Skocz do zawartości

Początki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym zaciągnąć porady od bardziej doświadczonych modelarzy ode mnie (zapewne każdy jest taką osobą :) ) mam model cessny lx mini sprawuje się dobrze i jest całkowicie opanowany przez mnie . Co dalej ? Myślałem nad zbudowanie czegoś samodzielnie. Co polecacie ? Pozdrawiam serdecznie Mateusz :)

 

Wysłane z mojego myPhone C-Smart_III przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A to już zależy jakie modele Ci siępodobają :-) poleciłbym depronowego akrobata Ultimate nac, łatwy w pilotażu budowie i naprawie, jeden z moich ulubionych modeli. można latać zarówno rekreacyjnie/trenerkowo jak i bardziej agresywnie. Jest dość popularny na tym forum.

 

Tu masz ciekawą stronkę z wieloma planami

http://rcplans.ru/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie na pewno dobierzesz coś dla siebie z tej strony  :)

http://www.motylasty.pl/modele.html

 

Dobra podpowiedż, zerknij także na ofertę np. Arthobby.pl , zwłaszcza na wyroby niemieckiej firmy Multiplex. Są tu dobrze znane i cenione za jakość wykonania i dobre właściwości lotne, warte swojej ceny.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze pomyśleć nad Patyczakiem.

 

Ale jak już latałeś na cessną lx mini to tutaj będziesz miał model o podobnych właściwościach lotnych i jedyne czego się nauczysz to budowy (ale to już coś) :-)

Więcej tutaj.

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/46480-relacja-z-budowy-patyczaka-wg-projektu-kol-olecki75/?hl=patyczak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecicie jakiegoś "TOTO"? Chciałbym mieć 1200mm do 1600mm śmigło składane (można do byle jakiego modelu wmontować?) no i żeby miał lotki może być bez podwozia ale zależy mi na lotkach :) oczywiści nie musi być TOTO ale żeby były plany i wskazówki do budowy bo jestem zdecydowanie żółtodziobem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych, podłych jak by nie patrzeć czasach, wszyscy budują z depronu, bo tanio i szybko. Ale tylko szlachetnie urodzeni modelarze, tworzą z drewna. Kolega TeBe lubi tartak ( a ponoć zna rachunek całkowy, więc nie byle kto ) i ja, nie chwaląc się, buduję tradycyjnie.

Tak więc zepnij się w sobie i twórz z balsy. Zaznasz przyjemności niewypowiedzianej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to na pewno dobre rozwiązanie? Kretów mi nie brakuje

 

Wysłane z mojego myPhone C-Smart_III przy użyciu Tapatalka

Boję się że coś pójdzie nie tak i cała praca na marne

 

Wysłane z mojego myPhone C-Smart_III przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylmy pojęć. Klej po kraksie nie załatwia sprawy w deproniakach. Tak jest przy EPP. Oczywiście to wszystko uproszczenia, bo kraksa kraksie nierówna.

Należałoby jeszcze odróżnić depron od podkładów.

 

Kolego Mateusz, czy z przedstawionych już propozycji coś Ci się podoba? Bo nie zauważyłem reakcji.

Jeśli chcesz ToTo to buduj. Wybierz takiego, który Ci się podoba, bo chyba większość z nich spełnia Twoje wymagania i już.

 

Ew. jak coś konstrukcyjnego z drzewna to zajrzyj na

http://www.outerzone.co.uk/search/index.asp

Spory wybór. Wybierz kilka, poddaj pod ocenę na forum, Koledzy coś podpowiedzą, wybierzesz "tego jedynego":) i do dzieła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczyłem się (i dalej się uczę) na konstrukcjach depronowych, tłukłem kleiłem i latałem dalej ale teraz nie mogę patrzeć na to tworzywo :-)

Deproniaka można zbudować w dwa wieczory (i to całkiem przyzwoicie), budowa modelu z balsy pochłonie znacznie więcej pracy ale i satysfakcja nieporównywalnie większa 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.