Skocz do zawartości

FPV do 1km - FlySky 9x - trener


JurekS60
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Chciałbym zacząć przygodę z FPV. Na początek nie będę i tak odlatywał dalej niż pole widzenia dla 1,5m modelu.
Moja aparatura to FS th9x i FPV nie może się z nią gryźć.
Z tego co się orientowałem, to przy dobrych antenach wystarczy 5,8Ghz 200mw i lepiej dać kamerkę CCD.
Czy macie jakieś sprawdzone zestawienia?
Chciałbym obraz odbierać na laptopie z możliwością nagrania lotu. Laptop jest "czysty" i z dyskiem SSD, więc nie powinien zamulać.
Ewentualnie mogę nabyć jakiś  monitorek.
Zmieszczę się w 400zł?
Lub takie coś. Jednak zależałoby mi na możliwości nagrania filmu.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__63646__Quanum_Complete_FPV_Bundle_Set_w_Goggles_5_8GHz_32ch_Video_TX_RX_CP_Antennas_and_Camera_PNF_.html?utm_campaign=141112.SM&utm_content=4685181123&utm_medium=email&utm_source=EDM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do 400 zł to chyba tylko Boscam 5,8 GHz 200/400 mW. Co do nagrywania to będzie problem, albo dokupisz nietanią i słabą nagrywaczkę albo nabędziesz kamerę typu Mobius/RunCam (druga tańsza). Masz tam od razu AV OUT do FPV oraz jednocześnie możesz nagrywać to samo co widzisz na ekranie. Można jej podciągnąć własne zasilanie, aby nie musiała działać na własnym akumulatorze co zapewni większe bezpieczeństwo lotów. Ostatnio widziałem kamerę z zestawu googli fatsharka, która ma slot na microsd więc pewnie może nagrywać lecz nie wiem jaką jakość oferuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można pominąć nagrywanie. Tym zajmie się jednak osobna kamerka o znacznie lepszej jakości.
Zestaw który podałem wyżej jest cokolwiek wart? 
Znalazłem też takie zestawy:

http://olx.pl/oferta/pelny-zestaw-fpv-600mw-2-5km-zasiegu-CID767-IDeEwEB.html#d89f36827b
http://olx.pl/oferta/fpv-zestaw-dron-quadcopter-CID767-IDezx6b.html#892b435722
Boję się tylko o zakłócenia mojej aparatury. W razie potrzeby mogę sprzedać nadajnik 600mw i kupić 200/400.
Latało to będzie w motoszybowcu własnej konstrukcji typu parasolka. Lekka konstrukcja balsowa obłożona japonką. Prędkości niewielkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400zł , to z wnukami nad jezioro lepiej :)

Moje wnuki wolą dalekie loty FPV ;)

 

Jurek, ten drugi zestaw i cenowo i jakościowo może być OK, niedawno ten nadajnik Eachine 200mW testowałem na ziemi i wyszło ponad 500m, żadnych zakłóceń nie będzie, tylko anteny odbiornika FPV i aparatury tak min 30cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym coś do kilometra, wystarczy ten 200mw?
W przypadku chęci zwiększenia zasięgu zestawu wystarczy wymienić nadajnik na mocniejszy, czy coś jeszcze?
Kupię też kamerkę RUNCAM, albo MODIUS, a tą z zestawu postaram się sprzedać. Troszkę przekroczę 400zł, ale kamerka lepsza jakościowo i całkiem ładnie nagrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 200mW śmiało polecisz 1km, ewentualnie zmienisz anteny. Mobius czy inna nagrywająca da Ci gorszy obraz w monitorze od zwykłej płytkowej, poza tym mogą wystąpić opóźnienia w przekazie obrazu, nie mówiąc już o zawieszeniu się kamerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując te tanie kamerki dołączane do zestawów, to Mobius daje lepszy obraz. Na kanale AV jest duuuużo gorszy?
Jeśli chodzi o obraz na monitorze, to oczekuję tylko tego, by bezpiecznie latać i widzieć gdzie jestem. Jakość potrzebna mi bardziej w pliku zapisany, a obraz z Mobiusa czy RunCama mnie satysfakcjonuje. Chętnie wsadziłbym na pokład moją Lumię 1020, ale wydaje się za duża :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.