Skocz do zawartości

Problem ze sterowaniem 450mm/ Arducopter


dakos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Złożyłem już do kupy quadocopter. Pozostało mi zamocować dobrze przewody, ale nie chcę tego robić dopóki nie rozwiąże problemu.
Quadocopter jest połączony za pomocą arducopter'a do odbiornika FLysky i6.
Problem polega na tym ,że po wychylenia lewego drążka pracują wszystkie 4 silniki poprawnie. Natomiast przy wychyleniu drążków w inną stronę, dron nie reagują.(prawo lewo- oba drążki, góra dół- lewy drążek) Oznacza to tyle ,że mój 'dron' miałby możliwość latania tylko góra/dół.
Załączam zdjęcie jak to wygląda, dodam ,żę nie mam pomysłu co może być przyczyną. Czy to źle podłączone przewody, czy może brak zaprogramowania czegoś. Za wszelkie sugestie będę niezmiernie wdzięczny.

post-17566-0-07903300-1464355273_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wychylasz lewy drążek z dołu do góry to normalne że silniki pracują - to gaz. Natomiast bez ruszania gazu normalne, że na inne drążki może nie być reakcji dopiero w połączeniu z gazem będzie różnica w obrotach silników.

 

 

Wysłane z Telefonu, przepraszam za zwięzłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy etap, to sprawdzenie kolejności podłączenia silników i wyjść odbiornika. Kolejny kalibracja.

Następnie wymontuj śmigła – to podstawa !!!. Ustaw tryb Stabilize. Uruchom quada i chwilę poczekaj. Daj drążek „gazu - Throttle” do połowy zakresu (to ważne)  i przetestuj.     

---

Jeżeli to czarne na górze to sterownik  :)  - Źle jest zamocowany kierunkowo. Czy masz antywibrator ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.