Skocz do zawartości

Antares 2.8


Krystian_98
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Tak Markowego. Trzeba pozmieniać parę rzeczy w nim i zapowiada się całkiem fajnie ;)  Jaki macie ustawiony SC?

Ogólnie oblot wypadł bardzo pozytywnie,Wdać że model ma potencjał i  trzyma się świetnie powietrza walka głownie odbywała się ze sterem wysokości który się rozszedł ,ale myślę że kilka kropel kleju go uzdrowi.Z racji tego że że włożyłem  większy pakiet (3000 45C) środek ciężkości to kwestia lekkiej korekty położenia pakietu ew, kilku gram ołowiu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, ja w swoim Antaresie wkleiłem 2pręty na stałe do jednej części statecznika i gdy składam go w całość to naklejam kawałek taśmy klejącej w miejscu łączenia dwóch połówek na krawędzi natarcia, u mnie zdaje to egzamin. Ale najważniejsze, że model oblatany, teraz pozostaje się w niego wlatać i .. latać ;) Ja już mam nim kilka lotów za sobą i z każdym kolejnym coraz lepiej mi się nim lata. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, nie ma nigdzie indziej takiego klimatu do latania szybowcem rc jak Bieszczady.

 

 

Pozdrawiam

Sage, my za każdym razem gdy jechaliśmy w te rejony, znajdywaliśmy sobie wymówki dzięki którym nie braliśmy szybowców ale gdy w końcu udało nam się tam polatać to teraz już nie odpuścimy ani jednego razu :P

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, ja w swoim Antaresie wkleiłem 2pręty na stałe do jednej części statecznika i gdy składam go w całość to naklejam kawałek taśmy klejącej w miejscu łączenia dwóch połówek na krawędzi natarcia, u mnie zdaje to egzamin.

Doszedłem do takiego samego wniosku po rozmowie z Krzychem nawet nie wiem czy nie wkleję obu części na stałe mnie to nie przeszkadza, wiecie ile mam na lotnisko wezmę kadłub i go tam wrzucę i jeszcze raz prośba zmierz ten śc proponowany przez producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do takiego samego wniosku po rozmowie z Krzychem nawet nie wiem czy nie wkleję obu części na stałe mnie to nie przeszkadza, wiecie ile mam na lotnisko wezmę kadłub i go tam wrucę

No tak, na pewno to dużo bezpieczniejsze rozwiązanie bo będziesz miał pewność, że się w powietrzu nie rozejdą tym bardziej, że tak jak piszesz - do lotniska masz "parę metrów". My jednak mamy kawałek do przejechania no i prócz szybowców mamy także inne modele więc patrzymy też pod tym względem żeby było to wygodne w transporcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu w swoim Antares'ie SC ustawiłem na 76mm

Po wprowadzeniu skrzydła do autocad Inventor liczenie SC wyszło tak.
Punkt zerowy stabilności - 95.98mm
15% - 66.48mm
10% -76.3mm
9% - 78.28mm
8% - 80.25mm
7% - 82.21mm
6% - 84.18mm
5% - 86.5mm
Jednak polecam zacząć od 10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek u nas SC jest 70 mm od natarcia,pozdro

Ok dzięki Miro wygląda że u mnie na samym pakiecie śc wychodzi na ok 72 więc nie ma biedy,Mam nadzieję że dokładnie to ustawimy na wyważarce u Rafała , pewnie model przyjmie  kilka gram ołowiu choć raczej skłaniam się do znalezienia pakietu odpowiedniej wagi. Zawsze można wybrać pakiet stosowny do warunków bo nie lubię wozić ołowiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.