Skocz do zawartości

Chodzi mi po głowie edge 540


enter1978
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że jeszcze nie skończyłem jednego modelu, (tego SU-27 150%) a już myślę o następnym , ale model su jest praktycznie skończony , nie ma tylko wyposażenia , na oblot też mi jakoś nie po drodze więc wisi na ścianie.

Za to od dawna chodzi za mną edge 540 , bardzo lubiłem takim modelem latać na symulatorze.

Nie za bardzo mogłem znaleźć plany takiego modelu, no i natrafiłem na ten temat http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=767157 

Pobrałem plany, wydrukowałem w skali 100% i troszkę skleiłem, z braku czasu nie zanosi się na budowę ale trzeba zgromadzić potrzebne materiały.

Z planów wydedukowałem że tu nie ma gotowych szablonów do wycięcia po sklejeniu kartek , tylko są małe rysunki z dokładnymi wymiarami elementów i elementy rysuje się chyba prosto na depronie bez szablonów , czy dobrze myślę?

I mam jeszcze jedno pytanie , w planach pisze że potrzeba dwa arkusze pianki 10mm x600x1200, ja posiadam paczkę niebieskich podkładów z castoramy 5mm grubości , czy dobrym pomysłem jest skleić dwie warstwy tych podkładów np na UHU Por, żeby miały grubość 10mm?.

Czy szukać pianki o grubości 10mm , chodziło mi też po głowie pocięcie płyty styroduru drutem oporowym na arkusze 10mm.

Najłatwiej było by mi skleić dwie warstwy podkładu ale czy to dobry pomysł? Model ma być oklejony folią z napolskimniebie i plan jest taki żeby to był mój pierwszy ładny i estetyczny model .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Stefan pisze że sklejał dwie warstwy do kupy i tak pozyskiwał depron 10mm , i nie ma przeciwwskazań to chyba i ja się skuszę.

Klej UHU Por  nie jest zbyt ciężki więc wagi nie za wiele doda.

Jedynie nic jeszcze nie robiłem z tego niebieskiego podkładu, to nie wiem jak się tnie jak sie formuje, robiłem modele z zielonego podkładu i nie jest to najwytrzymalszy materiał , robiłem z siwego cezara to ten jest i mocniejszy i sztywniejszy, nie wiele ale zawsze coś.

Z niebieskiego jeszcze nie robiłem , a byłem w castoramie , był taki podkład to wziąłem opakowanie , paczki nawet nie otwierałem , nie macałem , nie łamałem więc nie wiem jaki jest, wiem tylko że jest dwa razy droższy niż zielony czy siwy, to może i będzie wytrzymalszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu mi się troszkę plany pozmieniały, może nie tyle pozmieniały co przesunęły w czasie.

Edge 540 troszkę poczeka ponieważ kupiłem od kolegi z forum Extrę 300 multiplexa , do drobnych napraw po kilku kretach, ale ogólnie mało pracy wymagała jedynie została mi kosmetyka.

Model juz mam wyposażony i jak przestanie padać deszcze to mam w planie ją dziś ulotnić.

Budowa nowego modelu troszkę poczeka aż się nacieszę ta Extrą 300.

Mam tylko nadzieję że mnie ten model nie przerośnie i będzie fajna zabawa, i będę miał wystarczającą moc bo model bedzie latał na pakiecie 3S .

Mam w niej ten silnik http://www.perfecthobby.pl/4094-silnik-3f-emax-gt-2820-07

Śmigło 3 łopatowe chyba 12x8 i planuję to ulotnić na pakiecie 3s 2700mah czy ten model w takiej konfiguracji będzie dobrze latał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc ja już po trzech lotach, pierwszy oblot w mżawce i przy sporym wietrze i z wyrzutem z ręki, tak na próbę mnie ciekawiło z czym to się je.

I nie było źle ale miałem poważny problem z lądowaniem bo wiał za duży wiatr, zrobiłem z 10 podejść zanim posadziłem model.

I niedawno naładował się pakiet i wykonałem jeszcze dwa loty, deszcz ustał, wiatr troszkę osłabł ale i tak za bardzo dmuchało.

Drugi start z ręki ale juz bez takiego ciśnienia co się stanie jak wypuszczę model, a trzeci start juz z drogi.

Model dość nerwowy ale bez przesady, kwestia oswojenia się z nim, ale to co zauważyłem to mało chętny jest do szybowania bez silnika , do lądowania też potrzebuje trochę prędkości by stabilnie podejść do lądowania, na pakiecie 3s idzie pionowo w górę ale ślamazarnie , ma czas.

Ogólnie bardzo fajny model będę lubił nim latać tylko muszę się zaopatrzyć w pakiet 4s i jakąś lepszą ładowarkę , bo ta moja to pakiet 3s 2700mah ładuje ponad 4 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem pisanie w tym miejscu na temat swojego pierwszego modelu akrobacyjnego , więc w dalszym ciągu piszę w tym temacie, mimo że edge540 czeka na dokończenie sklejania planów a ja walczę z extrą 300 odkupioną od kolegi z forum w dziale giełda.

Fakt latałem lil ripperem ale to zupełnie inna historia, lil ripper ważył około 400g i był bardzo łatwy w opanowaniu.

Extra waży 1,5kg i wymaga ode mnie więcej uwagi , taki model to dla mnie coś nowego , lil ripper raczej wybaczał błędy latał bardzo powoli, extra niczego mi nie chce wybaczyć , tak samo jak nie za bardzo ma chęci latać wolno.

Tak widzę że moje umiejętności kierowania modelem akrobacyjnym są żadne, muszę wziąć się ostro za symulator, bo jak próbuję lotu na nożu (czy jak to się nazywa) to tak mi sie pierniczą kierunki sterów że z obecnymi umiejętnościami model długo nie pożyje.

Mam pytanie, kupiłem pakiet 4S 2600mah i szarpnąłem się na ładowarkę i chodzi o to że wyczerpany pakiet który ma 2600mah pojemności według wskazań ładowarki mieści 3400mah, czy to normalne czy z pakietem jest coś nie tak.

Pakiet nowiutki 4 razy ładowany , jest ładniutki równiutki nic nie spuchło a mieści 3400mah mimo że na pakiecie pisze 2600mah.

Mam filmik z 3 lotu extrą już na pakiecie 4S , to był pierwszy mój start z trawy (co widać :) ), zawszę startuję z drogi betonowej obok domu ale na ten oblot specjalnie zabrałem model na boisko.

Model był rozstrojony bo przed lotem postanowiłem wyważyć model na nowo  z pakietem 4s, poprawiałem wręgę silnikową więc wykłon i skłon był ustawiany na nowo, model nie trymowany, dla tego nim trochę porzucało przy starcie, dopiero po chwili skorygowałem stery, po za tym wiał wiatr, bez przesady ale wiał.

Na dzień dzisiejszy jestem na takim etapie kierowania modelem akrobacyjnym jak na filmie, mile widziane wskazówki jak i krytyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaśmiecam , nie zakładam nowego tematu, zapytam tutaj.

Moja nowa zabawka czyli extra 300 zaliczyła kreta, wyłącznie z mojej winy za bardzo mnie fantazja poniosła i straciłem orientację.

Straty niewielkie, urwane podwozie które było już urwane nie raz , wklejane było byle jak , razem z trawą ;) .

Całośc oczyściłem wkleiłem na nowo plus dałem wzmocnienie z rurki węglowej 4mm powinno byc mocne.

Ale nie o to chciałem zapytać, model stracił też śmigło to seryjne z tego modelu 3 łopatowe 12x8, ale silnik który napędza ten model nie jest seryjny, tylko jest to Emax 2820/07 i ten silnik chodził z tym śmigłem trzy łopatowym , niestety nie posiadam takiego śmigła.

Ale miałem chęć polatania tym modelem i największe śmigło jakie miałem to 12x6 więc je założyłem i szczerze powiem to model całkiem dziarsko zasuwa na tym śmigle 12x6 , pionowo w górę też idzie nie gorzej jak na tym trzy łopatowym.

I tu mam pytanie czy do tego modelu z silnikiem emax 2820/7 lepsze jest śmigło takie trzy łopatowe które multiplex daje z modelem w komplecie (ale nie wiem jaki silnik multiplex daje do tego śmigła) czy zastosować śmigło dwu łopatowe np takie jak miałem 12x6 które gdzieś kiedyś kupiłem przez pomyłkę i tak leżało do dziś.

Pytam bo chcę sobie zamówić parę drobiazgów więc i jakieś śmigła bym dorzucił do paczki , a nie wiem czy to śmigło trzy łopatowe jest stworzone do tego emaxa szczególnie że śmigło 12x8 trzy łopatowe najtańsze nie jest, jakie śmigła zamówić sobie do tej extry z silnikiem emax 2820/7 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ładowarki a właściwie  pakietu ,w który wchodzi 3400 mAh to po prostu zmień ładowarkę bo jest gówniana .

Odnośnie śmigła to niczego nie zmieniaj , zostaw 12/6 . Trzyłopatowe śmigła daje się  ponieważ przy dwułopatowym jest zamały prześwit do ziemi i model zawadza śmigłem o ziemię lub np orginał miał 3 -łopatowe . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Ładowarka to imax B6 , dziwne jest to że w inne pakiety np,1600mah czy 2700mah wchodzi tyle ile ma pakiet a ten jeden nowy pakiet wciąga więcej energii niż jest na nim napisane, nic się niepokojącego nie dzieje więc nie specjalnie się tym już przejmuję.

Śmigła zamówiłem sobie 12x6 choć wcześniej napisałem że nie ma różnicy w mocy napędu to jednak różnica jest, na 3 łopatowym ciągnął lepiej nie jest to kolosalna różnica ale na 12x6 dwu łopatowym ciągnie troszkę słabiej , co mi z moimi umiejętnościami raczej nie przeszkadza a chyba zyskałem tyle że model dłużej lata na jednym ładowaniu.

Napisałem też wcześniej że model słabo szybuje, w czym też się źle wyraziłem, bo model szybuje świetnie i przewidywalnie tylko prędkość do lądowania nie może być tak mała jak np w fun cubie , gdybym extrą podszedł do lądowania z prędkością z jaką ląduje fun cub to extra zwaliła by się na ziemię jak nic, po prostu nie lubi bardzo wolnych przelotów, a tak po za tym to bardzo fajny model i fajnie się nim lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do śmigła to na razie zostanę przy 12x6 a kiedyś tam kupię to trzy łopatowe, z modelem średnio się oswoiłem i czasami mi nim zakołysze jakiś podmuch podczas lądowania, więc lepiej połamać 12x6 za kilka złotych niż to 3 łopatowe za 40zł czy coś koło tego.

Śmigła 13 cali raczej nie będę zakładał bo będzie już całkiem blisko ziemi 12 cali jest bezpieczniejsze.

Co do ładowania to faktycznie zawsze ładuję w trybie balansowania, podobno zdrowiej dla pakietu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ładowarką się nie przejmował . Dopóki ci ładuje do 4,2 Volta na celę i automatycznie się wyłącza to nie ma problemu . Tak to jest z chińskim towarem . Jeden egzemplarz działa super a drugi niekoniecznie . Kiedyś zamówiłem kolegom 2 ładowarki B6 i obie balansowały żle , ale różnica pomiędzy celami wynosiła tylko 0,1 - 0,15 Volta . W czasie lotu nie ma to żadnego znaczenia  Co do śmigła to masz przykład dlaczego niektóre modele mają śmigła trzyłopatowe . ( no bo prześwit za mały )

 Czy twoja ładowarka jest hologramem czy bez ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balansowanie polega na tym, że ładowarka podładowuje cele a potem je trochę rozładowuje do równego poziomu. Jeśli cele są rozjechane to ilość całkowitej energii podana przez ładowarkę może być większa niż pojemność pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim razie większość zbalansowanych pakietów osiągałaby spodziewane sumaryczne napięcie? Raczej nie. W pakiecie 4S wystarczyłaby 1 cela o napięciu 4.19 i ładowarka balansując obniżałaby pozostałe trzy do 4.19. Razem 16.76. Nie widzę tego ani w moim Imaxie B6 ani w iChargerze 106B+. Przebieg procesu balansowania (z moich skromnych obserwacji) też tego nie potwierdza. Miejmy więc nadzieję, że nie jest tak źle i ładowarka nie "kradnie" nam napięcia na celach ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.