Skocz do zawartości

Rozpoznanie silnika ..


idfx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Zakupiłem model z silnikiem 26 cc. Jedyna informacja jaką posiadam to właśnie pojemność. Model ma się świetnie, silnik pracuje bez problemów, ale chciałbym dobrać właściwe  śmigło a póki co utknąłem na standardzie dla tej pojemności czyli 16x8. Czy na podstawie zdjęć ktoś będzie w stanie go zidentyfikować ? W zasadzie jedyna informacja jaką mogę odczytać (bez rozgrzebywania) to "Made in China" :)

 

000_0135.JPG

 

000_0136.JPG

 

000_0137.JPG

 

Proszę o wsparcie :)

 

Dziękuję i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 1 miesiąc temu...

Silnik polatał, ale przykręcanie śmigła to istna tragedia a z początku silnik odbijał. Poszukuję kilku elementów zamiennych. Mam totalnie zerżnięte narzynki na elemencie na wale (z magnesem). Do tego zajechaną przylegającą powierzchnię talerzyka kołpaka i brak podkładki z nacięciami idącej pod nakrętkę dokręcającą śmigło. Wszystko razem daje w efekcie sporo główkowania jak dokręcić śmigło jak kręci się cała reszta :)

 

Miałbym ogromną prośbę. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jakie zamienne elementy będą się nadawać. Wiadomo, kołpak nie ma znaczenia, ale nie jestem pewien co do elementu z magnesem. Nie jestem jeszcze w tym obeznany i nie mam pojęcia czy panuje tu jakiś standard. Obawiam się czy po zakupie takiego elementu od innego silnika, pasującego na średnicę wału będę miał magnes w tej samej pozycji kątowej. Ze znalezieniem nacinanej podkładki pod nakrętkę raczej już nie będę miał kłopotu.

 

Proszę o podpowiedź.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.