Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie nadążam drążkami gdy robie beczki.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kamilos

Kamilos
  • Modelarz
  • 387 postów
  • SkądWarszawa Włochy
  • Imię:Kamil

Napisano 13 April 2016 - 18:19

Witam

Tak jak w temacie może to bezsensu ja tam nie wiem.Jak robię beczki to jakąś nie mogę wpaść w rytm i jak zaczynam machać drążkami to model zaczyna robić dziwne rzeczy itd.Czy jest jakiś sposób na to ? Ćwiczę się od miesiąca i tylko raz mi się udało żeby model kręcił beczki i leciał po prostej, nie opadał.Jak coś to nie oczekuję że ktoś napiszę rób tak i tak i pójdę na pole i od razu wyjdzie wiem że to trzeba ćwiczyć ale może ktoś ma jakiś "patent na beczki i rolling harriera".Latam na MODE 2

• 1

#2 Shock

Shock
  • Moderatorzy Forum
  • 3706 postów
  • SkądKęty
  • Imię:Rafał

Napisano 13 April 2016 - 18:30

Hehe ,oryginalny nie będę -ćwiczenie i jeszcze raz ćwiczenie ;) .

To jak nauka jazdy na rowerze,na początku wydaje się to niemożliwe aż nagle załapujesz równowagę :) ,potem tylko doskonalenie.

I to nie jest tak że ktoś Ci napisze rób tak i tak. Kilkukrotnie stałem obok bardzo doświadczonych pilotów 3D i pytałem jak robią pewne figury to odpowiadali że nie wiedzą  :D  ,nie zastanawiają się ,po prostu samo wychodzi.Teorii,filmików ,symulatorów jest sporo ,ćwicz.

• 2

#3 Kamilos

Kamilos
  • Modelarz
  • 387 postów
  • SkądWarszawa Włochy

Napisano 13 April 2016 - 18:32

Okey czyli nie myśleć jak to zrobić tylko po prostu robić(ćwiczyć)

• 0

#4 Shock

Shock
  • Moderatorzy Forum
  • 3706 postów
  • SkądKęty
  • Imię:Rafał

Napisano 13 April 2016 - 19:12

Może taki pierwszy lepszy tutorial Ci coś pomoże :)

• 0

#5 Kamilos

Kamilos
  • Modelarz
  • 387 postów
  • SkądWarszawa Włochy

Napisano 13 April 2016 - 19:19

Oglądałem dużo takich tutoriali.Ale dzięki.

• 0

#6 Damian73

Damian73
  • Modelarz
  • 206 postów
  • SkądOrzesze
  • Imię:Damian

Napisano 13 April 2016 - 19:50

Kamil, napisz jakim modelem latasz i jakiej firmy.

• 0

#7 Zycior

Zycior
  • Modelarz
  • 311 postów
  • SkądGrudziądz
  • Imię:Marcin

Napisano 13 April 2016 - 20:35

Dopiero "wlatuję" się w akrobata więc moja wiedza jest raczej marna w tym zakresie, ale może przyczyną jest "krzywy" model? zwichrowane skrzydło, nierówno wklejone stateczniki,itp. ?

• 0

#8 Kamilos

Kamilos
  • Modelarz
  • 387 postów
  • SkądWarszawa Włochy

Napisano 14 April 2016 - 14:01

Model to Reaktor z Hobby Kinga lata fajnie.Jest wszystko równe skrzydło nie jet zwichrowane.To nie jest wina modelu ;)

• 0

#9 r0n4ld1

r0n4ld1
  • Modelarz
  • 131 postów
  • SkądMińsk Maz.
  • Imię:Piotr

Napisano 20 April 2016 - 13:05

Jak napisano wyżej zacznij od przedstawienia nam modelu - to kluczowe, żeby ktokolwiek Ci pomógł. Generalnie to chyba żaden model nie będzie kręcił pięknych równych beczek lecąc po prostej w nieskończoność ale przez jakiś czas jak najbardziej powinien. Po pierwsze model powinien być dobrze wyważony i ustawiony. Zacznij od prawidłowego ustawienia / sprawdzenia środka ciężkości,. Jeżeli środek ciężkości będzie prawidłowy i model będzie ładnie latał po prostej w locie normalnym i odwróconym (tu bez zbytniego wypychania steru wysokości) i mimo wszstko nadal zamiast beczkek będzie wyczyniał dziwactwa - szczególnie polegające na uciekaniu na bok, i to można sprawdzić czy lotki równomiernie się wychylają. Takie test robi się w locie. Różnice wychyleń (jeżeli nie da się ich wyeliminować mechanicznie) można zredukować funkcją dyferencjału lotek aparatury. Większość aparatur taka funkcję posiada. Proponuję napisz jaki masz model, poczytaj trochę o prawidłowym ustawianiu modeli akrobacyjnch (np. na stronie Wiesława Chmielewskiego) będą proste beczki (tu trening też zalecany).

ps. becza to becka, a rolling harrier to rolling harrier. Tak gwoli ścisłości odpowiadałem na temat wykonywnia prostych beczek ;) Do rolling harriera tylko trening bo nawet krzywym latadłem można go kręcić  ;)

Powodzenia :)

• 0

#10 sebka34

sebka34
  • Modelarz
  • 414 postów
  • SkądGrąbków
  • Imię:Sebastian

Napisano 16 February 2017 - 19:24

A może po prostu masz ustawione za duże wychylenia jak na początek

• 0

#11 Boogie

Boogie
  • Modelarz
  • 1670 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Krzysiek

Napisano 16 February 2017 - 21:49

Zacznij od beczek powolnych i akcentowanych na 4 tempa. Sporo pomagają. Pamiętaj o treningu zarówno w prawo, jak i w lewo. Do siebie i od siebie.

• 0

#12 Kamilos

Kamilos
  • Modelarz
  • 387 postów
  • SkądWarszawa Włochy

Napisano 16 February 2017 - 22:02

Kurde ja już zapomniałem o tym temacie i nagle patrze hmm skądś kojarzę ten tytuł. No cóż beczki wychodzą ale tylko w tedy gdy nie myślę :D a jak pomyślę o tych beczkach to mi nie wychodzą (a tak se to przyuważyłem).

• 0

#13 KubaRcSzczecin

KubaRcSzczecin
  • Modelarz
  • 4 postów
  • SkądSzczecin
  • Imię:Jakub

Napisano 26 March 2017 - 23:47

Niestety mase godzin poświęconych na trening ..... 

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych