Skocz do zawartości

Zdjęcie

sukhoi su-31 black horse

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mieciu11

Mieciu11
  • Modelarz
  • 112 postów
  • SkądKrosno
  • Imię:Maciek

Napisano 27 May 2016 - 23:31

Witam wszystkich,  :)

Zakupiłem niedawno model sukhoi su-31 black horse. Nic dziwnego w tej historii by nie było gdyby nie fakt że kupiłem go na złomie od bardzo miłego pana, który też jest pasjonatem lotnictwa lecz nie w tak małej skali. Ogólnie on też chciał go doprowadzić do stanu używalności jednak nie miał na to czasu. Sprzedał więc mi go za bardzo okazyjną cenę. A co do modelu, to naprawę rozpocząłem od dokładnego wyczyszczenia, warstwa brudu była naprawdę spora ale płyn do naczyń i ścierka załatwiła sprawę. Nadszedł czas na głębsze oględziny. Maska silnika jest całkiem spękana. Jest jakaś szansa aby ją uratować? Myślałem żeby miejsca gdzie nie ma wogóle laminatu zalaminować od wewnątrz a potem resztę wyszpachlować. ale co wtedy z miejscami gdzie laminat jest ale popękany. Folia na modelu jest w miare dobrym stanie, tylko w niektórych miejscach jest przetarta, ale w wymiany raczej bawił się nie będę. Brakuje w nim jeszcze podwozia ale z tym raczej sobie poradzę. Oprócz tego prawdopodobnie wymienię wręgę główną ponieważ jest już dość podniszczona. Z części technicznej to by było na tyle. Kolejną rzeczą jest wybór napędu. Będzie to raczej spalina, więc jaki silnik byście mi polecili? Na razie to będzie tyle. Co jakiś czas będę się starał pokazywać postępy z prac. Ale racji że mam teraz sporo zajęć to naprawa jednak trochę potrwa.

A pomyśleć by że poszedłem na poszukiwania monitorka do fpv :D

DSCN8665.JPG

DSCN8666.JPG

DSCN8667.JPG

DSCN8668.JPG

• 0

#2 alkraj

alkraj
  • Modelarz
  • 233 postów
  • SkądUK
  • Imię:Alek

Napisano 28 May 2016 - 08:43

Nie napisałeś jaka to rozpiętość i ile waży w obecnym stanie :-)
  • 0

#3 Mieciu11

Mieciu11
  • Modelarz
  • 112 postów
  • SkądKrosno

Napisano 28 May 2016 - 08:59

W obecnym stanie wraz z pięcioma serwami wychodzi w granicach 1,4kg. Rozpiętość to 140cm. To dokładnie ten model http://abc-rc.pl/Bla...orse-SU-31-1400

• 0

#4 cacekspoko

cacekspoko
  • Modelarz
  • 67 postów
  • SkądBusko
  • Imię:Jacek

Napisano 22 September 2016 - 13:41

Samolot oblatany ?

• 1

#5 Mieciu11

Mieciu11
  • Modelarz
  • 112 postów
  • SkądKrosno

Napisano 22 September 2016 - 15:48

Niestety jeszcze go nie oblatałem. Czekam jeszcze tylko na akumulator. Chińczykowi się za bardzo nie śpieszy  :angry:. Z początku miał on latać na spalinie jednak postanowiłem mu dać elektryka. Nie mam jakoś przekonania do silników spalinowych. Z tego wiem to lubią one bez powodu gasnąć w powietrzu. Tak to będzie i taniej i bezpieczniej. Model jest firmy kyosho a nie jak na początku myślałem black horse

Na tą chwilę tak wygląda:

DSCN8727.JPG

DSCN8728.JPG

• 0

#6 Zycior

Zycior
  • Modelarz
  • 275 postów
  • SkądGrudziądz
  • Imię:Marcin

Napisano 22 September 2016 - 23:02

Z tego wiem to lubią one bez powodu gasnąć w powietrzu.

Nie przesadzaj, zawsze jest jakiś powód :)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych