Skocz do zawartości


Zdjęcie

II Bitwa o Inwałd - 7 maj 2016 - zaproszenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 marek rokowski

marek rokowski
  • Modelarz
  • 1227 postów
  • Age: 47
  • GG:
  • SkądInwałd k/Wadowic

Napisano 26 April 2016 - 13:29

zawody%20plakat%202016.jpg

 

Sponsorzy wydarzenia: 

- Park Miniatur & Warownia w Inwałdzie&napolskimniebie.pl -sponsorzy generalni

- sklep modelarski ABC.RC.pl

- U.M. Andrychów

- kompleks Czarny Groń

- Lucrum Games

- Mam Newsa

 

 

 

Moi Drodzy!

Jak co roku, zapraszam Was w moje rodzinne okolice

Wygląda na to że będą to zawody ESA na które warto zabrać CAŁĄ rodzinkę!

Zawody rozegrane będą na terenie kompleksu Park Inwałd: w obrębie Parku Miniatur, Warowni i Dinolandii: www.parkminiatur.com

 

phoca_thumb_l_inwald_mapa.jpg

 

Dla zawodników –darmowy karnet na wstęp do Parku Miniatur,Warowni i Dinolandii -do wykorzystania w ciągu roku, a dla rodzin zawodników 50% zniżki

(muszę mieć wcześniej zgłoszenia liczby osób i ich wiek.(dzieci do 3 r.ż. - free).

Dla osób towarzyszących będzie można dokupić obiad: (kurczak, frytki, surówka) w cenie ok 15 PLN/os.

Jeśli ktoś chce przyjechać wcześniej/zostac dłużej - propozycje zakwaterowania:

gościniec " GREK ZORBA" www.grekzorba.pl

Agroturystyka p. Plackowscy - tel.: +48 33 873 65 31

 

______________________________ ZAWODY _____________________________

1. Zgłoszenia

e-mailem na moją skrzynkę: marek@napolskimniebie.pl

imię, nazwisko, eskadra, kanał

WW1 - tak/nie
model(-e):

WW2-tak/nie,
model(-e):

Rodzina:
lie osób i ich wiek:

Zabierzcie coś do lotów pokazowych -obiecałem sponsorom że uatrakcyjnimy zawody pokazami

Zgłoszenia przyjmuję do 4 maja.

Opłata startowa 30 PLN

w ramach opłaty mamy: ciepłą przekąskę, kawę, herbatę, ciacho, wodę i opłatę na Puchar Polski ESA

2. Zawody:

Zawody rozegramy 7-ego maja 2016 r., na terenie przylegającym do Parku miniatur i Warowni:
Inwałd ul. Wadowicka 167
www.parkminiatur.com

 

Program:

10.30 Pierwsza runda walk WW1 i WW2

12.00 Druga runda walk WW1 i WW2
- pokaz akrobacji dużym modelem spalinowym

14.00 Trzecia runda walk WW1 i WW2

15.30 Część pokazowa
- holowanie baneru reklamowego przez duży model spalinowy
- pokazy modeli spalinowych śmigłowców i samolotów

16.00 Finałowe walki WW1 i WW2
- możliwość obejrzenia okolicy z „lotu ptaka” w czasie transmisji obrazu on-line z pokładu drona
16.30 Uroczysta dekoracja Zwycięzców zawodów

16.30 -17.00  Finał "B" czyli wszystko co lata- w górę! :)

 

____________________________________________________________________________

Lista uczestników (będę się starał uzupełniać ją możliwie na bieżąco)

 

imię i nazwisko                              eskadra                                 ww1                         ww2

 

1. Marek Rokowski                        Kraków                        Fokker D VII                Fw190, Me163

2. Tadeusz Cieślik                         Kraków               Ansaldo A.1 Balilla         Zero, Reggiane Re 2001

3,Robert Ondříšek                        Kyjov, Czechy                       tak                           tak
4,Pavel Hanák                              Kyjov, Czechy                         tak                          tak
5,Jakub Hanák                              Kyjov, Czechy                        tak                         tak
6,Petr Vajmola                              Kyjov, Czechy                                                     tak
7,Radek Navrátil                          Kyjov, Czechy                                                     tak
8,Michał Drozd                  Warszawskie Jastrzebie                                        Fokker DR1                      
9,Marcin Sałek               Warszawskie Jastrzebie                 Pfalz DIII                A6M5 Zero
10,Krzysiek Sionek                                                                    tak                        tak
11,Bogdan Piotrowski     Warszawskie Jastrzebie             Pfalz DIII                        Mig3
12,Jacek Siwica                    MDK Rybnik                                                               D520
13,Artur Liszka                    MDK Rybnik                                                               Łagg 3
14,Łukasz Piórecki                   MDK Rybnik                                                           P62

15,Michał Dudek                   MDK Rybnik                                                               I 16
16,Jan Kałuża                  CC Sieradz                                                                     tak
17,Artur Wawrzyniak                 CC Sieradz                                                            tak
18,Piotr Pietrzak                 CC Sieradz                                  tak                            tak
19,Marek Marchlewski                 CC Sieradz                                                         tak
20,Krzysztof Chudy                 CC Sieradz                                                             tak
21,Daniel Pol                 CC Sieradz                                                                     tak
22,Adam Jeziorski                 CC Sieradz                                                               tak
23,Paweł Jeziorski                 CC Sieradz                                                                tak
24,Kamil Drabek             Warszawskie Jastrzebie                        PZL P-55, Reggiane Re 2001   
25,Konrad Kwaśnik        Warszawskie Jastrzebie                  Pfalz DIII         PZL-37 Łoś
26,Daniel Skiba                                                                    tak                           tak

27. Dariusz Stężalski      Kamikadze Wrocław                       tak                           tak

28. Krzysztof Wieczorek  Kamikadze Wrocław                      tak                           tak

29. Wojciech Krajnik       Kamikadze Wrocław                      tak                           tak

30. Kacper Babik             Andrychów                         Sopwhite Pup                Fw190

31. Mirosław Skowroński Kraków                                    Spad XIII                   Saetta

32. Paweł Tuszkiewicz     Katowice Ikar                               Wickers Vimy          HS129,   Me109

33. Kuba Kołodziej           Andrychów                             Sopwith Pup              Jak3

34. Alina Miszczyk                                                                                              Me109

35. Marian Miszczyk                                                                                      Me109, Fw190

36. Jarosław Janus        Aircombat Zawiercie                     tak                             tak

37. Zbigniew Bzdęga     Aircombat Zawiercie                     tak                             tak

38. Marek Betka            Kamikadze Wrocław                   Spad                          Fw190

39. Sergiusz Pogwizd , Kamikadze Wrocław              Albatros D11                  Bercat F4F

40. Stefan Paszkiewicz                          Pfalz dIII, Halberstadt DII, Albatros DII

41. Jacek Karolczak                                        Fokker DrI, Phonix DI

42. Adam Lenik                    Kraków                                  tak                             tak

43. Hubert Jaworski              Kraków                                                                    tak

44. Jacek Owczarczak   Warszawskie Jastrzebie                tak                             tak

45. Piotr Kwiatek                  Kraków                                                                     tak

46. Aleksander Sielski    Katowice Ikar                                                                 tak

47. Jakub Sarek              Katowice Ikar                                                                tak

48. Jindrich Janosec        Ostrava, Czechy                                                      tak

49. Mariusz Małkowski     Katowice Ikar                                                                 tak

50. Ryszard Rejman         Andrychów                                 tak                            tak


  • 0

#2 Abdkp

Abdkp
  • Modelarz
  • 4 postów
  • Age: 44
  • SkądSieraków
  • Imię:Bogdan

Napisano 06 May 2016 - 12:12

Brawo Marek !

To chyba będzie największa walka ESA.

Patrząc na liczbę zawodników to finały o godzinie 16.00 są raczej niemożliwe.

Chyba, że wszyscy piloci będą pilnować kolejności swojego sędziowania i latania. Proponuję wydrukować więcej list startowych i przekazać je też eskadrom, żeby każdy mógł szybko zobaczyć kiedy startuje.

Mam nadzieję, że wszyscy się zmobilizujemy i oprócz największych mogą to być najlepsze zawody ESA. 

 

Do zobaczenia na zawodach.

 

Bogdan

 


  • 0

#3 japim

japim
  • Modelarz
  • 1518 postów
  • Age: 35
  • SkądWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano 06 May 2016 - 13:24

Ale będzie jatka...


  • 0

#4 marek rokowski

marek rokowski
  • Modelarz
  • 1227 postów
  • Age: 47
  • GG:
  • SkądInwałd k/Wadowic

Napisano 06 May 2016 - 19:22

Ale będzie jatka...

 

 

 

naprawde nei znajdzie sie jeszce JEDEN zebysmy doszli do 50tki?  chacha

 

 

PS jutro oprócz mam nadzieje super zabawy - bedzie NIEMIECKI ORDUNG  startowy!  bo inaczej zostajecie do niedzieli! :)


  • 0

#5 Olecki75

Olecki75
  • Modelarz
  • 492 postów
  • Age: 41
  • SkądKatowice
  • Imię:Olek

Napisano 08 May 2016 - 02:09

Super zawody, super klimat i miejscówka. Gratulacje dla zwycięzców.

Pozdrowienia od IKARA Katowice.


  • 0

#6 mariuszwez

mariuszwez
  • Modelarz
  • 109 postów
  • Age: 51
  • SkądAndrychów
  • Imię:Mariusz

Napisano 08 May 2016 - 08:31

Lokalne wiadomości donoszą   :ph34r:

 

http://www.mamnewsa....inwaldem--foto-


  • 0

#7 JacekK

JacekK
  • Modelarz
  • 663 postów
  • Age: 39
  • SkądŁódź
  • Imię:Jacek

Napisano 08 May 2016 - 08:41

Mareczku - zawody po zbóju!!! 

 

Rozmiar, otoczenie, siła wiatru, ilość stref  :)  - to będzie ciężko przebić :D

 

A w prasie mój Graf von Kosten załapał się na fotkę :)

 

Jedno powiem - nakręciłem się na skończenie Siemensa-Schuckerta, za co Wam wszystkim serdecznie dziękuję :)


  • 0

#8 mirolek

mirolek
  • Modelarz
  • 2506 postów
  • Age: 49
  • SkądKraków
  • Imię:Mirek

Napisano 08 May 2016 - 14:40

Co góry to góry, słońce mnie opaliło ale wiatr przewiał do szpiku kości.

To były niepowtarzalne zawody bo nawet jeśli kiedyś faktycznie dobijemy 50-tki zawodników na starcie to raczej nie przebijemy siły wiatru i statystycznej ilości stref na rundę :-)

 

SUPER IMPREZA !!!!!

 

Mam takie zdjęcie obrazujące atmosferę na zawodach i staro_żółnierską prawdę ......skąd nadlatuje przeciwnik ........ otóż z Nienacka

 

20160507_125843.jpg

 

Takich zaskoczeń w powietrzu było znacznie więcej, znacznie więcej niż na ostatniej bitwie o Wawel, bo samoloty nadlatywały z Nienacka, ze strefy, z boku strefy a czasami startowały od razu w strefę aby potem z zaskoczenia wyłonić się gdzieś z za starej warowni :-)

Nie wiem dlaczego mój model wwI z wiatrem na wyłączonym silniku leciał trzy razy szybciej niż z włączonym silnikiem pod wiatr .... pewnie miałem jakieś słabe pakiety :D :D

Mam wrażenie, że jak teraz trafi się bezwietrzna pogoda na zawodach to będzie strasznie nudno.

 

Mirek


  • 0

#9 marek rokowski

marek rokowski
  • Modelarz
  • 1227 postów
  • Age: 47
  • GG:
  • SkądInwałd k/Wadowic

Napisano 08 May 2016 - 15:20

inwald2016zawodnicy.jpg

 

II bitwa o Inwałd już za nami...

 

Jeszcze raz dzięki wszystkim PILOTOM i ich rodzinom za wspólną zabawę! :)

 

 

podziękowania dla sponsorów:

 

-Panu Bogu za ufundowanie pięknej pogody i licznych niespodzianek -w tym wiatrowych :)))

oraz za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestinków i widzów :)))

 

-Parkowi Miniatur i Warowni za udostępnienie terenu i nagłośnienia oraz przekąski, posiłki i bilety wstepu na okoliczne atrakcje :)

 

- sklepowi modelarskeimu ABC-RC.pl który od lat wspiera nas od strony SUPER NAGRÓD i upominków dla wszystkich pilotów-uczestników a także znacząco ułatwia dostęp do energii elektryczej :)

 

-Urzędowi Miasta i Burmistrzowi za patronat honorowy oraz ufundowanie statuetek 

 

-Dinolandii - za przeniesienie w czasie o kilka milionów lat wstecz i możliwość podziwiania wielkich stworów;)

 

-ośrodkowi Czarny Groń za ufundowanie nagród. "Z nami nuda się nie uda" -to ich motto -i myślę że śmiało możemy się pod tym podpisać ;)

 

-dodatkowe podziękowania dla ludzi którzy poświęcili swój wolny czas abyśmy mogli spotkać się w Inwałdzie i trochę pościgać w powietrzu: Gosi, Witkowi, Mariuszowi, Mirkowi, Tadkowi, Adamowi, Piotrkowi i wszystkim innym ludziom dobrej woli

 

do zobaczenia w przyszłym roku! :)


  • 0

#10 mariuszwez

mariuszwez
  • Modelarz
  • 109 postów
  • Age: 51
  • SkądAndrychów
  • Imię:Mariusz

Napisano 08 May 2016 - 16:37

Panowie, nie możemy zapomnieć o ZWYCIĘZCACH  tych zawodów 

 

IMG_20160507_181225_HDR.jpg

 

IMG_20160507_181256_HDR.jpg


  • 0

#11 marek rokowski

marek rokowski
  • Modelarz
  • 1227 postów
  • Age: 47
  • GG:
  • SkądInwałd k/Wadowic

Napisano 08 May 2016 - 21:34

wyniki:

 

WW2

inwald2016_ww2.jpg

 

ww1

inwald2016_ww1.jpg

 

a teraz wisinka na torcie:

 

ww1 - 15 stref

ww2 - 23 strefy

 

RAZEM 37 STREF!!! chacha


  • 0

#12 Stefanpasz

Stefanpasz
  • Modelarz
  • 112 postów
  • Age: 39
  • SkądSkierniewice/Łódź
  • Imię:Stefan

Napisano 08 May 2016 - 22:06

Zawody pierwsza klasa :D

 

Przejdą do historii i zapisane będą w nowych podręcznikach jako największa bitwa powietrzna nad polską w XXI w.

 

Co do stref i zagrożenia z powietrza, to przez całe zawody siedziałem w kasku :) i nie bez powodu. Siedziałem sobie spokojnie na krzesełku i kleiłem model po walce a tu nagle okrzyk: STREFA... UWAGA. Jak podniosłem głowę to zobaczyłem dwupłata pikującego w moją stronę. Wbił się w Miga leżącego metr ode mnie...

 

Generalnie całe zawody ekscytujące :D

 

Za rok jak będą też przyjadę :D

 

Dołączam się do podziękowań wszystkim organizatorom :D


  • 0

#13 Piotrek B

Piotrek B
  • Modelarz
  • 92 postów

Napisano 10 May 2016 - 11:24

Witajcie

Zazdroszczę takiej impry pomimo, że już właściwie jestem w rezerwie :)

Mam problem z jednym zawodnikiem. W CoRe jest dwóch Pavel Hanak. Tak jakby starszy i młodszy. Proszę o ustalenie, który to?

Proszę też o plik z wynikami na maila.


  • 0

#14 JacekO

JacekO
  • Modelarz
  • 279 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 11 May 2016 - 20:11

Ogromne podziękowania dla Marka i całej ekipy (oraz dla wszystkich zawodników) za sprawne przeprowadzenie zawodów!

 

W sumie jestem zaskoczony, że skończyło się tylko na 38 strefach - silny wiatr (w porywach pewnie do 10 m/s) "w twarz" wymaga od pilotów maksymalnego skupienia!

 

Od siebie wrzucam kilka zdjęć:

http://foto.modelerc...esa_inwald_2016

Załączone miniatury

  • DSC07589.JPG

  • 0

#15 marek rokowski

marek rokowski
  • Modelarz
  • 1227 postów
  • Age: 47
  • GG:
  • SkądInwałd k/Wadowic

Napisano 13 May 2016 - 08:33

http://faktyoswiecim...wald-film-foto/


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych