Skocz do zawartości

FUN CUB


matiss333
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy złożyłem swojego Fun Cuba i zastanawiam się nad wykłonem silnika w instrukcji która dostałem było zaznaczone żeby już nie robić  ponieważ prowadnice pod łoże silnika już maja wykłon w prawo patrząc od strony pilota choć dla mnie jest to mało widoczne! Może ktoś składał i podzieli sie wiedzą czy robił ten wykłon czy nie Pozdrawiam mateusz


Oto on:)


Delikatne oświetlenie

post-18632-0-27993100-1459627676_thumb.jpg

post-18632-0-06947300-1459627797_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja tam żadnego wykłonu nie widzę u Ciebie, tak jak nie widziałem u siebie. Zrobiłem wykłon 2-3st. na śrubach regulacyjnych z zestawu i jest o.k..

 

Lotki u siebie mam ok. 10mm w górę i tyle w dół. Z takimi wychyleniami i średnimi prędkościami FC lata spokojnie a nieco wprawniejszemu pilotowi pozwala na szalenstwa. Dla większych szaleństw wychylenia lotem bym zwiększył do 15mm w każdą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów podzielę się z wami wrażeniami z pierwszego lotu po wystartowaniu i trymowaniu samolot jest stabilny zwinny i szybko zakręca na samych lotkach steru kierunku prawie nie dotykałem jest szybki tylko lipolek na jakieś 10min starcza:( I to prawda ze Fun Cub pięknie szybuje tylko strasznie długa drogę lądowania ma po wyłączeniu silnik leci i leci klapy oczywiście zamkniete ale udało się wylądować:) pozdrawiam Mateusz 


I jeszcze jedno pytanko koledzy czy jak wrzucę lipola   http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=183_185_251&products_id=16037     nie będzie on  za cieżki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów podzielę się z wami wrażeniami z pierwszego lotu po wystartowaniu i trymowaniu samolot jest stabilny zwinny i szybko zakręca na samych lotkach steru kierunku prawie nie dotykałem jest szybki tylko lipolek na jakieś 10min starcza:( I to prawda ze Fun Cub pięknie szybuje tylko strasznie długa drogę lądowania ma po wyłączeniu silnik leci i leci klapy oczywiście zamkniete ale udało się wylądować :) pozdrawiam Mateusz 

I jeszcze jedno pytanko koledzy czy jak wrzucę lipola   http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=183_185_251&products_id=16037     nie będzie on  za cieżki??

 

Twój link chyba nie działa, dostaje odpowiedz :Nie znaleziono produktu!  Latam na Turnigy 2200 3s, około 13min (do 3.75V), oczywiście bardzo spokojnie. W sobotę połączyłem pakiety 2200 i 1300 (310g), Latałem 19min i buzer jeszcze nie alarmował, ale podwozie nieco się wygięło przy lądowaniu, i to pomimo gumy spinającej golenie.

To na silniku: Emax GT2812/09 KV1060 i śmigle 10x6", waga 1150g.

 

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja nie zmieniałem ani skłonu ani wykłonu. Mam oryginalne i jest ok, ale dla zabawy i doświadczenia możesz później trochę pokombinować z różnymi ustawieniami. Podwozie mam wzmocnione: dolutowałem drugi drut wzdłuż, od kół aż do dolnej części podwozia oraz dodałem 1 drut w poprzek. Jest to dość sztywne rozwiązanie ale się sprawdza, staram się lądować delikatnie :)

Dolot FC ma rzeczywiście długi dlatego podczas lądowania staram się dość daleko od siebie nawracać na niskiej ale bezpiecznej wys. np.: ok. 10m i systematycznie zwalniać i obniżać lot. Niestety wadą tego rozwiązania jest to ze musisz mieć długi odcinek bez przeszkód (krzaczków, płotków itp.), ale innego rozwiązania nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wczoraj wystarczył do lądowania pas o długości 20 cm. Niestety! I tu prośba do Bartka. Nie mogę znależć Twojego tematu dotyczącego odbudowy dzioba FC.Możesz napisać w jakim dziale i jak był zatytułowany. Po wpisaniu w wyszukiwarkę na forum nic mi się nie otwiera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wczoraj wystarczył do lądowania pas o długości 20 cm. Niestety! I tu prośba do Bartka. Nie mogę znależć Twojego tematu dotyczącego odbudowy dzioba FC.Możesz napisać w jakim dziale i jak był zatytułowany. Po wpisaniu w wyszukiwarkę na forum nic mi się nie otwiera ?

Czyżbyś lądował lotem nurkowym ?  ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.