Skocz do zawartości

Quadro od podstaw - rama własnej konstrukcji


KuBuS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym rozpocząć "zabawę" z dronami. Zbudowałem ramę - która jest jeszcze do ewentualnych poprawek, ale między innymi i w tej właśnie kwestii potrzebowałbym podpowiedzi, bo nie wszystkiego da się nauczyć z suchego tekstu..
Potrzebuję pomocy w doborze napędów, kontrolera, nadajnika - odbiornika, i co chyba jest znaczące, jak już uda się wznieść w powietrze chciałbym wrzucić na pokład kamerę.

 

Kontroler lotu:
Zacząłem od poszukiwania odpowiedniego kontrolera, i tak na razie od APM 2.6 przez 2.8, przez Flip32, KFC32, Pixhawk do Pixhawk LITE - który chyba byłby dobrym wyborem??

 

Napęd:
Co do doboru BATERIA - REGULATORY - SILNIKI, nie mam zielonego pojęcia jak dobrać odpowiednią "moc", pojemność, rodzaj baterii? i co na dzisiejszą chwilę jest godne polecenia? ;/

Aparatura:
Posiadam Turnigy 9X - jednak słyszałem, że zainstalowany tam oryginalny link nie jest godny uwagi? polecono mi FrSky, OrangeRLS, eLeReS, i na razie zbieram opinię na ich temat.

Telemetria:
Głównie chciałbym, żeby była możliwość poruszania się po waypoint, za pomocą Mission Planner

FPV:

Tutaj jeszcze nie zagłębiałem się w temat, ale przyjemnie by było jakby udało się uruchomić OSD.

Do celu! Na wstępie proszę o ocenę ramy - czy do czegoś się nadaje? i podpowiedź za pomocą jakich silników można byłoby wznieść ją w powietrze??

Wymiary:
Wysokość ~22cm

Szerokość ~18cm

Długość ~18cm

Waga samego kadłubu - 184 g

Waga jednego ramienia - 30g (w sumie 4x30 =120)
3d0ff06fe5066fe1med.jpg

 

d22fbf1d97df1d12med.jpg

 

5595f2badaa9b44cmed.jpg

Pozdrawiam, i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Hmmm

Rama fajna, ale troche ciezka. Pod ten rozmiar to silniczki od klasycznych racerow by pasowaly (np 2208). Ale do nich rama nie powinna byc ciezsza niz te 130gram...

 

Co do fc, to jesli to pierwszy quadzik, nie bralbym apm`a. To fajny FC ale doac zaawansowany w ustawieniach. Polecalbym raczej cc3d lub mini kk2.1 (ten drugi choc wyjatkowo prosty w obsludze, lata na prawde fajnie, zwlaszcza w maluchach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że w sumie odległość po przekątnej silnika od silnika( 2 ramiona(19cm) + rama(18cm) ) to jakieś 56cm
A waga w takim razie faktycznie spora wychodzi bo w sama konstrukcja w sumie miałaby jakieś 300g ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To silniczki przy tym rozmiarze to raczej 2212 (~1000KV).

Ja na pierwszy kontroler mam APM 2.6, faktycznie jest dość skomplikowany ale za to bardzo funkcjonalny.

Pixhawk będzie lepszy pod tym względem, że APM przestał być już wspierany (nie będzie już nowszego softu na APM'y).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że w sumie odległość po przekątnej silnika od silnika( 2 ramiona(19cm) + rama(18cm) ) to jakieś 56cm

A waga w takim razie faktycznie spora wychodzi bo w sama konstrukcja w sumie miałaby jakieś 300g ;/

 

Rama 300g ze średnicą ramion 56cm to jeszcze nic strasznego. Śmigła 10"  powinny tam wejść, więc jak zmieścisz się ze wszystkim w 1,2-1,5kg to bez problemu polatasz ok. 15 minut. Im lżejszy tym dłużej. Szkoda tylko, że rama nie przewiduje montażu czegoś całkiem od spodu (gimbal, aparat), no ale jak to ma być do rekreacyjnych lotów dla przyjemności to w sumie zbędna rzecz. Co do wymienionych przez Ciebie kontrolerów to z tego co mi wiadomo tylko APM/PixHawk ma możliwość latania po Waypointach (a już na pewno tylko te obsługują Mission Planner;). APMy wciąż dają radę i można je teraz dostać za bardzo rozsądne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.