Skocz do zawartości

Wybór modelu - laminat ok.3-4m


mario70
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przymierzam się do zakupu nowego modelu motoszybowca. Jak zawsze w takich przypadkach, wymyśliłem sobie kilka założeń, które chciałbym aby nowy model spełniał (pewnie część z nich będę musiał zrewidować ale dlatego też założyłem ten wątek). Czyli tak:

  • wielkość modelu w granicach 3-4m,
  • model do zabawy, latania rekreacyjnego, jakaś podstawowa akrobacja,
  • model laminatowy, jakościowo dobrze wykonany,
  • dostępność - w granicach maksymalnie 2-3 miesięcy,
  • zakładam kupno raczej nowego modelu ale z drugiej ręki też do przemyślenia,
  • model będzie używany tylko w lotach z lotniska trawiastego

I to na początek tyle. Moja wiedza o dostępnych modelach pochodzi w większości z tego forum. Z tego co zdążyłem się zorientować, to taki zakup u polskiego producenta jest raczej mało możliwy aczkolwiek może się mylę. 

 

Na chwilę obecną to co by mi pasowało to dwie propozycje z firmy Valentamodel: 

http://www.valentamodel.cz/01a.htm 

http://www.valentamodel.cz/57ba.htm      rozp. 3,5m

 

Jakie macie doświadczenia z modelami z tej firmy? Jakie inne ewentualnie modele / firmy polecacie?

 

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

 

PS.

nie jest moją intencją rozpętanie niemiłej dyskusji o wyższości modeli firmy A nad modelami firmy B, jakie zdarzały się na forum. Szukam po prostu fajnego modelu dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Stałem przed podobnym dylematem rok temu. A brałeś pod uwagę Black Horse Thermal 3.0? Może to nie laminat ale solidny model konstrukcyjny i jako model do latania rekreacyjnego i na termikę sprawdził się u mnie znakomicie. Parę słów o nim napisałem gdzieś w tym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  

Brakuje jeszcze najważniejszej informacji - ile chcesz wydać na model i wyposażenie (silnik, regel, serwa i accu), Moja sugestia, jeżeli inwestujesz w laminat to nie kupuj byle jakich serw i nie używaj niepewnej aparatury. Awaria któregoś z tych urządzeń zepsuje twoje rekreacyjne loty nie najtańszym modelem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako wyposażenie moich modeli staram się używać sprawdzonego osprzętu więc tutaj nie ma obawy. Będzie model, dobierze się wyposażenie. Jeżeli chodzi o koszt modelu, to zakładam, że laminaty do 4m są w porównywalnym zakresie cenowym, który sobie założyłem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli czytałeś posty to wiesz że im model ma więcej cech sprzętu zawodniczego (producent, materiały, masa itp.) to latanie rekreacyjne przynosi proporcjonalnie więcej przyjemności. Niestety cena też rośnie wykładniczo. 

pozdrawiam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twister od Valenty. Ma 4m kosztuje w okolicach 1000E. Na stronie go nie ma z dziwnych jak dla mnie powodów. Poszukaj na YT modelu o nazwie Carbonara. To jest dokładnie ten sam model. Nazwa Carbonara na Niemcy w pozostałych krajach Twister. Ale to jest model bardziej do latania jak w F3F.

O wyborze decyduje przede wszystkim kasa jaką chcesz wydać. Modeli fajnych jest trochę.  

Zobacz na tą stronę tylko się krzesła trzymaj jak będziesz ceny oglądał. :) http://www.modellbau-pollack.de/index.php?page=f5j

 

Edit.

Jeśli chodzi o modele Valenty to taka średnia dobra klasa. Rewelacji co do wagi nie ma ale modele latają dobrze. Mogę śmiało polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Konrad,

 

Wygląda na to, że są dwie strony Valentamodel i na drugiej jest Twister:

 

http://www.valentamodel.cz/en/index.php/twister-4m-a36

 

Rzeczywiście ciekawy model, myślę, że jest do rozważenia. Czy w takim przypadku lepiej kupować bezpośrednio od producenta czy znaleźć sklep na rynku niemieckim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze za chwile temat , rozciągnie się na 20 stron .

Było tyle modeli opisywanych, tu na forum ze można spokojnie można  ;) doczytać.

Zakładanie nowego wątku , mija się z celem

Nie masz nic do powiedzenia to nie mów. Forum po przenosinach jest tak pocięte że szukanie czegokolwiek mija się z celem.

Chłop chce konkretnych informacji o modelu. Jak znasz taki wątek to wstaw zamiast marudzić.

 

 

Mariusz bardzo ciekawym modelem jest Chili. Jak odbierałem swojego TH 3XL to właśnie kończyli fazę testową tego modelu. Jest bydle, ale ma fajne rozwiązania tylnego usterzenia. Nie wiem czy się nie zmieniło ale to co ja widziałem to zastosowali zdejmowane całe tylne usterzenie do transportu. Ja osobiście pierwszy raz widziałem taki patent.

 

Czy lepiej u kogoś czy u producenta. Hmm... Znajomy bodaj z Wałbrzycha zamawiał w zeszłym roku w niemczech chyba właśnie Carbonare. Cena nie odbiegała dużo od ceny producenta. Nie mniej model przyszedł fatalny. Moim zdaniem jakiś odrzut z produkcji a został sprzedany jako pełnowartościowy. Zrobiła się afera i trafiło to do Valenty. Na szczęście Valentowie to rozsądna firma i wymienili model na nowy.

Ja bym pojechał przynajmniej po odbiór. Są dwa powody. Pierwszy to widzisz co bierzesz. Jak nie pasuje to nie bierzesz i jesteś tylko w plecy za paliwo. Po drugie jeśli byś się decydował na Twistera to montaż LDS -ów (bo cały płat jest na LDS -ach) jest trochę skomplikowany. To nie jest nic strasznego jeśli to zobaczysz. Valenta bardzo dokładnie i precyzyjnie pokazuje jak należy prawidłowo zamontować LDS -y. Poza tym czasami warto wybrać się do producenta i zobaczyć jak i co się produkuje. :)

 

No i najważniejsze!! Nie stresuj się jeśli nie będą odpowiadać na maile przez kilka dni a nawet 1-2 tygodnie. Myślałem, że to tylko u nich tak źle z odpowiedziami, ale okazało się, że kilku innych producentów odpowiada jeszcze gorzej na maile.

Po 1,5-2 tygodniach bez odpowiedzi trzeba zadzwonić do Mirki i poprosić o odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie Zgadzam się z przedmówcą - to też rodzaj laminatu :)

 

Latam Arthobby Odysseyem 2,75m i bardzo mnie to cieszy. Mając zwykle w tygodniu pół godziny na "sesję" nad Wisłą. Zdarza mi się mieć 300m przewyższenie, co przy moim braku doświadczenia jest bardziej zasługą modelu (no i oczywiście pogody i czujników uświadamiających mi czy jest noszenie...).

No i szybowce fornirowe, czy to Arthobby, czy Blejzyk są śliczne :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - jestem ciekaw dlaczego akurat model laminatowy ... Ale pomijając tą kwestię - kolega z moich okolic też stał przed podobnym dylematem jakoś 1,5 roku temu . Zakupił "laminat" 3,5m uniwersalny . Model atrakcyjnie wyglądający i nieźle latający - problem zrobił się właśnie z tego "nieźle" . Jak się okazało modelem można było poszaleć czyli wykonać w miarę dynamiczne zwroty i przelecieć ze świstem nad głową i to tyle - za duży by szybko wykonać jakieś figury , za ciężki aby rozsądnie nacieszyć się termiką oraz lot właściwie polegający na stosunkowo szybkim wytracaniu wysokości  . Niestety nie pamiętam nazwy producenta bo model zniknął z lotniska prawie tak szybko jak się na nim znalazł jedyne co mi utkwiło to sumaryczny koszt około 4k pln ale mogę dopytać ...Kolega rozczarowany - stosunek wydanych pieniędzy do spełnionych oczekiwań był niestety niekorzystny... Czytając wątki o takich uniwersalnych modelach czasami odnoszę wrażenie że ich właściciele są nieco rozczarowani a chwilę potem znajdujemy taki model na serwisie aukcyjnym ... Oczywiście masz pełne prawo do dysponowania swoimi pieniędzmi ale ze względu na kwotę ja osobiście mocno zastanowiłbym się nad oczekiwaniami i wyborem ...

Pozdrawiam P

 

PS - osobiście , gdy w końcy wygram w totka to sprawię sobie coś takiego 

   - najlepsze jest w 3 minucie - ech ... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić Twistera/Carbonarę, ale...... napisalem do Valentów. Dostałem odpowiedź po niemiecku, poprosiłem o odpowiedź po angielsku. Nie dostałem jej. Teraz będzie z nimi gadał mój czeski kolega. Mam nadzieję, że się dogada.

 

Rozważałem/rozważam też modele:

 

- Hurricane Electro V (chociaż nie lubię Vki)

 

Fajnym modelem był Scary od Bacinskiego, ale na stronie jest napisane, że już go nie produkują :-(.

 

Latałem modelami Art Hobby, jakimis robionymi przez siebie, ale jak to przeczytalem na tym forum "jak raz spróbujesz laminatów, nie będziesz chciał niczego innego". Teraz latam Boltem z Mavi, miałem tez Microna od Pana Kwarcińskiego. Spodobały mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić Twistera/Carbonarę, ale...... napisalem do Valentów. Dostałem odpowiedź po niemiecku, poprosiłem o odpowiedź po angielsku. Nie dostałem jej. Teraz będzie z nimi gadał mój czeski kolega. Mam nadzieję, że się dogada.

 

Mirka Valentowa jest szefową firmy i mówi tylko po niemiecku. Oboje z mężem nie mówia po angielsku więc na pewno nie dostaniesz odpowiedzi. Ja skorzystałem z tłumacza czeskiego i maila dostałem w zasadzie (jak dla producentów) od razu czyli po tygodniu.

Można zadzwonić i dogadać się po polsku. Jest to dziwna rozmowa ale naprawdę idzie się dogadać. Ja już gdzieś pisałem, że jak coś Mirka zaczęła gadać o "trupach" to wymiękłem i skorzystałem właśnie z tłumacza. Dopiero po wizycie okazało się, że to po prostu kadłub. Twister jest naprawdę dobrze zrobiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem/rozważam też modele:

 

- Hurricane Electro V (chociaż nie lubię Vki)

 

Fajnym modelem był Scary od Bacinskiego, ale na stronie jest napisane, że już go nie produkują :-(.

 

To kup Respecta Electro. Taniej niż Huricane a na pewno lepiej niz Scary. Ciężko powiedzieć jak w porównaniu z Huricanem. Ale myślę że nie nie będzie źle :) A na pewno jest lepiej zrobiony od tych obu modeli.

Zakupił "laminat" 3,5m uniwersalny . Model atrakcyjnie wyglądający i nieźle latający - problem zrobił się właśnie z tego "nieźle" . Jak się okazało modelem można było poszaleć czyli wykonać w miarę dynamiczne zwroty i przelecieć ze świstem nad głową i to tyle - za duży by szybko wykonać jakieś figury , za ciężki aby rozsądnie nacieszyć się termiką oraz lot właściwie polegający na stosunkowo szybkim wytracaniu wysokości.

Jak ktoś sobie kupuje Sworda lub inne takie cudo i np. zrobi tak ze dwa razy za cięzki napęd, to tak to się kończy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.