Skocz do zawartości

Zakaz lotów w Światowe Dni Młodzieży 2016


Piotr_Avatar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam się zapoznać: http://www.drony-krakow.pl/zakaz-lotow-bsp-promieniu-az-100km-wokol-krakowa.

 

W Światowe Dni Młodzieży, które się odbędą w dniach 25 lipca do 1 sierpnia tego roku, przez tydzień będzie całkowity zakaz lotów od poziomu gruntu GND, wszelkich maszyn latających, w tym modeli RC/dronów.

 

Mapa jest wciąż poglądowa, ale obszar 100km wokół Krakowa jest bardzo realny.

post-18886-0-26932200-1461762498_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Łożeszku...

Przez tydzień miasto sparaliżowane.

Przymusowy urlop - bo do roboty się dojechać nie będzie dało.

A teraz się jeszcze okazuje, że w tym czasie nie będzie można koło chałupy polatać...

Ech...

 

No nic to - 2 lipca jest koncert Black Sabbath, mam nadzieje, że uda się na nim podładować akumulatory na tyle, że się jakoś przeżyje ten cały "Dniomłodzieżowy" kataklizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam na to w................ na mapce podpis że dotyczy dronów a  takowymi nie latam.Poza tym pojadę do Szczurowej.

 

Bardzo dobre podejście, dzięki takim ludziom jak Ty jesteśmy okładani coraz to nowymi regulacjami, limitami itp. Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre podejście, dzięki takim ludziom jak Ty jesteśmy okładani coraz to nowymi regulacjami, limitami itp. Gratulacje.

Piotrze, Wojtek jest ostatnią osobą która wpakowałaby nas w problem, o których piszesz. Znam osobę, byłem też w Szczurowej. Trzeba mieć zdrowy rozsądek - w tym przypadku nie latać w Krakowie i najbliższych okolicach gdzie można zostać po prostu uznanym za potencjalnego terrorystę. Ale poza bliskimi okolicami jeżeli nie będzie nagonki to czemu nie. Zresztą zaręczam że osoby obsługujące sprzęt radarowy itp. będą mniej pobłażliwe na latający plankton niż na codzień a służb mundurowych będzie tak wiele, że potencjalni latacze zostaną szybko namierzeni przez patrole wzrokowo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla ścisłości: zakaz lotu w strefach EA 150 i EA 152 będzie dotyczył wszystkich statków powietrznych, nie tylko BSP. Oczywiście promień 100km to lekka przesada, ktoś chyba nie chciał się w ULCu/PAŻPie zabardzo rozdrabniać.

 

Sprawdzalność tego będzie żadna, bo przecież jak ktoś polata nad swoim podwórkiem z dala od miasta to raczej nikt mu nic nie zrobi. Pomijam już fakt, że żeby wiedzieć o tym zakazie, trzeba na bieżąco śledzić AUP i komunikaty ULC/PAŻP, czego nawet modelarze czy droniarze nie robią, a co dopiero taki biedny pielgrzym z dronem - skąd on ma o tym wiedzieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prawda jest taka że problemem będą idioci którzy i tak będą chcieli filmować,Ciekaw jestem co zrobią służby z takim lecącym dronem nad tłumem?

 

Chciałem rozpocząć z Tobą dyskusję, ale po twojej wypowiedzi nie ma sensu. Pomijam fakt wystąpienia w tekście "innych modeli zdalnie sterowanych".

Piotrze tu nie ma co dyskutować.Dla wszystkich to może wiekopomne wydarzenie,dla nas krakowian wiekopomny problem.Z tego co słychać w mediach (osobiście mnie to nie interesuje) miasto będzie sparaliżowane,nic nie jest tak na prawdę przegotowane. Większość ze znajomych ma zamiar wyjechać z miasta w tym okresie.Ja także pojadę polatać właśnie w Szczurowej czyli ok.60 km od Krakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.