Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ranger EX 2.0 m FPV z Volantex RC + "Pitlab&Zbig"

EP Ranger EX PITLAB model FPV

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

#101 Pioterek

Pioterek
  • Modelarz
  • 3491 postów
  • SkądLublin
  • Imię:Piotr

Napisano 02 February 2017 - 13:16

Ażeby nie było tego o czym piszesz ja startuję "makietowo" czyli z zaciągniętym sterem SW  który stopniowo odpuszczam i łagodnie dodaję  gazu. Trawa trawie nie równa, jak będzie wysoka i czepliwa to będą kłopoty, ale z równej takiej do pół koła nie powinno być problemu. Ja przerobiłem swoje klapy na szczelinowe i one po otwarciu działają bardziej jako hamulce - model schodzi na nich stromo w dół, więc przed samym przyziemieniem je zamykam. W oryginalnych klapach to może być jakiś pomysł, ale zaciągniętego SW i tak pewnie nie unikniesz.

Powodzenia w budowie - zapraszam do kontynuowania tematu.

• 0

#102 malinowski

malinowski
  • Modelarz
  • 43 postów
  • SkądRumia
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 February 2017 - 18:59

A jeszcze jedno pytanie: jaką wagę startową maksymalnie udało Ci się zarejestrować? U mnie ten samolot będzie uniwersalną platformą do testowania paru systemów łączności wraz z pomiarami (to jest główny cel) a przy okazji do rozpoczęcia zabawy z FPV. Gdzieś na anglojęzycznym forum wyczytałem, że ktoś latał tym z wagą pod 3 kg. Da się z taką wagą jakoś rozsądnie latać?

• 0

#103 Pioterek

Pioterek
  • Modelarz
  • 3491 postów
  • SkądLublin

Napisano 06 February 2017 - 22:01

A jeszcze jedno pytanie: jaką wagę startową maksymalnie udało Ci się zarejestrować? U mnie ten samolot będzie uniwersalną platformą do testowania paru systemów łączności wraz z pomiarami (to jest główny cel) a przy okazji do rozpoczęcia zabawy z FPV. Gdzieś na anglojęzycznym forum wyczytałem, że ktoś latał tym z wagą pod 3 kg. Da się z taką wagą jakoś rozsądnie latać?

W tym modelu akurat masy nie pomierzyłem, ale do wagi samego modelu w zestawie możesz dodać pakiet 4S 4500mAh 35C, pakiet FPV 4S1200mAh, ciężar Pitlaba i do tego dwie kamery Mobius i kamerę FPV  oraz nadajnik FPV. Z tą wagą model startuje bez problemu a czy udźwignie więcej ? - musisz spróbować sam - pewnie tak tyle, że wydłuży się droga startu.

• 0

#104 malinowski

malinowski
  • Modelarz
  • 43 postów
  • SkądRumia
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 February 2017 - 09:48

OK dzięki za informacje. Myślę że w takim razie mój planowany udźwig ok 500g oprócz aparatury FPV + mała kamerka płytkowa jest realny;-)

• 0

#105 Pioterek

Pioterek
  • Modelarz
  • 3491 postów
  • SkądLublin

Napisano 12 February 2017 - 13:53

To powodzenia w realizacji Twojego projektu :)

• 0

#106 vmaxim

vmaxim
  • Modelarz
  • 5 postów
  • SkądPabianice
  • Imię:Adam

Napisano 15 May 2017 - 09:56

Zostałem zainspirowany Twoim opisem i nabyłem Rangera, ale w wersji kit.

Mam pytanie jakim klejem kleiłeś w kadłubie drewniane elementy.

Pozdrawiam

• 0

#107 Pioterek

Pioterek
  • Modelarz
  • 3491 postów
  • SkądLublin

Napisano 18 May 2017 - 06:04

Kadłub modelu wykonany jest z jakiegoś dość śliskiego plastiku, dlatego połączyłbym klejone z kadłubem drewniane elementy dodatkowo paroma małymi wkrętami (szczególnie w okolicy podwozia) a samo miejsce klejenia drewna z plastikiem dodatkowo zmatowiłbym. Do klejenia używałem kleju Soudal Fix All -Clear - trochę długo wiąże (nawet bez dostępu powietrza)  ale daje mocną i elastyczną spoinę.

Życzę powodzenia w budowie Twojego modelu  :)

RSony01.jpg

• 0

#108 vmaxim

vmaxim
  • Modelarz
  • 5 postów
  • SkądPabianice
  • Imię:Adam

Napisano 19 May 2017 - 08:10

Kadłub modelu wykonany jest z jakiegoś dość śliskiego plastiku, dlatego połączyłbym klejone z kadłubem drewniane elementy dodatkowo paroma małymi wkrętami (szczególnie w okolicy podwozia) a samo miejsce klejenia drewna z plastikiem dodatkowo zmatowiłbym. Do klejenia używałem kleju Soudal Fix All -Clear - trochę długo wiąże (nawet bez dostępu powietrza)  ale daje mocną i elastyczną spoinę.

Życzę powodzenia w budowie Twojego modelu  :)

attachicon.gifRSony01.jpg

Dziękuję za odpowiedź

Fakt plastik kadłuba jest właśnie w dotyku śliski, myślę o kleju do rur co. Ten klej jest klejem aktywnym rozpuszczającym wierzchnią warstwę tworzywa.

Próby dadzą odpowiedź.

Pozdrawiam

• 0

#109 Pioterek

Pioterek
  • Modelarz
  • 3491 postów
  • SkądLublin

Napisano 20 May 2017 - 08:14

Dziękuję za odpowiedź

Fakt plastik kadłuba jest właśnie w dotyku śliski, myślę o kleju do rur co. Ten klej jest klejem aktywnym rozpuszczającym wierzchnią warstwę tworzywa.

Próby dadzą odpowiedź.

Pozdrawiam

Jak uzyskasz sukces to daj może znać to przyda się innym  :)

Pozdrawiam

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: EP, Ranger EX, PITLAB, model FPV

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych