Skocz do zawartości

WWI 1/8 Skrzydło skręcane


JANTAR87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

W oryginale jest zamiast lotek skręcany cały płat.

Czy w WWI 1/8 mimo to, można zrobić lotki?

Generalnie wiem, w regulaminie jest, że ilosc lotek musi sie zgadzać i tolerancja +\- 2cm. Jak byscie to widzieli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Cześć,

na razie obowiązuje regulamin ESA z 2015 roku w którym jest zapisane:

 

"3.1.1. Model w klasie WW I

    Model musi być pół-makietą rzeczywistego wielopłatowego samolotu wojskowego wyprodukowanego do końca 1918r.
         Model musi być wyposażony w trwale umocowane podwozie stałe (pod warunkiem, że oryginał takie posiadał)
Jeżeli jest to model prototypu lub wersji produkowanej po 1918r to oryginał lub pierwowzór musiał latać w okresie do 1918r.
      Model musi posiadać malowanie zgodne z oryginałem, który odwzorowuje.
W przypadku modelu samolotu z silnikiem gwiazdowym należy stosować jego imitację lub oprofilowanie.
Rozpiętość modelu jednosilnikowego i wielosilnikowego: 1000 mm

       Wszystkie wymiary wynikają z przeliczenia skali do nominalnej rozpiętości z odchyłką +/- 3cm"

 

To co cytujesz to regulamin ACES.

 

Jak dla mnie regulamin na razie nie zabrania takich modyfikacji.

 

Może będzie dyskusja nad zmianami regulaminu na przyszły sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli powołujesz się na te pkt. regulaminu ,to na początku powiedziano że model musi być pół-makietą samolotu ,dla mnie jest to jednoznaczne jak nie ma lotek to nie ma ,a poza tym ,jest mowa że pozostałe wymiary nie mogą odbiegać o dwa cm , jaki wymiar pokażesz na lotkach których nie ma , robiliśmy modele ze skrętnym skrzydłem i wyniki były zaskakujące , był model bardzo zwrotny na "lotki" skręt skrzydła ,wystarczyło skręcić skrzydło o parę mm. mowa tu o Fokkerze EIII , Latał rewelacyjnie i to na spalinie Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, ale sie burza zrobiła a wystarczyło odpowiedzieć "Nie da rady" :D

Pytałem o spaline WWI 1/8, nie mam teraz regulaminu przed nosem ale +\- 2cm dotyczy rownież wielkości lotek. Nie można zmieniać wyglądu czy obrysu elementu powołując się na tą "odchyłkę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.