Skocz do zawartości

Po prostu Toxic !


Shock
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

System zintegrowanego napędu zamówiłem w Hyperflight.co.uk ,produkt cod SRIDS-KST-25 ,jest to cały kompletny system montażu serwa w skrzydle z niewidocznym przeniesieniem napędu na lotke ,  wyjście serwa  dodatkowo podparte łożyskiem przedłużając  żywotność serwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System zintegrowanego napędu zamówiłem w Hyperflight.co.uk ,produkt cod SRIDS-KST-25 ,jest to cały kompletny system montażu serwa w skrzydle z niewidocznym przeniesieniem napędu na lotke ,  wyjście serwa  dodatkowo podparte łożyskiem przedłużając  żywotność serwa.

Aaaa... nie wiedziałem, że po polsku to tak się nazywa :), czyli LDS. Cóż człowiek całe życie się uczy czegoś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rafale bardzo dziękuję za filmik.

Poniżej kilka ekranów z logów regulatora.

 

Mała legenda.

Latałem na pakietach 4s i 3s na łopatkach 16x16. W którymś momencie zmieniłem łopatki na 17x10 i latałem dla próby na pakiecie 3s. Może komuś coś cię przyda. Wydaje mi się, że przedostatni segment to łopatki 17x10 i 3s. Gdyby tak faktycznie było to przyznam się, że jestem mocno zdziwiony bo i pobór A i moc silnika są niższe od parametrów na łopatkach 16x16, a odczucia organoleptyczne zgoła odmienne. Na 3s i 16x16 model leciał. Szału nie było ale dało się latać, zaś na 17x10 to już gęba się cieszyła podobnie jak przy 16x16 i 4s. Jak dla mnie różnica jest przy starcie. Łopatki 16x16 na 4s wyrywają rękę i jest jak dla mnie trochę stresowo, a przy 17x10 na 3s pięknie i spokojnie wychodzi z reki.

 

CastleDataLog3.jpgCastleDataLog4.jpg

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czas leci a Toxicowi zbiera się nalot ;) (nie kurzu na półce)

Koniec lipca zaowocował wypadem nad morze i polataniem na płaskim jak i na zboczach,klifach.

Spotkani koledzy z forum,świetna atmosfera,porady jak latać,lądować na ciężkim terenie ;) .

Model spisał się znakomicie ,żarty kolegów odnośnie zamontowanego silnika były do czasu jego odpalenia :P .Moc,wznoszenie robiły wrażenie.

Model najpierw polatał sobie na pograniczu Sarbinowa i Chłopów na przydrożnym polu .

Znakomita termika ,lekki wiaterek sprzyjał długim ,leniwym ,spokojnym lataniem i świrowaniem :D .

 

2016-07-29-1751.jpg

 

i filmik z tej miejscówki

 

 

 

Kolejnym zaliczonym miejscem były kultowe  Mechelinki.

Udało się spotkać z liczną grupą kolegów jak i zarwać przypadkowe "laski" do pamiątkowej foty :D Zawarliśmy znajomości z Janegabem,Kierownikiem,Listwą,Specyfikiem,Arnim,Doktorem i mniej znanymi ;)

 

2016-07-26-1726.jpg

 

2016-07-26-1729.jpg

 

2016-07-31-1766.jpg

 

i filmik z latania

 

 

 

Kolejna miejscówka to peron w Niestępowie .Całkiem ciekawe miejsce,lekko hardkorowe z lądowaniem.Nie ukrywam iż pierwsze lądowanie zaliczyłem w zbożu na dole z powodów obawy  o model. Udało się też siąść prawie na krawędzi ;)

 

2016-08-01-1777.jpg

 

2016-08-01-1787.jpg

 

2016-08-01-1785.jpg

 

i filmik ze zmagań z peronem

 

 

 

Ostatnim zaliczonym miejscem było latanie na zbiorniku w Żarnowcu.

Fajnie,trochę słabo wiało ale dało się polatać.

Fotki a niebawem filmik

 

2016-08-02-1808.jpg

 

2016-08-02-1810.jpg

 

 

2016-08-02-1807.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i kolejne fakty z lotów Toxica ale wcześniej obiecany ,zaległy film z latania na zboczu zbiornika w Żarnowcu

 

 

 

Po wakacjach Toxic zaliczył Alpy gdzie spisywał się rewelacyjnie .Latanie w górach ,prawie w chmurach ,dolinach było nowym doświadczeniem.

 

2016-08-19-1820.jpg

 

 

Aby się nie powtarzać, szerzej o tej wyprawie można przeczytać tutaj w naszym lotniskowym temacie

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/29017-lotnisko-modelarskie-k%C4%99ty/page-140.

 

Ostatnia,wczorajsza sobota była również udana pod względem latania Toxikiem .Na jak zwykle świetnym pikniku w Bobrownikach mój model i Marcina wywalczył wspólny puchar oraz dyplom 

 

2016-08-28-1843.jpg

 

IMG_4121.jpg

 

IMG_4124.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, wszystkie kultowe miejscówki oblatane. I co dalej? Może Rusko, k. Strzegomia?

Tomek ,jeszcze wiele miejsc przed nami... :)

A na Rusko już nie raz wpraszałem się Jurkowi ale on coś nie ma chęci na integrację ;),jakby co to czekamy na info i być może dotrzemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.