Skocz do zawartości

Ładowarka SKYRC B6AC+V2


marcinlota1977
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A sprawdzałeś na ile angielska instrukcja do poprzedniego typu ładowarki, dostępna po polsku, różni się od angielskiej instrukcji do obecnej ładowarki?

Moim zdaniem różnice będą (jeśli w ogóle) śladowe.

 

Inna opcja to zamieścić niezrozumiale fragmenty tu na forum i na pewno znajdzie się wiele osób, które dany fragment przetłumaczą/wyciągną istotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest ustawianie, ile trzeba władować do baterii (albo , jaka jest pojemność baterii akumulatorów). Ustawiasz prąd ładowania i napięcie końcowe. To jest orientacyjne ustawianie, kiedy ładowarka ma skończyć ładowanie, gdyby nie wykryła spadku po naładowaniu. Podobnie ustawiać mozna w wielu ładowarkach orientacyjny czas ładowania.Dlatego ta wartość nie jest i nie powinna być ustawiana dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie uważam ze jest to jedno z ustawienień jake powinno się ustawić podczas  ładowania aku nimh...ja ustawiam napiecie 0,3 A  a  pojemność 2500mAh bo tak na nich pisze...hmm   dodam tylko ze na ładowarce REDOX można ustawić dokładniej co 10 czyli 2410 czy 2520 jak ktoś chce..a kosztyuje 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś się wypowie w tej sprawie..jak mam ustawić ładowarke aby w pełni  ładować i rozładować moje nimhy Enelop Pro ...na których pisze min. 2500mAh ? Tak jak pisałem  ja ustawiam  discharge 0,3A i 4V ...a charge 0,3 A a w ustawieniach ustawiam CAPUCITY CUT -OFF 2500 mAh ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem. Aby naładować ogniwa, ustawiasz prąd ładowania, a ładowarka sama ustawi do jakiego napięcia ma ładować. Nie ustawiasz zadnych pojemności. Jest to dodatkowe zabezpieczenie przed zbyt długim ładowaniem, gdy ładowarka nie wykryje DELTY PICK. Inne ładowarki mają ustawiany także szacunkowy czas ładowania, (zajrzałem do instrukcji, ta ładowarka ma również ustawiany czas). Oznacza to, że jeżeli ładowarka nie wykryje delty, to po władowaniu określonej pojemności lub minięciu ustawionego czasu czasu, sama, na w razie czego się wyłączy , by nie uszkodzić baterii. Jeżeli nawet ustawisz 5000mAh, to ładowarka, po wykryciu delty i tak wyłączy ładowanie, nawet, jeśli władowała, np. tylko 800mAh. 

Ale jeśli, jak napisałeś, uważasz inaczej, to nikt Ci tego nie zabrania. Najwyzej będziesz źle ładował. Tu masz instrukcje, jest to tam wyraźnie opisane  https://www.pololu.com/file/download/manual-iMAXB6AC-v2.pdf?file_id=0J857

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowe jak już się odzywacie to piszcie dalej aby pomóc do końca.Jak mam ustawić ładowarke aby weszło do eneloop pro 2500mAh lub aby się naładowały w pełni i starczały na dłużej...? Zrobiłem 3 cykle prodem 0,3A  i weszło 2355mAh. Delte peak mam ustawioną na  DEFAULT. Mam nadzieje ze ktoś się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czego nie trzeba ustawiać

 

Bo to nie jest ustawianie, ile trzeba władować do baterii [...] To jest orientacyjne ustawianie, kiedy ładowarka ma skończyć ładowanie, gdyby nie wykryła spadku po naładowaniu.[...]. Dlatego ta wartość nie jest i nie powinna być ustawiana dokładnie.

 

Nie ustawiasz zadnych pojemności.

 

Co trzeba ustawiać

... Ustawiasz prąd ładowania i napięcie końcowe.

Już pisałem. Aby naładować ogniwa, ustawiasz prąd ładowania, a ładowarka sama ustawi do jakiego napięcia ma ładować.

 

Jak potrzebujesz czwarty raz, to może poproś kogoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze bawisz się w kopiowanie i jesteś trochę złośliwy....tak jak napisałem nie ma tam nic jakie  ustawić napiecie końcowe i delta peak (bo ona decyduje ile bedzie się ładowało)..wiec po co ta złośliwośc...nie potrzebuje czwarty raz tylko wystarczy napisac co z deltą i  napieciem końcowym aby weszło jak najwiecej..tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie potrzebuje czwarty raz tylko wystarczy napisac co z deltą i  napieciem końcowym aby weszło jak najwiecej..tyle

No i o jakiej mojej złośliwości piszesz, skoro faktycznie pytasz po raz czwarty?

 

Niech będzie po raz czwarty (z mojej strony ostatni):

Już pisałem. Aby naładować ogniwa, ustawiasz prąd ładowania, a ładowarka sama ustawi do jakiego napięcia ma ładować.

Parafrazując: ustaw ładowanie na NiMh, wybierz prąd nie większy niż 0,3C (jak większy, to stale monitoruj temperaturę ogniw) i daj ładowarce zrobić resztę (dobrać napięcia i piki:P).

Co do rozładowywania: nie wiem, poszukaj, poczekaj, może ktoś się zlituje.

 

Napisałem powyżej to, co innymi słowami napisał Bogdan, i co mogłeś już dawno SAM znaleźć w jakiejkolwiek instrukcji do podobnej ładowarki, lub poszukując informacji o ładowaniu akumulatorów NiMh.

 

Ty jednak już nie pierwszy raz pokazujesz, że wolisz, by na Twoje życzenie produkowali się inni. Powodzenia z takim podejściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.