to ja wiem bo tu bywam. Tylko na forum nikt ze starszej i nowej braci modelarskiej od kwietnia 2017 nic nie zamieszcza. Postaram się nadrobić to swoją aktywnością :-) do której zachęcam innych.

Byłem. latałem....podwozie urwałem.

:wacko: Lądowanie zaliczyłem poprawne poza małym ale...nierówność pasa na łączeniu płyty i czarnej grubej gumy spowodowała urwanie prawego podwozia, które ugrzęzło w ... zobaczcie na zdjęciach.

 

post-10327-0-14781700-1558131090.jpg

 

post-10327-0-64415800-1558131098.jpg

 

Sprawca urwania podwozia  :angry:

post-10327-0-50087300-1558131104.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej! Odświeżam temat! Czy ktoś z Was wybiera się w ten weekend na lotnisko? Właśnie buduje swój model, chętnie z kimś z Was pogadam! Mam kilka pytań i liczę na Waszą uprzejmą pomoc! Mam bardzo blisko na lotnisko Kobylnica, nawet jak jedna osoba będzie latać, to wpadam pokibicować! ????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.