Skocz do zawartości

X8R


alkraj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wygląda na stary system, do x8r potrzebujesz czujnika z wyjściem smartport. 

 

http://www.t9hobbysport.com/analogue-voltage-sensor-x8r2analog-for-frsky-x8r-receiver

 

"shamim 28/08/2015

Can I use it for X8R receiver?

filipefonsecarj
No. Only works on D8R receivers.

Ilker
only d8r

Register or login to reply to this message."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest rezystorowy dzielnik napięcia od 1S do 3S. Można go podłączyć do odbiorników FrSky z wejściami analogowymi (A1, A2...). Do tych wejść max. napięcie wejściowe to 3,3V, dlatego ten dzielnik jest potrzebny. Kalibrację trzeba zrobić w aparaturze np. w ER9X w ustawieniach telemetrii dla np. 3S trzeba wprowadzić wartość 13,2v przy A1 channel (dla 3S dzielnik rezystorowy jest tam 4 do 1, czyli 4*3,3V=13,2V). Analogicznie trzeba wyliczyć dla dzielników 1S i 2S.

 

Edytowano:
Jest taki projekt openXsensor, czyli czujniki za grosze na bazie Arduino. Wtedy można skorzystać z portu S.PORT lub HUB w zależności od odbiornika. Mam, używam. Na jednym Arduino Nano mam vario, wysokość, temperaturę powietrza i pomiar napięcia pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma. Wszystki czujniki idą do smart portu. A szkoda, bo woltomierz analogowy kosztuje £1.5 a do smart port już £14. Plus jest taki, że ten drugi pokazuje napięcia poszczególnych ogniw a pierwszy tylko całego pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.