Skocz do zawartości

Paypal, co o tym sądzicie


mazur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Popularny serwis płatności internetowych zmienił dostawcę usługi szybkiego doładowania konta. W efekcie, użytkownicy proszeni są o przekazanie firmie trzeciej danych logowania do bankowości internetowej."

Tu jest cały artykuł. http://next.gazeta.pl/next/7,151243,19983253,korzystasz-z-paypala-uwazaj-na-te-funkcje-serwisu-mozesz-miec.html#MTstream_newOpenerNotActive

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poruszony w wątku temat dotyczy opcji " szybkie doładowanie", które wcześniej było obsługiwane przez przelewy24 albo tą drugą firmę, której nazwy nie pamiętam. Teraz Paypal wprowadził Trustly czy jakoś tak, które prosi o podanie loginu, hasła i zgody na użytkowanie konta.
Wybierając opcje "szybkie doładowanie konta" przekonasz się o tym. A jeżeli tej opcji nie używasz, to nie miałeś okazji się przekonać co za kupę paypal wprowadził.

 

/edit - troche literówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wychodzi, że nie miałem. Nigdy tej opcji odkąd ma konto na paypalu nie używałem i używać nie zamierzam. Jeśli tak jest jak piszesz to jakiś jakiś obłęd.Gdybym dostał żądanie podania loginu i hasła do konta to natychmiast bym się rozłączył i nigdy więcej w ten serwis nie wszedł. 

Tak na marginesie coraz częściej korzystam z bezpośrednich przelewów bankowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konradzie, powiązanie karty wiązało się również z  podaniem kodu CVN dzięki któremu przekazałeś Paypalowi wszystkie informacje potrzebne do wyciągnięcia Ci kasy z konta. Po prostu Paypal używa Twojej karty w Twoim imieniu, tak jak Trustly, któremu podasz wszystkie dane do konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wychodzi, że nie miałem. Nigdy tej opcji odkąd ma konto na paypalu nie używałem i używać nie zamierzam. Jeśli tak jest jak piszesz to jakiś jakiś obłęd.Gdybym dostał żądanie podania loginu i hasła do konta to natychmiast bym się rozłączył i nigdy więcej w ten serwis nie wszedł. 

Tak na marginesie coraz częściej korzystam z bezpośrednich przelewów bankowych.

Ja również nie zamierzam. Troche o tym w necie się pojawiło na ten temat artykułów, choć szkoda, że temat tak szybko ucichł. 

Co o karty kredytowej - świadomie jej nie łączyłem z kontem Paypal. Daje mi to poczucie (być może tylko poczucie...), że nie wyjdzie z paypala mi nigdy więcej niż na nie sam ręcznie przeleje (jak każdy inny prepaid). 

Obecnie nadal mam możliwość korzystania - przelewem tradycyjnym. Różni się tylko tym, że idzie nawet do 3 dni czasami. Ale nie ma tego złego... Przynajmniej będzie czas na przemylenie niektórych zakupów ;)

Pośrednik w płatnościach  https://trustly.com/en/

obsługuje tylko cztery banki: Bank Millennium, Getin Bank, ING BankOnline i Bank PeKao. Przynajmniej u mnie tak wyświetla.

Kilka dni temu było banków więcej - te same rezygnują z możliwości powiązania z trustly.

Z resztą... samo przekazanie danych do zalogowania się na konto innej stronie jest już złamanem regulaminu banku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konradzie, powiązanie karty wiązało się również z  podaniem kodu CVN dzięki któremu przekazałeś Paypalowi wszystkie informacje potrzebne do wyciągnięcia Ci kasy z konta. Po prostu Paypal używa Twojej karty w Twoim imieniu, tak jak Trustly, któremu podasz wszystkie dane do konta.

Tak to prawda, ale bank zabezpiecza moją kartę przed nie autoryzowanymi wypłatami (zdzierając ze mnie co miesiąc po 2 zł). Czy to coś pomorze, czy nie, to nie wiem, ale przez to śpię trochę lepiej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.